Kudy jezdila tramvaj kolem hlavniho nadrazi pred vybudovanim metra cca <1970 (?)

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
milosm
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2023 18:58

Re: Kudy jezdila tramvaj kolem hlavniho nadrazi pred vybudovanim metra cca <1970 (?)

Příspěvek od milosm » 04.12.2023 7:55

Díky moc, perfektní.
Někde se tady dává poděkování, zase to bohužel nevidím ...


milosm
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2023 18:58

Kudy jezdila tramvaj kolem hlavniho nadrazi pred vybudovanim metra cca <1970 (?)

Příspěvek od milosm » 03.12.2023 19:11

Ahoj,
v souvislosti s diskusí kolem Nového hlaváku by mě zajímalo, kudy původně vedla trať kolem hlavního nádraží? Já jsem ročník narození 1964, Pražák, ale reálně si pamatuju jako dítě až dobu, když se céčko stavělo a to už jezdily tramvaje Opletalovou ulicí - z Václavského náměstí. Dnes mi ale maminka říkala, že snad si pamatuje, že tramvaj zabočovala k hlavnímu nádraží u Domu potravin - (bez záruky - tam tudy určitě jezdila tramvaj z Tylova náměstí a náměstí Míru - pamatuji si cesty ze školy nad těžebními jamami, když se stavělo kolem Federálního shromáždění metro), což by znamenalo, že by jezdila současnou Washingtonovou ulicí - cca stejně, jak je teď plánováno. Spíš si myslím, že to už tenkrát jezdilo Oplatalkou. Vrchlického sady byly širší - byly v rovině, nebo tam byl tenkrát ten hrb jako dneska? Nebyla magistrála ... K Fantově budově bylo nějaké schodiště? Pamatuju si dřevěné schody a provizorní dřevěnici. Nemá někdo nějaký plánek, fotky ... Která linka tam jezdila? Jak bych to nejlépe našel na https://www.prazsketramvaje.cz/ .
Také by mě zajímalo, zda se dalo odbočovat z Václaváku do Opletalky jak od svatého Václava, tak i od Jindřišské nebo Vodičkovy a mít možnost to srovnat se současnými polány - to bych asi tady na fóru počítám asi nawšel, že ... jsem tu nový.
Díky a mějte se fajn.

Odpovědět