Tramvajové tratě a příslušenství
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
I kdyby, tak na horší než 20 km/h bych to neviděl a tolik se tam v podstatě jezdí už teď, když zrovna není mrtvo a není rybíz na to to tam trochu provětrat. Když je tam větší frmol, tak je to tak akorát
a necítím se být omezen jako tou néééékonečnou 10kou teď na Karláku 
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
No pánové já nevím, ale v této poloze už stanice byla do 2.11.1985, takže je to vlastně návrat k původnímu a i tehdy lidé přecházeli ve stejných místech. Budeme si na to holt muset všichni zvyknout.
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
To já taky ne, ale OR a zpomalení provozu na sebe pak nenechá dlouho čekat.9001 píše:Kandidáty na Darwinovu cenu bych neřešil...gabuliatko píše:Víc mi vadí že přecházející za soupravou budou potkávat dojíždějící tramvaj do stanice. Teď ani tak ne, ale až se obnoví stanice metra ...
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Kandidáty na Darwinovu cenu bych neřešil...gabuliatko píše:Víc mi vadí že přecházející za soupravou budou potkávat dojíždějící tramvaj do stanice. Teď ani tak ne, ale až se obnoví stanice metra ...
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Víc mi vadí že přecházející za soupravou budou potkávat dojíždějící tramvaj do stanice. Teď ani tak ne, ale až se obnoví stanice metra ...
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Hmm. Mohli to udělat do ztracena. Mohli to dodělat až ke zdi. Ale takhle...? (marně doufám v dodělání varianty č.2, když už se nezadařilo 1, a pokud ne, tak ať ten kdo to vymyslel každý den aspoň jednou zakopne o zvednutý kraj koberce, čouhající dlaždici nebo podobné překážedlo.)
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Doplním třemi fotkami dokumentující zvýšení nástupní hrany znovu prodloužené zastávky (snad to nedopadne jako na Náměstí Republiky)vávra píše:Po dokončení úprav nástupní hrany (důvod stávajícího dočasného posunu ZPĚT) se zastávka od příštího týdne posunuje VPŘED na sloup veřejného osvětlení, kde již jednou byla.thriller2 píše:Tak na Národní třídě už zase stojí sloupek tam, co ho na začátku stavby Copy posunuli. Odstranili též stávající sloupek u vchodu do Máje a postavili přenosný sloupek kousek před vchod + posunuli též ceduli začátku zastávky. Proč to všechno?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Po dokončení úprav nástupní hrany (důvod stávajícího dočasného posunu ZPĚT) se zastávka od příštího týdne posunuje VPŘED na sloup veřejného osvětlení, kde již jednou byla.thriller2 píše:Tak na Národní třídě už zase stojí sloupek tam, co ho na začátku stavby Copy posunuli. Odstranili též stávající sloupek u vchodu do Máje a postavili přenosný sloupek kousek před vchod + posunuli též ceduli začátku zastávky. Proč to všechno?
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Osobně se domnívám, že mají nějaké složité POV počítající s tím, že se v některých obdobích stavby vozí nějaký materiál ze Spálené a v některých ne.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Tak na Národní třídě už zase stojí sloupek tam, co ho na začátku stavby Copy posunuli. Odstranili též stávající sloupek u vchodu do Máje a postavili přenosný sloupek kousek před vchod + posunuli též ceduli začátku zastávky. Proč to všechno?
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Jojo, i u nás bují zeleň. U Braníka celkem úsek Přístaviště > N. Braník a v závěru je to celkem na prd, že není vidět "za roh", ale určitě dále dolů Trojskou a alej na Bělohorské-mladé jírovce už mají bujnou korunu a z těch velkých a starých padají suché větve, takže je na čase, aby to Kyrill trochu proklestil
Jinak krásně "střižená" thuje je také na výjezdu z obratiště Březiněveská 
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Čtení uvedeného mne připomenulo souvislosti s pražskými TT:Diskuse k článku [b]U Dobříše vykolejil vlak, narazil do stromu spadlého při noční bouři[/b] píše:Marek Kostelecký
Co dělají SŽDC nebo ČD pro bezpečnost a spolehlivost tratí?
Stačí větší lijavec, trocha mokrého sněhu, větřík nebo bouřka a vlaky stojí!
Proč je kolem tratí tolik přerostlé zeleně? Proč někdo neodstraní aspoň suché stromy? To se čeká až to někoho zabije?
Některé tratě, zejména ty méně frekventované, připomínají spíše zelené tunely v džungli, neboť porost "odstraňují" pouze projíždějící vlaky, větve stromů šlehají do oken a průjezdní profil je vytvořen pouze tím, co si vlak oškube a poláme...
Čestmír Dočekal
Netahejte do toho ČD, ty s tím nemají nic společného. O toto se má starat SŽDC.
Marek Kostelecký
A ČD je úplně jedno, že jezdí po nebezpečných tratích a ještě za to platí? Proč ČD nepožadují po SŽDC bezpečné tratě?
Ve vedení obou firem je stejná verbež, která pobírá nehorázné odměny za nečinnost.
To opravdu musí dojít k dalšímu podobnému neštěstí jako ve Studénce, aby se o tratě začal někdo zajímat?
1.) Před pár lety (nevím již sám kolika)
a) na TRAM spadlý strom v obratišti Výstaviště (ještě tehdejší název)
b) část stromu spadlá na TV na Bertramce
2.) na dnešní zpozorování (a následné nahlášení) "mlácení" zeleně určitě "natvrdo" na dvou místech (a "skoro" na několika dalších) do pravého boku mnou řízené TRAM 15T při jízdě úsekem Braníkem ZC.
DPP by asi potřeboval pořídit "střižnou" lištu namontovat ji na dvoucestné vozidlo, aby mohl zajišťovat dostatečně široký průjezdní profil v celé výšce TRAM na TT obklopených zelení (keři či stromy).
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
1.) Ano, Výtoň občasná začíná v obou směrech těsně za křižovatkou9001 píše:...
Označení zastávky tramvaje je naprosto nevhodně prakticky v křižovatce.
Podélné značení vypadá jako zastávka autobusu.
Když k tomu přidáme, že vlastně tramvaj nemá povinost vyhodit blinkr pokud stojí v zastávce bez ostrůvku, tak je to docela vražedná kombinace-
...
Jak píše MŠ. Ideální řešení je udělat trvalé ostrůvky.
Minimálně bych viděl doplnit zvýrazněnou značku Zastávka tramvaje + podélné značení udělat až ke kolejím.
a) z PA 1 sloup za přechodem
b) k PA hned za neřízeným napojením "prostředního" průjezdu pod železnicí
2.) Ano, fakt dlouhou dobu tam bylo podélné značení jen v pravých pruzích = vypadající jako BUS zastávka.
3.)
4.) Jsem přesvědčen, že nejlepší (a technicky možné) řešení navrhl PES - občasné zastávky Výtoň zrušit, protože Albertov je v docházkové vzdálenosti.
5.) a) Musím upozornit, že cca před rokem a půl bylo vodorovné značení oněch dvou občasných zastávek rozšířeno na oba dva souběžné pruhy IAD, ale jak vidno (viz bod 3) to nestačí.
b) Ano, zvýrazněná značka "zastávka TRAM" je minimum, ale osobně by jsem ji dal na "velkou výstražnou desku" pod DZ "jiné nebezpečí" - či asi ještě lépe "DZ" jiné nebezpečí" v barevném provedení "nastříkal" vždy do obou pruhů před vodorovné značení "zastávka".
c) DZ dle odrážky b) by měly být nejlépe zvýrazněné blikáním při stanicování TRAM =
k PA/Albetovu spouštěné průjezdem přes "brnkačku" osazené na TV v oblouku od Vyšehradského tunelu,
ale jak od PA/Albertova nevím
d) Šlo by-li to výstražné blikání spouštět skutečně jen při spojích stanicujících = jedoucích k/od Vyšehradského tunelu, tak by mohlo být zabudováno i do vodorovného značení - obdobně jako je na přechodu u zastávky Vozovna Střešovice ZC.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Jenda: Nejde o ústupky motoristů, ale i o bezpečnost všech.
Výton ZC je značená opravdu neštastně.
https://maps.google.cz/maps?q=v%C3%BDto ... a=N&tab=wl
Stačí se podívat. Označení zastávky tramvaje je naprosto nevhodně prakticky v křižovatce. Podélné značení vypadá jako zastávka autobusu. Když k tomu přidáme, že vlastně tramvaj nemá povinost vyhodit blinkr pokud stojí v zastávce bez ostrůvku, tak je to docela vražedná kombinace-
Výton DC má podobné nešvary.
Jak píše MŠ. Ideální řešení je udělat trvalé ostrůvky. Minimálně bych viděl doplnit zvýrazněnou značku Zastávka tramvaje + podélné značení udělat až ke kolejím.
Výton ZC je značená opravdu neštastně.
https://maps.google.cz/maps?q=v%C3%BDto ... a=N&tab=wl
Stačí se podívat. Označení zastávky tramvaje je naprosto nevhodně prakticky v křižovatce. Podélné značení vypadá jako zastávka autobusu. Když k tomu přidáme, že vlastně tramvaj nemá povinost vyhodit blinkr pokud stojí v zastávce bez ostrůvku, tak je to docela vražedná kombinace-
Výton DC má podobné nešvary.
Jak píše MŠ. Ideální řešení je udělat trvalé ostrůvky. Minimálně bych viděl doplnit zvýrazněnou značku Zastávka tramvaje + podélné značení udělat až ke kolejím.
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Já bych se přimloval za vybudování trvalých ostrůvků, stejně jako v Badeniho, s občasným statusem. Na Výtoni pro zátahy a mimořádnosti v centru, kdy je pak trochu pech pro lidi, že se Výtoň vynechá když třeba chci pěšky přes železniční most nebo do okolí. Občasná v Badeniho kvůli velvyslanectví.