Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
pan Vedoucí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 07.12.2006 10:23
Bydliště: Praha

Re: Dotazek ohledne rekonstrukce u Vozovny stresovice

Příspěvek od pan Vedoucí » 13.12.2006 14:06

Skodlivec píše:ja osobne bych tam dal travnik, bylo by to elegantni. Wink
Sem mimo prahu, takze se tam nemuzu ted kouknout, ale celkem by mne to zajimalo.
škodlivec uhodl, bude tam trávník

Skodlivec
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 31.5.2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

Dotazek ohledne rekonstrukce u Vozovny stresovice

Příspěvek od Skodlivec » 13.12.2006 13:55

Sem koukal na ty fotky na strankach preference, a vsiml sem si ze vyrubali beton mezi trati a silnici(Popravde byl hnusnej, a prostoru je tam dost). nemuzete mi prosim nekdo rict, co se tam planuje delat??? ja osobne bych tam dal travnik, bylo by to elegantni. Wink
Sem mimo prahu, takze se tam nemuzu ted kouknout, ale celkem by mne to zajimalo. dik za postreh
Skodlivec ( spise pozorovatel .o) )

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 12.12.2006 13:43

Jabberwocky píše:Není z Hluboké lepší jet vlakem? Nebo už tam rychlíky nestavějí? Bývaly doby (ale je to sedmnáct let, uznávám), kdy jsme jezdívali do Zámostí, a mám dojem, že nějaký rychlík tam stavěl.
No semtam tam něco zastaví, ale uvaž, že bydlim asi 5Km od Zámostí a autobus většinou žádnej... A já se s báglem těch řKm tahat nebudu. To už radši jedu jtím rychlikem až do Budějovice a odtud zpět na Hlubokou busem. A nachodím tka 1500m nanejvýš.
Navíc ten rychlik tam stojí pár vteřin, což mě na výstup/nástup nestačí. :lol:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 12.12.2006 13:12

2217 píše:Jezdila bych z Hluboké nad vltavou, kde bydlím, do Prahy do školy...
Není z Hluboké lepší jet vlakem? Nebo už tam rychlíky nestavějí? Bývaly doby (ale je to sedmnáct let, uznávám), kdy jsme jezdívali do Zámostí, a mám dojem, že nějaký rychlík tam stavěl.

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 12.12.2006 12:08

souhlas. J8 stěhuju tramvajema obří bágl a občas je k němu ještě připjetý spačák a potom jsem vyzbrojená bílou holí. S tim všim se nacpo do ranní 9 směrem Spojovací a taky se vejdu. Idkyž někdy můžu obdivovat tramvajákův rozkrok... :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 12.12.2006 0:36

DJ LA DÉFENSE píše:Ale zkuste pochopit, že ten pytel co vláčim je větší než kočárek a skutečně po 5. hodině se dostat do desítky je zázrak s timhle. Nabízím na vyzkoušení, táhnout na trénink tašku o hmotnosti 40 kg a více, v druhý ruce hokejky. Skutečně neni nad auto v tomto ohledu. A já nemám ani sílu se s někym hádat, hlavně asi i proto, že jsem po vláčení se k tramvaji s touhle tíhou dost startovací...
Já jsem si něco podobného vyzkoušel přes 2 týdny, kdy jsem si koupil domů nový stolní PC - nejprve jsem ho vláčel na Tusarovu a d-5 na Ortenplatz - pak do práce a večer kolem jedenácté na d-12 na Brrndov.
Po tomto testu mohu říci, že se sockou dá stěhovat téměř cokoliv :lol:
Káem píše:Kdo je tu remcavej dědek, Proxýčku?
Nevím, zatím jsi se ozval jen ty... :-({|=

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 11.12.2006 21:29

Jenom otázka k Zahraďáku: Jka může gumokolista strhnout trolej? To myslíš takové ty, co jezděj s vysokejma náklaďákama? To potom jo. To máme u nás v ČB taky takovou problémovou křižovatku s trolejema.

