Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 05.6.2018 8:51

Karosák píše:v úseku Kolbenova - Nový Hloubětín je již zasypáno hlínou a pracuje zde firma Rain Bird osazující spriklery pro zavlažování.
V úseku s nejhnusnějším, nejprůmyslovějším okolím, kde ani zastávky zřízeny nebyly jak tam nikdo nechodí, se bude dělat krásno s automatickým zavlažováním? Proč ne jinde, kde z bytovek koukají na štěrk...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 04.6.2018 19:24

Zajdi se tam podívat a zjistíš, že jsi trochu mimo mísu, neboť vstupní branou do nové zástavby SUOMI je právě oblast nových zastávek Vozovna Hloubětín. Hlavním vjezdem pak ulice Laponská. Zast. Nový Hloubětín leží zaprvé nesmyslně blízko Voz. Hloubětín a navíc v severovýchodním cípu eventuální zástavby https://mapy.cz/s/2I8Ty
Prostě i kdyby se zahr...bezdomovecká kolonie zaplnila výstavbou nedává mi to moc smysl, zastávka nemá žádnou rozumnou "spádovou" oblast. To už kdyžtak ta Školka, ale až vyroste něco po dosud stojící části Kolbenky (kde teď sídlí ta krytá sjezdovka a trampolínový svět) a v okolí AutoBondu. Ale třeba budu nemile překvapen :-[

Jo a zapomněl jsem - ČVUT'áci osazují mezi koleje na sever od zast. Voz. Hloubětín nízké PHS stínící hluk od podvozků. Vpodstatě totéž, jako ten vzorový kus mezi Přístavištěm a Pobřežní cestou, jen jiná konstrukce a tvar výlisků z recyklátu Z:idea:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 04.6.2018 18:59

Karosák: Nový Hloubětín najde využítí pro novou zástavbu...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 04.6.2018 18:13

Další pochůzkou po RTT Kolbenova zjištěno:
1) v úseku Kolbenova - Nový Hloubětín je již zasypáno hlínou a pracuje zde firma Rain Bird osazující spriklery pro zavlažování. Vyskytuje se zde také mnoho zádlažbových panelů ale kam přijdou není na první pohled jasné (krom toho, že mezi koleje).
2) Novotou zářící vstřícně umístěné zastávky "Vozovna Hloubětín" u severního vrcholu kolejové křižovatky na výjezdu z vozovny. Možná tak zanikne jižní zastávka Vozovna Hloubětín, nebo se stane občasnou pro zatahující vlaky. A vzhledem k přesunu výpravny je asi nasnadě i zrušení zastávek Nový Hloubětín, které byly využívány v posledku opravdu sporadicky.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Petr » 31.5.2018 15:34

JirkaR píše:Tak jsem se zas jednou projel do práce s X-16 po Kolbenově (mimochodem po X změnách tahle NAD sice jezdí 4x za hodinu a ne 2x jako na začátku, přesto jsme v tom jeli krátce po deváté jen dva...)

Koleje už víceméně leží od vozovny skoro ke Špitálské (i když směrem ZC se části teprve dodělávají), po Kolbenovu už i obrubníky. Všiml jsem si také, že nové obrubníky zachovávají tvar (rozšíření tělesa TT) původních ne-zastávek Školka (byl bych zvědavý proč). Zato v samotných zastávkách Špitálská pořád leží původní BKV, dokonce směrem k Poštovské jsem si všiml i nějakých očividně nově položených (neodhadnu jejich původ/stáří, ale vypadaly prostě jinak), tak si říkám - že by ta dříve zde zmíněná "příprava" na novou podobu smyčky spočívala prostě v ponechání kousku staré tratě, aby se pak nebourala nová (EDIT: jak už víceméně někdo o pár stránek dříve hádal)? Nebo se tam bude teprve kopat?
Dochází k repanelizaci, použitelné panely se pokládají na tzv sendvič, tedy vrstvu štěrku, aby následně nebylo nutné složitě bourat spodek pro pokládku pražců.

Uživatelský avatar
JirkaR
Uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 04.9.2010 17:27
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od JirkaR » 30.5.2018 12:03

Tak jsem se zas jednou projel do práce s X-16 po Kolbenově (mimochodem po X změnách tahle NAD sice jezdí 4x za hodinu a ne 2x jako na začátku, přesto jsme v tom jeli krátce po deváté jen dva...)

Koleje už víceméně leží od vozovny skoro ke Špitálské (i když směrem ZC se části teprve dodělávají), po Kolbenovu už i obrubníky. Všiml jsem si také, že nové obrubníky zachovávají tvar (rozšíření tělesa TT) původních ne-zastávek Školka (byl bych zvědavý proč). Zato v samotných zastávkách Špitálská pořád leží původní BKV, dokonce směrem k Poštovské jsem si všiml i nějakých očividně nově položených (neodhadnu jejich původ/stáří, ale vypadaly prostě jinak), tak si říkám - že by ta dříve zde zmíněná "příprava" na novou podobu smyčky spočívala prostě v ponechání kousku staré tratě, aby se pak nebourala nová (EDIT: jak už víceméně někdo o pár stránek dříve hádal)? Nebo se tam bude teprve kopat?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 13.5.2018 12:29

Tak a foto Zenklovy je komplet. Pozornosti doporučuji stav kanalizační stoky (zdeformování) na předposledním obrázku. 8-)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 12.5.2018 19:23

P_V píše:LS bude až od Karlovy hospody výš, to na fotkách není. Nebo i tam je wtram?
Není, jen díra. (Petrovi jsem poslal ještě jednu sadu fotek ze Zenklovy až k Bulovce, ale musíte počkat. 8-) )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 12.5.2018 18:23

LS bude až od Karlovy hospody výš, to na fotkách není. Nebo i tam je wtram?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 12.5.2018 18:09

To už nevadí uzávěra kvůli Libenské spojce, když se v Zenlkově dal W Tram? :shock:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 12.5.2018 16:39


Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 07.5.2018 10:13

přál bych si, aby po rekonstrukci kolbenova trochu prokoukla a vypadala třeba jako köpenicker chaussee v berline (https://blog.vattenfall.de/va-content/u ... semble.jpg), což je charakterem dost podobná ulice. jenže má pěkné zastávky tram (co se plánuje na kolbenově?), je lemovaná stromy a na chodnících má pruh pro kola.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 06.5.2018 7:35

RTT Kolbenova v obrazech...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 28.4.2018 14:39

Při poslední výluce úseku Palmovka - Ohrada byla v oblouku u zastávky Krejcárek ZC odstraněna OR10. Když tak mě někdo opravte, ale mám pocit, že aktuálně nikde jinde nemáme na TT v OKS rozchodnice, než právě zde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od slonik » 23.4.2018 22:14

Děkuju. Na jednu stranu je to dobře, pořád čas o zastávkách diskutovat.

Odpovědět