Vozovny - všeobecná diskuze

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od syverin » 02.8.2012 23:17

Hégnšajt v Praze? Hurá! ;)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Absolut » 01.8.2012 10:42

Budou se tam vozit i tramvaje z jiných vozoven. Hloubětín byl vybrán pro stavbu soustruhu proto, že tam bylo možné soustruh nejrychleji postavit. Ona přece jen je na něj potřeba hala nějakých rozměrů a ne všude je na to místo. Dálkové ovládání se myslím teď nechystá, ale musel bych se zeptat, každopádně se na něj v Hloubětíně myslím dělala příprava, proto je tam už léta v zemi dost kabelů.

Doplním, že stojí nejen hrubá stavba, ale hlavně v hale je už osazený soustruh :)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Karosák » 31.7.2012 18:20

Vzhledem k tomu, že už nejen hrubá stavba stojí, nepovažuji jeho vznik za nějaké extra tajemství a chtěl bych se zeptat na podrobnosti k podúrovňovému soustruhu ve vozovně Hloubětín. Všiml jsem si (22.7.), že je již "odshora" kolejově napojen, ale výměny se dočkal i přestavný mechanismus dlouhojazykové výhybky do haly DO a díky odhalení kolejového svršku jsem si všiml i kabelů pro KO (?). Bude tato výhybka, případně společně s výhybkou k soustruhu, nějak sofistikovaněji ovládána? Třeba dálkově z haly DO, jako v MO? Nebo bude vjezd do haly DO stále přes systém "semaforků" a k soustruhu bude jen manipulační vexle? A další dotaz na někoho "vod soustruhu", jaký bude rozsah je využití? Bude sloužit především HL, nebo je dosti výkonný a v HL bylo příhodné místo, ale jinak se tam bude vozit co bude potřeba?
Děkuji 8-)

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od mixik » 17.6.2012 14:27

díky za upřesnění. ale to je přesně to co jsem měl na mysly. míst 5 kolejí jen 4 koleje z důvodu parkování t.. jen jsem ten letopočet netrefil. vydíte. v pankráci jsem dělal papíry na tram i na bus a nikdy jsem si toho nevšiml. jak by řekl můj mistr, to je pracovní slepota.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2012 21:45

Ještě přidám pár fotek zvedáků na 21.koleji (dokazujících, že zvedáky by z důvodu nedostatečného prostoru nemohly být na kolejích 1 až 16, 19, 20 a 23):
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2012 21:21

mixik: POZOR, to si asi pleteš informace podívej se na páteř - zde 3. odstavec:
"Mezi roky 1957 - 1960 proběhla přestavba 4. a 5. lodě pro deponaci vozů řady T a mezi těmito loděmi byla postavena nová dílna, což si vyžádalo zrušení dvou kolejí. Od té doby mají 4. a 5. loď jen čtyři koleje. Když na počátku roku 1958 došlo k velkému požáru v areálu Ústředních dílen v Rustonce musely se o údržbu vozů typu T začít starat vybrané vozovny. Mezi jinými i vozovna Pankrác, ..."

Lodě 1 až 3 mají po pěti kolejích a lodě 4 a 5 (z výše uvedených důvodů) mají jen po 4 kolejích = vrata na koleje 1 až 15 a lávky mezi nimi jsou mírně užší než vrata na koleje (a lávky mezi nimi) 16 až 23.
Sloupy mezi vraty kolejí 16 až 23 nekorespondují (narozdíl od kolejí 1 až 15) s dělením oken nad nimi a mírně větší šířka lávek mezi těmito kolejemi je využita pro osazení zvedáků a a lávek pro přístup n astřechy TRAM. Mezi kolejí 19 a 20 jsou dílny zabírající jen částečně místa někdejší 5.koleje 4.haly a 1. koleje 5. haly.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od mixik » 16.6.2012 20:50

díky za odpověď. mám to do hádanky.. slyšel jsem že kvůli tramvajím t? někdy v 60 letech vypustili jednu kolej. takže místo 5 kolejí tam má být jen 4 koleje. tak to asi nebude ona vypuštěná kolej. :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2012 20:45

mixik píše:mám dotaz na vozovnu pankrác.
Každý vjezd do haly ma své čislo. Pokud se podivate pozorně, zjistite, ze čísla
jednotlivych vrat tvori číselnou řadu, ve které ale jedno číslo chybi. Ktere?
díky za odpověď.
č. 25 - páč tato kolej je až pouze cca v 2. polovině haly DO mezi kolejemi 24 a 26.
Na kolej 25 se jede pouze přes první polovinu koleje 24, kde je mycí rám.
Přikládám dvě fotky ze záběru videa:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od mixik » 16.6.2012 20:37

mám dotaz na vozovnu pankrác.
Každý vjezd do haly ma své čislo. Pokud se podivate pozorně, zjistite, ze čísla
jednotlivych vrat tvori číselnou řadu, ve které ale jedno číslo chybi. Ktere?
díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Karosák » 27.5.2012 8:41

Fořtík píše:... Z 5. do "6." lodě myčáku vedou tuším pouze jedny dveře. 8-)
Počkej, a které dveře jsou od té tajné spojovací štoly do krypty vyšehradského kostela? :lol:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Fořtík » 27.5.2012 0:53

TRAINZ píše:Chlapi (i ženy) potřebuji od Vás pomoc, mám nějaké fotomateriály, co se pankráce týče, ale potřebuji poradit, nedopátral jsem se toho jak jsou jednotlivé lodě mezi sebou propojeny, některé jen částečně jiné po celé délce.... pokud máte nějaké lepší foto než jsou na netu budu jedině rár, popřípadě stačí zakreslit do mapky např. mapy.cz. Předem moc děkuji.
Stačí textem? 1. a 2. lod pouze průchody, 2. a 3. loď po celé délce, 3. a 4., 4. a 5. loď pouze průchody. Z 5. do "6." lodě myčáku vedou tuším pouze jedny dveře. 8-)

TRAINZ
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 20.4.2012 14:16

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od TRAINZ » 05.5.2012 21:50

Chlapi (i ženy) potřebuji od Vás pomoc, mám nějaké fotomateriály, co se pankráce týče, ale potřebuji poradit, nedopátral jsem se toho jak jsou jednotlivé lodě mezi sebou propojeny, některé jen částečně jiné po celé délce.... pokud máte nějaké lepší foto než jsou na netu budu jedině rár, popřípadě stačí zakreslit do mapky např. mapy.cz. Předem moc děkuji.

poliklinikavysocany
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 18.11.2007 18:13
Bydliště: Kousek od "poliklinika vysočany" u "potoku" "Rokytka"

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od poliklinikavysocany » 04.5.2012 20:43

Zdravím, mám jeden dotaz. Při návštěvě vozovny Žizkov (při DOD), jsem tam zahlídl dokument (směrnici) o zatahování vlaků do všech vozoven. Nevíte jestli se tento dokument dá stáhnout, nebo jestli jsou nějaké dostupné informace o zatahování?
Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od ZXS91 » 09.3.2012 12:11

Láďa píše:Ví někdo, co se chystá ve střešovické vozovně? Co jsem jel dnes okolo, tak jsou nějaké velké kulisy...
Natáčení, cosi ohledně Jana Palacha

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od OMH » 08.3.2012 20:56

tipuji natáčení...
(kulisy tam byly již o víkendu)

Odpovědět