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 11.12.2006 21:13

Já jezdím jem tramvají a metrem a jako socka si nepřijdu. Je to mnohdy pohodlnější, než stát v zápcě na Resslovce nebo na Jiráskovi. I kdybych mohla mít auto a papíry, tak bych určitě nejezdila do centra autem. Ne. Jezdila bych z Hluboké nad vltavou, kde bydlím, do Prahy do školy, ale to fáro bych nechla třeba na Roztylech nebo na jiným záchytným parkovišti a potom hupky šupky na MHD, jíž preferuji. A i tak, bych jezdila autem jen někdy, protože rychik je pohodlnější. Memusíš mít strach, že ti ho někdo ukradne, poškrábe, nabourá apod.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 11.12.2006 20:38

Kdo je tu remcavej dědek, Proxýčku?
DJ: Ale jo, já bych asi taky jel autem s timhle, ale téma bylo, že ty tramvaje nejsou tak plný, abyses tam nevešel. :-)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 11.12.2006 19:37

Proxy píše:Martine,... pardon DJi dlD - prostě stačí aby jsi se nenechal vyprovokovat prvním remcavým dědkem, a když slušně lidi požádaš, aby ti uhnuli - tak ti vyhoví, ale je to o té komunikaci :wink:
Ale zkuste pochopit, že ten pytel co vláčim je větší než kočárek a skutečně po 5. hodině se dostat do desítky je zázrak s timhle. Nabízím na vyzkoušení, táhnout na trénink tašku o hmotnosti 40 kg a více, v druhý ruce hokejky. Skutečně neni nad auto v tomto ohledu. A já nemám ani sílu se s někym hádat, hlavně asi i proto, že jsem po vláčení se k tramvaji s touhle tíhou dost startovací...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 11.12.2006 18:44

DJ LA DÉFENSE píše:Jsem holt slušnej, každopádně ta desítka jezdí nařezaná až na Floru a to je čistá pravda. Pokud nejede narvaná, tak před ní jede šestnácka. Jinak se mýlíš. Přesně proto, jezdim hojně autem, jelikož mě nebaví se buď s někým dohadovat, nebo riskovat, že se nevejdu.
Martine,... pardon DJi dlD - prostě stačí aby jsi se nenechal vyprovokovat prvním remcavým dědkem, a když slušně lidi požádaš, aby ti uhnuli - tak ti vyhoví, ale je to o té komunikaci :wink:

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 11.12.2006 16:34

No ta 10 bývá problémem.Je dost plná,ale zase jsem neviděl,že pokud mávla mamulda s kočárkem,že by nakonec pro narvanost nenastoupila.Ale plná fakt bývá už z Vinohrad prakticky k Andělu a pokud se dostaneš na Míráku před 4ku co má být před tebou,tak je to maso.

Off topic: to hraješ hokej za Slávisty? V minulým play off jsme je vymázli a letos dostanou taky nářez:-))))

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 11.12.2006 13:52

Káem píše:Tu výstroj tam hodíš jako první a lidi pak před hokejkama už sami uhnou. Nedělej z toho problém, vidim, jaxe chovaj lidi s obyčejnejma baťohama.
Nech si popsat od letištního Martina (to je takový tvor na K-r) jak 119 cestují lidé s kufry a taky to jde. :P :P :P
Jsem holt slušnej, každopádně ta desítka jezdí nařezaná až na Floru a to je čistá pravda. Pokud nejede narvaná, tak před ní jede šestnácka. Jinak se mýlíš. Přesně proto, jezdim hojně autem, jelikož mě nebaví se buď s někým dohadovat, nebo riskovat, že se nevejdu.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 11.12.2006 13:48

DJ LA DÉFENSE píše:Když vlečeš hokejovou výstroj k tomu tři hokejky, nemáš moc náladu někoho postrkovat ******... :evil:
Tu výstroj tam hodíš jako první a lidi pak před hokejkama už sami uhnou. Nedělej z toho problém, vidim, jaxe chovaj lidi s obyčejnejma baťohama.
Nech si popsat od letištního Martina (to je takový tvor na K-r) jak 119 cestují lidé s kufry a taky to jde. :P :P :P

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 11.12.2006 13:45

Káem píše:To ti DJ nevěřim. Jednak platí pravidlo, že do libovolně obsazeného vozu se vždy ještě alespoň pět lidí vejde :-) , jednak tuto situaci jsem v tramvajích fakt nezažil už léta. Daleko spíš je to tím, že vy mladý :-) jste měkký a nechcete popostrčit ty lidi co stojej u dveří, protože prý budou (jednou určitě) vystupovat. Obvykle bývá střed vozu volný.
Když vlečeš hokejovou výstroj k tomu tři hokejky, nemáš moc náladu někoho postrkovat ******... :evil:

Odpovědět