Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Štěpán » 09.4.2009 22:37

Fořtík: Tenhle týden jsem měl skoro 19 hodin na lince 3. Víš kolikrát jsem byl na Lehovci? Třikrát - dvakrát po střídání, jednou při zatažení. Jinak jsem měl 5 BP na Palmovce. :roll:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Fořtík » 09.4.2009 22:13

Petr píše:Ano, existují zastávky s jedním čidlem: třeba zastávka Národní třída, která má čidlo jen ve směru do centra, Kavalírka jen z centra
Taky přidám - Sídliště Hloubětín (to bys mohl vědět, Štěpáne, máš to za humny :lol: ), Podolská vodárna, Blatiny... atd. určitě jich je víc.
MF píše:Také je dost možné, že je tam proto, aby se případně podle nasbíraných dat upravila jízdní doba...
To bych bral za pravděpodobnější. Bohužel je to s jízdními dobami na určitých linkách velmi těžké. Třeba takové linky 17 a 18. Jsou-li prázdné Karlovy lázně, pak nevím, co s časem (jednodušší je 17, ta to kdyžtak prostě odstojí na nábřeží, aniž by někomu překážela). Naopak, je-li na Staroměstské plno, pak jsou jízdní doby u obou linek nedostatečné. V tomto směru se přimlouvám za čidlo na Staroměstské, aby bylo skutečně vidět reálné časy.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 09.4.2009 21:50

Také je dost možné, že je tam proto, aby se případně podle nasbíraných dat upravila jízdní doba...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Petr » 09.4.2009 21:26

Štěpán píše:Petr: Vždyť jsem nepsal, že se před Malostranskou dávalo čidlo při týhle akci. Vím proč tam je. Jen píšu, že to bude takhle fungovat. Tramvaj přijede do zastávky před výhybkou již s navoleným směrem.
Na Pražský tržnici jsou čidla opravdu v obou směrech. Ale proč, to fakt netuším. Existuje vůbec zastávka, kde je čidlo jen v jednom směru? A co se týče přidávání nových čidel mezi zastávky, tak co jsem tak pochopil, tak ty se dávat nebudou. Prý by se měli dávat jen do zastávkových sloupků. Uvidíme...
Nepsal, ale naznačil. Jenže to čidlo tam prostě je už nějaký pátek, a je asi nesmysl ho vypínat. A opravdu tam není kvůli zapomnětlivosti řidičů... Přijde mi, že dávat do každého sloupku před rozvětvením čidlo je naprosté mrhání penězi, pokud to má řešit jen to, aby řidič náhodou nemusel na výhybku, když už neumí včas vyhlásit zastávku...
Ano, existují zastávky s jedním čidlem: třeba zastávka Národní třída, která má čidlo jen ve směru do centra, Kavalírka jen z centra

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Štěpán » 09.4.2009 21:05

Petr: Vždyť jsem nepsal, že se před Malostranskou dávalo čidlo při týhle akci. Vím proč tam je. Jen píšu, že to bude takhle fungovat. Tramvaj přijede do zastávky před výhybkou již s navoleným směrem.
Na Pražský tržnici jsou čidla opravdu v obou směrech. Ale proč, to fakt netuším. Existuje vůbec zastávka, kde je čidlo jen v jednom směru? A co se týče přidávání nových čidel mezi zastávky, tak co jsem tak pochopil, tak ty se dávat nebudou. Prý by se měli dávat jen do zastávkových sloupků. Uvidíme...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Petr » 09.4.2009 20:41

