Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MF » 03.7.2014 18:58

Určitě to zde už padlo. Co smyčka Radošovická? Slyšel jsem, že se jí velká rekonstrukce netýká a to z důvodu, že se s ní po vybudování smyčky na Zahraďáku nepočítá a má být tedy zjednokolejněna a vjezd od Hostivaře má být zrušen (ušetří se křížení, výhybky a zvýší rychlost. Ovšem výjezd ze smyčky má být zachován (zprovozněn) jen kvůli tomu, aby se v případě poruchy troleje v podjezdu nemuselo couvat až přes tu řízenou křižovatku. Ví někdo více?

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr03 » 03.7.2014 18:39

Tak jsem dnes projel prubeznou a svehlivu, a chlapci si makli. Jen tak dal. Jen u radosovicke je to trosku divoke zc, delaji vyjezd ze smycky, jezdi se v protismeru po koleji. A vsechny krizovatky vypnute. U nadrazi strasnice to nekteri ridici trosku nechapou, tak tam trosku vznika spunt ( v mem pripade mlada ridicka nevedela coby ), pak na grosi je to taky zajimave. Od chodova beda, tam 177 a 181 musi chytat pekne sekyry.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 03.7.2014 13:37

Trojský most http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... st/140701/

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 03.7.2014 11:14

Aktualita z Karláku:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 02.7.2014 22:10

sice už je to mimo tram těleso, ale třeba zastávky... a možná i mimo hlavní pozornost...

podvečerní Moskevská v úseku Čecháč => Rostovská...

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ka/140702/

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 02.7.2014 8:44

Tak hlásím, že u Fidlovačky zmizely OR PO v obou směrech, a to bez náhrady. :D =D>

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr03 » 01.7.2014 21:38

Tak Svehlova se rozkopava. Az k neuvereni. Jinak to ma jednu vadu na krase. U intersparu jsou vyple semafory, tudiz dostat se nekam od chodova je po cely den fakt zabava. Nejlepsi cesta na objeti je to vzit z chodova pres sporilov do zabehlic, a pak k intersparu. Zde je najezd v poho. A do toho jsem si ted precetl, co a kde se vse rozkope. Docela maso. Ale aspon to bude opravene.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 29.6.2014 15:04

Na Metru je pár fotek z RTT Bělohorská (práce provádí Skanska): http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=14062931520
+ zjištění, že ve smyčce Vypich už jsou koleje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 29.6.2014 9:24

Zpráva pro všechny nevěřící Tomáše (včetně mě :D ): Likvidace stávající TT Průběžná opravdu začala, není cesty zpět... =D>
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Trojský most

Příspěvek od mart337 » 28.6.2014 3:25

MM-Mikulovsky píše: jó také jsem slyšel "fámu":
1.) že asi 15T #-o [-o< , tam nebudou moct jet, protože jim bude hrozit nadzvedávání podvozku z kolejí, pro nevhodný nájezd na most od Holešovic
2.) o údajném problému, jak zavěsit trolej - zde 100% souhlasím (respektive nenavrhl jsem to tu v minulosti zrovna já :lol: ) se vzpomenutou možností TV zavěsit na příčné dráty uchycené místo mezi kolmé sloupy (např. společné s VO) tak napnuté mezi šikmo visící (zejména z bočního pohledu na most + TT) ocelová táhla
3.) ještě také o tom, že jak je most de fakto zavěšený/lanový, tak mu prý hrozí jízdou TRAM rozkmitání = byl by údajně problém při míjení protijedoucích TRAM na mostě (asi pro protisměrné rozhoupání) = že tam asi bude muset být zákaz potkávání :shock:
Myslím, že to s vyjímkou bodu 2.) fámy budou.
Ad. 1.) že je ten nájezd dost strmý, když si vezmu nájezd na Nuselské schody - pod a za železničním mostem na HN, tak ten je taky porovnatelně poměrně dost strmý a nemyslím si, že by to dělalo nějaké problémy.
Ad. 2.) asi to bude na těch sloupech, i když mě by se docela líbilo něco ala oblouky na Krejcárku či Barrandově.
Ad. 3.) s rizikem kmitání konstrukce se muselo počítat - myslím tím, že takové konstrukce se musí projektovat už tak, aby k tomu nedocházelo. Jinak se ve světě dělají i zavěšené mosty s železničním provozem o velkých délkách a pochybuju, že by měly zákaz potkávání.
Navíc Trojský most je na rozdíl od klasických zavěšených mostů zavěšen na křížených závěsných tyčích, což by mělo být pevnější a odolnější proti rozhoupání.

Připojuji sem odkazy na zajímavé články:

http://imaterialy.dumabyt.cz/Beton/Vyso ... mostu.html
http://stavbaweb.dumabyt.cz/Mosty-a-tun ... lafat.html

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr91 » 28.6.2014 0:49

Dnešní fotodokumentace z jízdy po trati do Hostivaře, kolem které v celé délce bylo připraveno dopravní značení Z4e (stejně připraveno dnes dopravní značení na trati na Bílou Horu včetně úseku Vypich - Bílá Hora kolem OKS).
http://petr91fotky.rajce.idnes.cz/Prube ... 27.6.2014/

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od mart337 » 28.6.2014 0:36

Sorry, jaksi jsem fotu nevěnoval dostatečnou pozornost.
I když na druhou stranu, když se mohly při budování Radlic udělat blbé chyby, že tam nemohly KT-profily, tak se může vloudit i tady nějaká chybička :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 28.6.2014 0:30

Ty v@le, a proč k příspěvku asi připojoval Afterman tu fotku?? #-o

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od mart337 » 28.6.2014 0:27

Afterman píše:Když už je řeč o fámách, ke mně se také jedna donesla, že prý 15T do Nádraží Hostivař nebudou smět jezdit ani po rekonstrukci, že prý se nevejdou do podjezdu na Zahradním městě.
To se mi zdá divný. Pokavad vím, tak snad tam už 15T kdysi byla, takže je nepravděpodobné, že by se tam nemohla vejít.
Mám ten dojem, že se o tom kdysi debatovalo i o Výtoni a pod.

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Afterman » 27.6.2014 23:51

Když už je řeč o fámách, ke mně se také jedna donesla, že prý 15T do Nádraží Hostivař nebudou smět jezdit ani po rekonstrukci, že prý se nevejdou do podjezdu na Zahradním městě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět