Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 16.9.2009 19:09

Výcuc pro ty, kdo mají potíže se čtením rozsáhlejších dokumentů:
Z:arrow: výstavba v období 12/2010 – 06/2011, souběžně s rekonstrukcí TT Jugoslávských partyzánů
Z:arrow: dvě nové zastávky - Zelená (pod Zelenou ulicí), Podbaba (nad ulicí Ve struhách)
Z:arrow: na místě dnešní smyčky vyroste velké párkoviště okolo trati (sice píšou že tam bude zeleň, ale v mapě jsou nakreslena parkovací místa)
Z:arrow: mezi bývalou a novou smyčkou budou po kolejích další jízdní pruhy pro autobusy a spěchálky a jiné übermenschen v GK
Z:arrow: v témže místě se v Podbabské ulici na straně dc zúží chodník na polovinu, aby se tam zastávka doprostřed vešla
Z:arrow: most vlečky se zbourá
Z:arrow: nová smyčka na plácku u trati kde je autobazar, bude mrňavá - poloměr 20 m, předjízdné koleje se vejdou jen na začátek a konec smyčky
:devilsmokin číslo dokumentace!

Uživatelský avatar
8251
Uživatel
Příspěvky: 242
Registrován: 15.7.2007 20:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 8251 » 16.9.2009 14:59

A jak dlouho asi se bude stavět ta trat? :roll:

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Bobek » 16.9.2009 14:11

Bylo zveřejněno oznámení EIA na TT Podbaba.

Uživatelský avatar
j p
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 28.9.2004 11:46

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od j p » 14.9.2009 11:43

Akribius:
Jo tak to byvalo i tady v DK. Bohuzel uz sem dorazily nekale zivly.
A tak se zacina ztracet nafta, nekolikrat prepadli ridice kodanskych busu a ukradli jim trzbu, na hlavnim nadrazi a okoli operuji detske kapsarske bandy....
Nejhorsi na tom je, ze kdyz nahodou dotycne chyti, tak v novinach se potom (vetsinou nespravne) dozvim, ze to kradli Cesi, Slovaci, Madari nebo Rumuni - zatimco u "domacich" kriminalniku se vzdycky zduraznuje jejich etnicky puvod.
Tak pozor na ne. Zanedlouho se mohou objevit i v Norsku.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Petr » 14.9.2009 11:20

Akribius píše:(...)Výjezdová brána neexistuje,příjezdová branka je trvale otevřená,na dolní ploše je vysazena.Na ploše je 105 plně natankovaných busů bez dozoru od 01:30 do 4:45.Přesto se neztrácí nafta ani busy či jejich díly.A ušetří se na bezpečnostních agentůrách.

Přijedu do stanice a kočárek-otevřu teda prostřední dveře,kde je plošina.Nakloním bus,žena nastoupí a jedeme.Ona rychle běží ke mě,aby mě ukázala jízdenku-a to nemusí.Jízda bez jízdenky je krádež a je za to 30 dnů vězení-natvrdo.

Vyndavám plošinu pro invalidu-stanoviště řidiče mám otevřené,peníze a jízdenky na stolku u stanoviště-nikdo po nich nesáhne.V Řepích si je kradli řidiči navzájem:-((...)
Smutný pohled na mou vlast... Bohužel si uvědomuju, že dost reálný. U nás ti ukradnou i to, co je přivařený a přišroubovaný... #-o

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Akribius » 14.9.2009 11:05

9001-růžově tu všechno nevidím,je dost věcí,které by šly dělat lépe.Třeba výlukovou činnost místní moc nezvládají.Asi tím,že to není až zas tak častý jev,ale to co tu předvedli v létě při výluce metra,to byl v prvních dnech chaos nad chaos.
Ale k té druhé části-ty jsi asi nikde jinde než V ČR dlouho nepobyl a tak máš-promiň mi ten výraz-zatemnělý rozhled.To,že v ČR je bohužel normální,když lidi podvádí a politici také,ještě neznamená,že je to normální tady.I zde je pár politiků,co jistě nejsou poctiví,ale rozhodně si svoje čachry nemohou dovolit provozovat v takových rozměrech jak u nás.Na to vem jed.Lidi jsou tu poctivější a i díky tomu se tady žije líp.Jen mě přijde,že vlastně Tobě je to jedno,co se u nás děje a vlastně to schvaluješ a to je vzhledem k Tvému věku dost nebezpečné-protože Tvoje generace brzo převezme otěže země.Já myslel,že až poumírají staří bolšáni,tak už bude hej,ale nebude to tak jednoduché....

Dám Ti pár příkladů-naše garáž leží pochopitelně v průmyslové zoně,kde v noci nic není.Má 2 odstavné plochy.Ta horní je nehlídaná,dolní v noci taky (sm.výpravčí po zatažení posledního busu jde domů a do rána v garáži nikdo není-nejsou tu tak bohatí,aby Tě platili za nic nedělání).Oplocení kolem odstavných ploch je jen do výše pasu,nebo vůbec.Výjezdová brána neexistuje,příjezdová branka je trvale otevřená,na dolní ploše je vysazena.Na ploše je 105 plně natankovaných busů bez dozoru od 01:30 do 4:45.Přesto se neztrácí nafta ani busy či jejich díly.A ušetří se na bezpečnostních agentůrách.

Přijedu do stanice a kočárek-otevřu teda prostřední dveře,kde je plošina.Nakloním bus,žena nastoupí a jedeme.Ona rychle běží ke mě,aby mě ukázala jízdenku-a to nemusí.Jízda bez jízdenky je krádež a je za to 30 dnů vězení-natvrdo.

Vyndavám plošinu pro invalidu-stanoviště řidiče mám otevřené,peníze a jízdenky na stolku u stanoviště-nikdo po nich nesáhne.V Řepích si je kradli řidiči navzájem:-(

Veškerá daňová přiznání jsou volně dostupná na netu-můžeš se podívat kolik měl soused,šéf a kdokoliv,pokud znáš jeho jméno.On si pak dovolí podvádět málokdo.Vypadá to totiž dost blbě,když nevykazuješ příjmy,ale máš velmi slušný majetek.Finančák Ti samozřejmě může nahlédnout do bankovního konta,pokud má podezření a Ty jsi povinnen vysvětlit a doložit původ peněz-pro naše politiky by toto byla šikana a nadměrné zasahování do soukromí...

Pak se ale nemůžeme divit,že se u nás ztrácí peníze,bují korupce,klientelismus apod.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 14.9.2009 10:03

Mám pocit, že je to na jednu smlouvu všechno. Pro rok 2010 již jednají o úpravách 13T tak, aby hnané články vypadaly jako v Astře / Vektře (příčné sedačky).

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 14.9.2009 9:32

130??To je s opcí jako u nás 20+40 nebo to podepsali na komplet sérii?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Petr » 14.9.2009 8:36

9001 píše:Mě přijde že to vidíš v Norsku všechno hrozně růžově. Spíš mi přijde že tam jsou schopnějši politici a tyhle "čachry" umí schovat.
Ty peníze ohledně 14T to je už je obehraná písnička. Škoda neměla tolik zakázek,aby se dokázala do vývoje 15T pustit rovnou. 14T hlavně nebyla jenom pro Prahu. Dyt jezdí i ve Wroclavi a Brně. Sice v menších sériich,ale ano.
Brno objednalo 130 kusů "odnoží" 14T. Rozhodně tedy větší sérii než Praha...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 14.9.2009 7:58

Mě přijde že to vidíš v Norsku všechno hrozně růžově. Spíš mi přijde že tam jsou schopnějši politici a tyhle "čachry" umí schovat.
Ty peníze ohledně 14T to je už je obehraná písnička. Škoda neměla tolik zakázek,aby se dokázala do vývoje 15T pustit rovnou. 14T hlavně nebyla jenom pro Prahu. Dyt jezdí i ve Wroclavi a Brně. Sice v menších sériich,ale ano.

