Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 13.10.2006 23:07

DJ LA DÉFENSE píše:Prostě přednost by mělo dostat Sídliště Malešice. Tam to je neúnosný celoročně.
V Malešicích vede v místě tratě vodovod z Káraného. Takže dokud ty trubky neschnijou, nikdo vodárny nepřinutí to předělávat.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 13.10.2006 23:04

No 20. červenec jsou prázdniny a je pro to logický že bylo v 107 třeba 15 lidí, ale od září do června se musí ten autobus nafukovat, aby se tam všichni vešli. Do Malešic jsem si podobného efektu nevšiml!!

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 13.10.2006 22:58

trainzjohny píše:Nezapimínej že DJ LA DÉFENSE má vždy pravdu a nemá cenu se s ním hádat Z:idea: (a možná ani bavit).
Ne vždy ne... Ale zkouším uvažovat logicky (selsky) ne šotoušsky... Mám i jinej svět kromě krabiček na kolejích...

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 13.10.2006 22:56

DavidD píše:Tak když jezdí autem, tak proč jsou ty busy tak plný? :-({|= 9 měsíců? A ve zkouškových obdobích se do škol nejezdí? No sice by stačilo posílit busy, ale bohužel ty se na kulaťák nevejdou už teď!
Jezdí, ale určitě ne v takovém rozsahu. Někdy kolem 20. července jsem viděl kulaťák kolem 14 hodiny počet cestujících ve 107 (tuším teda, už si to tolik nepamatuju) zhruba cca 15. To je k první věci. A druhá a proč by musel končit na kulaťáku stačila 107 KB Dejvická - někam do tý díry interval 5 minut ve špígře, 147 SB Špejchar - někam do tý díry interval 10 minut, 143 KB Strahov-někam do tý díry interval 10 minut a je vymalováno. Prostě přednost by mělo dostat Sídliště Malešice. Tam to je neúnosný celoročně.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 13.10.2006 22:52

DavidD píše:Tak když jezdí autem, tak proč jsou ty busy tak plný? :-({|= 9 měsíců? A ve zkouškových obdobích se do škol nejezdí? No sice by stačilo posílit busy, ale bohužel ty se na kulaťák nevejdou už teď!
Nezapimínej že DJ LA DÉFENSE má vždy pravdu a nemá cenu se s ním hádat Z:idea: (a možná ani bavit).

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 13.10.2006 22:44

DJ LA DÉFENSE píše:Tak za prvé je to 9 měsíců. Stačí posílit busy. Tohle není projekt na velý rok a tudíž, Malešice by měly mít přednost. A ono hodně studentů jezdí autem...
Tak když jezdí autem, tak proč jsou ty busy tak plný? :-({|= 9 měsíců? A ve zkouškových obdobích se do škol nejezdí? No sice by stačilo posílit busy, ale bohužel ty se na kulaťák nevejdou už teď!

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 08.9.2006 9:45

Ad 9001: Jezdil jsem skoro denně přes tu výluku v relaci Želivského-Vápanka a zpět v sedle nebo OŠ a 2x týdně také v relaci Želivského-Palmovka, kde mám pracovní povinnosti

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 07.9.2006 17:00

9001 píše:Ty jsi asi přes Ohradu moc nejezdil busem , že ano?. Představ si kdyby se zavřela komplet, tak v těch ulicích okolo máš takový bordel ...
Nemáš a neni to pravda. Řidiči vcelku rychle a chytře pochopili, že budou zdržovat sami sebe a tak se rozdělili na dva tábory a to trasa ...-NNŽ-Ohrada-Krejcárek-Palmovka, Vysočany (Harfa)-... a ...-NNŽ-Sídliště Jarov-Spojovací-Palmovka, Vysočany (Harfa)-... a nebyl, až an pár vyjimek, nikde žádnej problém, pakliže by se zavřela Ohrada celá, jezdilo by se přes Jarov a nebo přes Malešice přes Limuzskou, tkaež opravdu by nebyl problém... :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 07.9.2006 16:45

Ty jsi asi přes Ohradu moc nejezdil busem , že ano?. Představ si kdyby se zavřela komplet, tak v těch ulicích okolo máš takový bordel ...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 07.9.2006 15:29

To jsou alibistické kecy a sám víš, že to není pravda.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 07.9.2006 14:46

Ono je v dnešní době přizbůsobení IAD. Protože když uzavřeš celou ulici tak se ti auta nahrnou jinam a je problém ,protože blokují především busy a někdy i tramvaje :wink:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 07.9.2006 14:27

Ano, to je bohužel poslední dobou úděl Vrchní stavby. Je to politika. Velká rekonstrukce musí být veliký bordel, abychom se mohli potom mohli hrdě exhibovat, jak jsme to zvládli - proto taky na Ládví byla výluka měsíc na něco, co by se zvládlo za dva týdny. No a stejná politika říká, že údržba by se měla přizpůsobit zejména provozu IAD a tak makáte na etapy v noci apod. Se statusem velkých firem to nemá tolik společného. Zdraví Imaginární postavička 8-)

DPmPET

Příspěvek od DPmPET » 07.9.2006 13:58

V této diskuzy jsem chtěl pouze upozornit na nerovné podmínky Vrchní stavby vůči stavebním gigantům jako firma Skanska a Hans Wendel.Proto sem tam dal pro porovnání časově rekonstrukci nebo výměnu tramvajové křižovatky Těšnov.Její zakreslení proběhlo v Březnu 1981.No z té doby taky odpovídá taky obrázek této konstrukce,která je focena na letišti v Rusonce a visí na zdi v muzeu MHD ve Střešovicích.Že se občas za to diskuze takhle zvrtne tak za to nemohu.zdraví DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 07.9.2006 9:22

ad DPmPET: Já jsem Vám to nechtěl "nandat", až teď když to po sobě čtu, tak vidím, že je to docela soda... Zdraví Absolut 8-)

ad Demon: Jsou témata, o kterých nevím zhola nic. Taky jsou témata, o kterých mě až diskuse přesvědčila, že vím málo. Třeba v ohledech dílenských oprav vozů bych se neodvážil něco kecat :oops:

ad Mop: Imaginární postavička, to je úlet :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 06.9.2006 23:57

MOp píše:Zapomínáš na jednu věc. Přestože je Absolut imaginární postavička, kterou by chtěl poznat každý, jsou lidé, kteří o jeho práci a životě vědí daleko více než kdokoliv jiný, jelikož jej znají již několik let. Petr k těmto vyvoleným patří ...
Ale mě je Absolut taky sympatický většinou svých názorů, a to asi i víc než kdokoli jiný na tomto i jiném fóru, jen mi přijde zvláštní zásadně obhajovat v jedné konkrétní věci někoho, kdo si soudě podle jeho vlastních vyjádření, není ani zdaleka tak jistý v kramflecích tolik, jako jeho oponent... Nic víc, nic míň.
A podotýkám, že o rekonstrukci křižovatky Těšnov nevím zhola nic !

Odpovědět