Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 04.1.2006 18:43

Taky předjíždění tramvaje zleva je na můj vkus poslední dobou nějaké časté.
Co se týče Laurové, hlavně, aby už se začalo stavět, nezávidím řidičům tuhle manipulaci. Dle dnešního projevu radního Štainera to vypadá, že by se "mohlo" letos začít. http://www.ceskenoviny.cz/domov/praha/i ... ?id=165803

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2006 17:32

Paulie píše:No ono se řešení nabízí samo,před zastávkou retardér.. když pak spomalej,tak už i zastavěj.. A co se týče couvání na slepou kolej na Laurový,taky by tam bodnul třeba nějakej jednoduchej semafor..
Ano, to by tedy bodnul a nebo příčný práh v obou směrech, to by celkem šlo. :)

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 04.1.2006 17:18

radek31 píše:poslední dobou se mi zdá,(...)tam by byl potřeba policajt jako sůl
No ono se řešení nabízí samo,před zastávkou retardér.. když pak spomalej,tak už i zastavěj.. A co se týče couvání na slepou kolej na Laurový,taky by tam bodnul třeba nějakej jednoduchej semafor..

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2006 17:11

radek31 píše:
Paulie píše:No, až zase tolikbezpečný mi to nepřijde. Občas někdo profrčí ...
poslední dobou se mi zdá, že třeba na Laurové (...)- tam by byl potřeba policajt jako sůl
Hmmm, tak je to tasky dost nebezpečné, to je pravda. :cry:
Já se vždycky při výstupu raději rozhlížím ...

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 04.1.2006 17:08

Paulie píše:No, až zase tolikbezpečný mi to nepřijde. Občas někdo profrčí ...
poslední dobou se mi zdá, že třeba na Laurové se to děje stále častěji, posledně se mi tam kolem tramvaje prohnala 4 auta za sebou asi 60km/h (i když jsem dával směrovky, pak i zvonil, ale je to nezajímá, vůbec jsem nemohl otevřít dveře) - je tam omezená rychlost do 30km/h, dobře označená zastávka a stejně tam jezdí naprostá většina řidičů jak blázni - tam by byl potřeba policajt jako sůl

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2006 15:50

Akribius píše:Hlavně pokud se udělá "nekvalita" (...)proč se tedy rázně nezakročí...
Ale všeho s mírou. Jednou jeden autobusák viděl přecházet po klidně ulici paní (projížděl tam) a začal jí nadávat..."Do ******, vždyť máš pechody ty krávo blbá"!!! Měl pravdu v podstatě, ale říct to nemůže! (nebo neměl by). :)

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2006 15:44

K-M píše:To je ale statisticky prokázáno - jsi li spokojen , řekneš to 3 lidem, nejsi-li spokojen , řekneš to 11 lidem. Bohužel, ale je to tak.
To je zajímavé, to jsem ještě neslyšel ... :)

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 04.1.2006 11:02

Hlavně pokud se udělá "nekvalita" ve fabrice,tak se to zákazník většinou nedozví,ale tady jsi na očích veřejnosti pořád.Ale o těch řidičích,co mají své "akce" se většinou ví,pak jen nechápu proč se tedy rázně nezakročí...

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 04.1.2006 10:54

Petr píše:Takových řidičů je 90 ze 100. Bohužel těch 10 kazí pověst a jsou víc vidět, což je logické. Pozitivní věci vere člověk jako samozřejmost, zatímco negativní mu ulpí v paměti
Jj,je to opravdu logické,člověk si hlavně všimne toho,co vyčuhuje z řady,neboli kdyby bylo 90% -přeženu to- hulvátů a 10% slušnejch,všimnete si víc těch slušnejch a bude se mluvit o nich..