Štěpán píše:(...)Tak jako to funguje třeba na Malostranské - občasné, kde je čidlo daleko před zastávkou a nastaví ti směr výhybky i když si odhlásíš Malostranskou pozdě. Čili časem se čidla objeví třeba na Vodičkově kvůli výhybce u Lazarské.
Jenže to čidla před Malostranskou je z jediného důvodu, zastávka Malostranská je OBČASNÁ a jede-li linka 12 do centra, má po vyhlášení Čechova mostu výhybku stále NAPŘÍMO!!!!!!!! Kdežto na Malostranské musí, bez stanicování mít již výhybku vlevo. To čidlo zde opravdu není kvůli zapomnětlivosti řidičů, ale protože v úseku mezi dvěmi zastávkami jsou dvě radiově ovládané výyhybky a řidič potřebuje každou mít do jiného směru. Je to stejný případ jako např. Strossmayerovo náměstí - Vltavská, případně Albertov - Výtoň. Budeme-li Tvou teorii brát vážně, pak bude muset být někdě čidlo i mezi Nábřežím kapitána Jaroše (tramvaj zde jede vpravo) a zastávkou Čechův most, kde potřebuje jet vlevo, respektive přímo. Pro Hloubětín: Za Dlouhou třídou linka osm rádio vlevo, následně ale na Čechově mostě přímo. A co s tím? Jo a proč je tedy to čidlo na Tržnici (jak jsem pochopil) i ve směru na Dělnickou? :roll:

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Štěpán » 09.4.2009 17:01

Prý se to bude dávat zastávku před zastávky typu: Vltavská, Stross, Balabenka, aby se ti pak rovnou nastavilo přestavení výhybky do požadovaného směru i když nemáš odhlášenou zastávku. Tak jako to funguje třeba na Malostranské - občasné, kde je čidlo daleko před zastávkou a nastaví ti směr výhybky i když si odhlásíš Malostranskou pozdě.

Čili časem se čidla objeví třeba na Vodičkově kvůli výhybce u Lazarské.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od KGX 63 » 09.4.2009 10:55

To by mě taky zajímalo...
Třeba se někdo spletl a místo na Invalidovnu je dali na Pražskou tržnici... :lol:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od willyjeff » 09.4.2009 10:53

Vážení, zná někdo ten pro mě osobně tajemný důvod, proč jsou na Pražské tržnici osazené oba sloupky čidlem? Plánuje se nějaký nový kontrolní bod, nebo proč?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Bobik » 03.3.2009 19:25

Mno, jedině že by si někdo dal práci a ten seznam ti okopíroval nebo opsal. Jinak těžko.

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od matus » 03.3.2009 19:07

Děkuji za odpovědi. Předpokládám, že jako laik se k tomu seznamu nedostanu. Když budu mít dotaz na konkrétní místo, tak se zase zeptám.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 02.3.2009 17:06

Mapu OR jsem tvořil někdy v půlce roku 2007 na zakázku pro soukromý subjekt, čili teď už těžce neaktuální. Ale byla to super práce, s vytištěným oběžníkem, o kterém se tady bavíte, jsem projížděl síť a zaznamenával realitu do formátu dxf :)

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 7080 » 02.3.2009 15:53

minarjo píše:Oběžník, který zde MF zmiňuje, u nás ve výpravně voz.VO visí, čili asi vydáván je :) . Jsou tam OR seřazené dle velikosti, u každé od kdy visí, proč tam je atd... Jak často je aktualizován nevím, ten co jsem tam viděl viset byl tuším z ledna 09.
JJ, visí, má 28 stránek a na každé jsou popsané 4 místa kde je omezená rychlost. Býval vydáván každý měsíc, tenhle je z ledna.

Uživatelský avatar
minarjo
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 18.12.2008 23:46
Bydliště: bus 118,121,136-Sídl.Spořilov

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od minarjo » 02.3.2009 0:46

Oběžník, který zde MF zmiňuje, u nás ve výpravně voz.VO visí, čili asi vydáván je :) . Jsou tam OR seřazené dle velikosti, u každé od kdy visí, proč tam je atd... Jak často je aktualizován nevím, ten co jsem tam viděl viset byl tuším z ledna 09.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 01.3.2009 11:06

matus píše:Existuje něco jako aktuální seznam (nebo snad dokonce mapa), kde všude jsou pomalé jízdy a jaké?
Býval kdysi každý měsíc vydán oběžník či jakýsi seznam omezených rychlostí trvalých i dočasných s odůvodněním. Mám však pocit, že již se nevydává, protože jsou vztahy (jednotky) u podniku jiné než pred časem.

nyní se OR zapisují do provozního denníku do programu návěstí....

Odpovědět