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Akribius » 13.9.2009 22:09

tak do je docela dobře možný.Ale chce si to ujasnit priority,zda počkám na lepší tramvaj,nebo holt utratím peníze za ne úplně vhodnou.A dobrý hospodář musí přemýšlet,kdy a co bude potřebovat dlouho dopředu.Ale to i tady neumí-ze 72 provozuschopných tramvají jich právě těch 72 denně potřebují k vypravení.A šéf odboru dopravy se stoickým klidem řekl,že situace není kritická,ale že se časem bude muset zvážit nákup nových tramvají:-)))

Tak Škodovko do práce:-)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od DavidD » 13.9.2009 21:58

Akribius píše:Ale jo,jezdí to.Sice je to takový brus,ale poruch při zavádění to až zase tolik nemělo.Ale pořád si myslím,že Praha mohla říci
-chceme a.)- .....x.)
-budeme toho chtít 300
-dodávky od-do
-na vývoj máte xx měsíců

A to si piš,že by vyvíjely všechny firmy,co v oboru něco znamenají.Protože zakázka na 300ks. tramvají se nevypisuje denně,navíc reference pro další města.
Poruchy při zavádění? Myslím, že jich měla ze všech typů v Praze nejmíň..Jen pro příklad vozy KT ,dle mích info se oživovaly asi 2 roky. Tak to 14T je docela rekordman.

Praha říct mohla chceme, ale myslím, že by to sice třeba splnilo bod a)...x), ale cena by byla daleko vyšší, a doba vývoje by se určitě z konce roku 2005 přesunulo někam o pár let dále. (třeba až do roku 2009 do podoby 15T, ale to by na místo vozů 14T tu jezdilo o 120 T3R.P více)..

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Akribius » 13.9.2009 21:46

Ale jo,jezdí to.Sice je to takový brus,ale poruch při zavádění to až zase tolik nemělo.Ale pořád si myslím,že Praha mohla říci
-chceme a.)- .....x.)
-budeme toho chtít 300
-dodávky od-do
-na vývoj máte xx měsíců

A to si piš,že by vyvíjely všechny firmy,co v oboru něco znamenají.Protože zakázka na 300ks. tramvají se nevypisuje denně,navíc reference pro další města.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od DavidD » 13.9.2009 21:13

Akribius píše:Dobře,není normální,aby se kupoval výrobek u kterého mám velkou pravděpodobnost,že nebude úplně vhodný s tím,že za to potom dostanu (budu mít možnost si koupit) novou věc,již pro mě vhodnou.A ještě za veřejné peníze.
Já nevím,příklad: kdyby tady třeba státem dotované NSB (norské státní dráhy) nakoupily 10 lokomotiv,ale už předem se vědělo,že budou potíže na tratích s větším převýšením (tj. 80% zdejších tratí) s tím,že za zisk s těchto mašin pak vyvine firma mnohem lepší stroje a těch už si budu moci koupi třeba 40,tak by do toho místní politici a manageři nešli.Prostě by vypsali rovnou VŘ na takový stroj,který bude potřeba a přinese užitek,protože co pak s těma 10 lokomotivama.
Zářným příkladem takto spackaného VŘ jsou vozy T2000 metra v Oslu,které byly víceméně vyřazeny v první desetině své životnosti.
No tak, jako zase tramvaj jezdí, poruchy nemají ve větší míře než ostatní a uvědomte si, že výběrové řízení probíhalo několik let před rokem 2005. V tomto období nebyl jiný větší výrobce tramvaje v ČR než Škoda a na trhu pouze vozy Astra.Tak že, asi jiná možnost nebyla než to vyřešit, tak jak to vyřešili..

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Akribius » 13.9.2009 21:05

Dobře,není normální,aby se kupoval výrobek u kterého mám velkou pravděpodobnost,že nebude úplně vhodný s tím,že za to potom dostanu (budu mít možnost si koupit) novou věc,již pro mě vhodnou.A ještě za veřejné peníze.
Já nevím,příklad: kdyby tady třeba státem dotované NSB (norské státní dráhy) nakoupily 10 lokomotiv,ale už předem se vědělo,že budou potíže na tratích s větším převýšením (tj. 80% zdejších tratí) s tím,že za zisk s těchto mašin pak vyvine firma mnohem lepší stroje a těch už si budu moci koupi třeba 40,tak by do toho místní politici a manageři nešli.Prostě by vypsali rovnou VŘ na takový stroj,který bude potřeba a přinese užitek,protože co pak s těma 10 lokomotivama.
Zářným příkladem takto spackaného VŘ jsou vozy T2000 metra v Oslu,které byly víceméně vyřazeny v první desetině své životnosti.

Odpovědět