K-M

Příspěvek od K-M » 04.1.2006 10:22

Petr píše:[]Takových řidičů je 90 ze 100. Bohužel těch 10 kazí pověst a jsou víc vidět, což je logické. Pozitivní věci vere člověk jako samozřejmost, zatímco negativní mu ulpí v paměti
To je ale statisticky prokázáno - jsi li spokojen , řekneš to 3 lidem, nejsi-li spokojen , řekneš to 11 lidem. Bohužel, ale je to tak.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 04.1.2006 10:06

Paulie píše:(...)Je to už docela dlouho,ale stejně,byť to sem moc nepatří,tak bych chtěl tímto způsobem tomu řidiči poděkovat za duchapřítomnost,vím,že takovýhle situací je spousta,ale prostě tady je vidět,že to neni jen o šlapání na zrychlovač.Každej den jde o nehody a dost často se zachraňujou životy.. Fakt dík všem takovejm,co to berou alespoň trošku vážně..
Takových řidičů je 90 ze 100. Bohužel těch 10 kazí pověst a jsou víc vidět, což je logické. Pozitivní věci vere člověk jako samozřejmost, zatímco negativní mu ulpí v paměti

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2006 7:01

Karotka píše:Ostrovní nástupiště by šlo udělat, kdyby se v těch místech jezdilo vlevo (viz výhybny mezi Libercem a Jabloncem), ale překřížení by asi nebylo nejlepší řešení.
Ano, trať mezi Jebloncem a Libercem je taky dobře udělaná (mám tam poblíž chalupu...). Ale Liberec samotný je také problematický, má úzké ulice a tramvaje tam také mají problémy.
Taková Plzeň, pokud mohu hodnotit, je na tom oproti Liberci lépe. :)

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 03.1.2006 23:58

Ostrovní nástupiště by šlo udělat, kdyby se v těch místech jezdilo vlevo (viz výhybny mezi Libercem a Jabloncem), ale překřížení by asi nebylo nejlepší řešení.

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 03.1.2006 22:01

Mapl píše:No, až zase tolikbezpečný mi to nepřijde. Občas někdo profrčí ... :wink:
Tak ale to už je s prominutim o debilitě a bral bych za to papíry.. Taky se mi to stalo.Na zastávce 12ky Čechův most směr Palma (2x T3R.P).Byl sem nějakej zamyšlenej,ani sem se ještě nerozhlíd,vůbec mě to asi ani nenapadlo.Bláznovi bylo jedno a jel pod plnym plynem zrovna když se otevřeli dveře.. (Ikdyž tramvaják,jak už je osvědčeným zvykem blikal směrovkama).Naštěstí si toho tramvaják všiml a začal zvonit o 106,což probralo nejen mě (měl sem od dveří ještě kousek),ale hlavně pani co vystupovala zadníma dveřma prvního vozu přímo pod jeho kola.Je to už docela dlouho,ale stejně,byť to sem moc nepatří,tak bych chtěl tímto způsobem tomu řidiči poděkovat za duchapřítomnost,vím,že takovýhle situací je spousta,ale prostě tady je vidět,že to neni jen o šlapání na zrychlovač.Každej den jde o nehody a dost často se zachraňujou životy.. Fakt dík všem takovejm,co to berou alespoň trošku vážně..

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 03.1.2006 21:43

Paulie píše:
MOp píše: no ja to tedy za ukrutne dobrej napad nepovazuji, ba naopak..

hlavni prioritiou mesta by melo byt vytvorit otevreny prostor pro lidi, nikoliv je zavrit do ohradek jako dobytek. myslel jsem si, ze era komunismu a jejich tycoidnich klandru vsude kde se da je konecne za nami..
No jo,jasně.Neřekl sem,že je to ideální řešení,jenže městskou část,magistrát nebo kdo o tom rozhoduje nikdo k rozšíření ostrůvku a udělání druhý zebry nedokope,je to prostě lepší něž nic.. Stejně si už dlouho myslim,že by to bylo nejlepší vyřešit stejně jako u Vídeňský zasttávky.Zkrátka by se prostor mezi ostrůvkem a chodníkem vyšrafoval a ve chvíli,kdy tramvaj stanicuje,by měli auta smůlu a basta.Jednoduchý,levný,bezpečný..

No, až zase tolikbezpečný mi to nepřijde. Občas někdo profrčí ... :wink:

Odpovědět