Tramvajové tratě a příslušenství
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- ZXS91
- Uživatel
- Příspěvky: 1058
- Registrován: 23.3.2010 19:11
- Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Od 1.11 se opět jezdí přes Vltavskou
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Každopádně to vypadá, že ten zcela bezvýlukový a bezprovizoriový stav sítě bude asi vzácnější jev, a to i když se nestaví žádné metro nebo okruh s dlouhodobým rozkopáním. Užili jsme si ho krátce počátkem září, a dokud most na Vltavské nebude mít náhradu, tak se ho nedočkáme.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
To skončí jako v Simpsonech, když si nechali postavit kocenrtní sín

Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Na tom odkazu, co jsem dával, jsou vizualizace - Shrnutí projektové přípravy. Pokles bude až za Bubenskou směrem k železnici.
- Petr
- Provozovatel
- Příspěvky: 2049
- Registrován: 14.11.2003 8:36
- Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Jenže tramvajová trať přece musí mimoúrovňově podejít, či nadejít železnici... Tudíž oním klesáním se spíše míněno to, že by měla podejít Negrelliho viadukt, tedy musí zklesat ne?slonik píše:Na nábřeží by se právě už jezdit nemělo, TT se má nějak proplést okolo nového nádraží Bubny do Jateční...
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Na nábřeží by se právě už jezdit nemělo, TT se má nějak proplést okolo nového nádraží Bubny do Jateční...
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Ale jak pak naklesat na nabrezi? 
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Jj, dosype se, a místo dnešního vestibulu metra bude nějaký kanclbarák s výlezy v přízemí.
http://www.iprpraha.cz/koncertnisal
http://www.iprpraha.cz/koncertnisal
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Zajímalo by mě,jak si tu úrovňovost představit v praxi. Jelikož úroveň ulice bude nejspíš v úrovni mostu, bude se celá tramvajová Vltavská zřejmě muset trochu dosypat...
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Metropolitní plán už je jenom cár papíru, takže ještě všechno může být jinak...
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Už je to v metropolitním plánu. Všechno tam bude úrovňové včetně křižovatky s nábřežím, tramvaj bude pokračovat středem tržnice, vzniknou dvě nové rovnoběžné trati aby to na tramvaj bylo odkudkoli blíž, ale o to déle se čekalo, prostě samá pozitiva a sociální jistoty.9001 píše:Sloník: To si děláš??? Úrovnové křížení?
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Jo může být hůřslonik píše:Zdroj: https://echo24.cz/a/SCfAm/prazska-koali ... rani-mostu
Není to špatná myšlenka, pokud tam má opravdu vzniknout filharmonie, musí být okolí důstojné, dnešní stav je krajně nevyhovující. Na Bubenském nábřeží magistrála taky kříží TT (a to hned dvakrát) a funguje to naprosto bezproblémově.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Zdroj: https://echo24.cz/a/SCfAm/prazska-koali ... rani-mostu
Není to špatná myšlenka, pokud tam má opravdu vzniknout filharmonie, musí být okolí důstojné, dnešní stav je krajně nevyhovující. Na Bubenském nábřeží magistrála taky kříží TT (a to hned dvakrát) a funguje to naprosto bezproblémově.
Není to špatná myšlenka, pokud tam má opravdu vzniknout filharmonie, musí být okolí důstojné, dnešní stav je krajně nevyhovující. Na Bubenském nábřeží magistrála taky kříží TT (a to hned dvakrát) a funguje to naprosto bezproblémově.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Von: Sakra na to já zapomněl
:D:D
Sloník: To si děláš
??? Úrovnové křížení? 
Sloník: To si děláš
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Nová radnice chce stavět provizorní most, nejspíš i proto, aby tenhle stav trval co nejkratší dobu, s tím, že finální řešení by žádný most vyžadovat nemělo a křížení by mělo být opět úrovňové jako před stavbou magistrály.
Snad teda Štefánikův most unese ještě jednu linku navíc, byla by opravdu chyba, aby 14 zůstala na dlouhou dobu v Karlíně, žádný smysl tam nemá a v Holešovicích by jednoznačně chyběla.
Snad teda Štefánikův most unese ještě jednu linku navíc, byla by opravdu chyba, aby 14 zůstala na dlouhou dobu v Karlíně, žádný smysl tam nemá a v Holešovicích by jednoznačně chyběla.