Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Markus » 01.9.2011 19:00

Dnes jsem z několika zdrojů zaznamenal stížnosti na přestup z tramvají na náhradní autobusovou dopravu na Nádraží Bráník. Asi by se vyplatilo lépe označit, kudy na bus.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od chemik » 01.9.2011 14:25

P_V píše:... Co asi dělala výstupní kontrola...
OT: Pokud si dobře vzpomínám, tak na výstupní kontrole dělá Hujer a ten navštěvuje večerní školu, takže nemá čas na mastodonty! :lol: :lol: :lol:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4082
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od P_V » 01.9.2011 13:50

Martin Šubrt píše:...Druhý byl vzhůru nohama.
Toto nevím, jak se může stát :) Mohli celý displej namontovat obráceně, ale zjevně obráceně není, neboť červená je vpravo. Co asi dělala výstupní kontrola...
Také by mě zajímalo, proč poslední sloupeček má zas žluté pixely - k čemu to bude dobré.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 01.9.2011 13:27

ssipal píše:Staroměstská byla k pláči, dokonce mě to donutilo se tu registrovat.
1) Info na jedné ceduli přes silnici, fakt si někdo myslí, že si toho lidi všimnou?
2) JŘ platné od 1. 9. - ale takové dneska visí všude, ne? To dneska nejezdí MHD nikde?

Ale to nejlepší - mastodonti :-D :-D Věčná škoda že jsem měl vybito.

Nejen že neukazovaly žádnou informaci o tom, že z dané zastávky nic nejede (naopak, ukazovaly hezky podsvícené nic, respektive čas a nějakou 53ku), ale ten ve směru k ND byl dokonce otočen vzhůru nohama :-D

Ono je skoro zbytečné ty nedostatky vypisovat, že to bylo totálně zmatlaný bylo zřejmě při pohledu na ostrůvky plné lidí.
Mastodont prostě nápis ZASTÁVKA MIMO PROVOZ neumí. Předpokládám, že nebyl nadefinován. Musel by to někdo naťukat do toho rastru, co je k dispozici, uložit do systému a pak možná... Teda alespoň tak si to představuju. Ale je fakt, že bych čekal, že takový nápis bude v základní výbavě... Že visí JŘ platné 1.9. o den dřív se v tomto případě dá tolerovat. Výměna celé Prahy trvá odhdem dva až tři dny, tak je potřeba si vybrat, kdy to bude špatně. Méně to toleruji u dílčích výluk a hlavních zastávek během roku.

Demon3: Doprostřed ostrůvku umístěná plechová cedule Mimo provoz do 1.9. by v případě nefukčnosti mastodonta měla úspěch 100%. Stačí detail, jen přemýšlet.

Ano, cestující jsou "blbci". Protože žijou své životy a MHD je pro ně asi totéž jako ranní návštěva záchodu. Nepřemýšlí o ní. Moje rodiče nebo brácha vědí tak akorát kam jedou max. dvě linky, o zbytku orientačně. O změnách a výlukách netuší absolutně nic a volají, až když zabloudí. A to čtou net, noviny a koukají na televizi.

Pokud jsou cestující "blbci", a stojí mi dav na zastávce bez provozu, prostě je úkolem dopravce tomuto zabránit. A že to jde sakra snadno. Ono to má souvislost s řidiči opačnou. Pokud "blbce" neinformuju nadstandardně, aby neblbnul, a budu si na ně ukazovat, tak si prostě vybijí ten vztek na nejbližším řidiči. A někteří přestanou platit jízdné. Tady je fuk, že je to jejich chyba, oni chtějí servis, který budou vnímat i při své nevědomosti. Smiřovat se s tím, že jsou "blbci" je prostě rezignace na snahu poskytovat pořádnou službu. A doplatí na to DP a řidiči, ne ti "blbci".

Ono totiž včera přijelo do Prahy i spousta lidí, co tu přes prázdniny nebyli. A na té Staroměstské kromě té cedule u baráku zc už nikde nebylo žádné info, jak se dostanou třeba do Podolí. A ono to zrovna nebylo jednoduché vymyslet. Když tam někdo čekal, pak pochopil, tak ani kolikrát nevěděl, kam dál. X-18 nepoužitelná, pro cestu do Podolí vracák na Malostranskou divnej a max. 1% lidí by napadlo třeba metro na Můstek a 3,17 z Václaváku...a ještě jen na Výtoň a přestup, o kterém taky nebylo nikde nic.

Jinak jeden mastodont vypadal normálně a pod čarou čekal na první 53 v noci :-). Druhý byl vzhůru nohama.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od chemik » 01.9.2011 13:00

když někdo čeká na zastávce, kde nic nejezdí, tak neni cestující, ale obyčejný člověk...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od cwapa » 01.9.2011 12:14

demon píše:
cwapa píše:No snad jsem se vyjádřil dost rozumně.
Moc ne, pořád mi nějak uniká souvislost mezi zastávkou mimo provoz a řidiči tramvají...
Nevím proč to nechápeš ? Většina řidičů co tady psala o stojících lidech na zavřené zastávce, se o nich moc dobře nevyjádřila.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6709
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 01.9.2011 11:37

cwapa píše:No snad jsem se vyjádřil dost rozumně.
Moc ne, pořád mi nějak uniká souvislost mezi zastávkou mimo provoz a řidiči tramvají...

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 7105 » 01.9.2011 11:36

Ad Podbaba - mimo jiné mě potěšilo, že na těch slavných LCD panelech používají font Stroudley (použitý např. na informačních tabulích stanice Karlovo náměstí), ne žádnou zběsilou změť písem á la SOR. Jen tak dál. =D>

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od cwapa » 01.9.2011 11:19

chemik píše:
cwapa píše:9001 - nemá to cenu, pro "pány" tramvajáky jsou cestující jen obtížný hmyz. Jen bych chtěl vědět co by dělali kdyby je neměli. To by si pak mohli jít jedině :-({|= .
tos včera vstával levou nohou, či ti jakožto dobíhajícímu 300 metrů před nosem tramvaj zavřela dveře a drze odjela? Nebo proč se navážíš do tramvajáků? Dělá ti to dobře? Nechápu tvé myšlenkové pochody, nechápu, jak tramvaják ovlivní informace o výlukách na zastávkách. Nechápu a mrzí mě to...
Včera jsem možná vstával levou nohou, to nevím. Tramvaj jsem ale určitě nedobíhal a to ani včera a ani už posledních 10 let.
Víš já proti tramvajákům jako takovým nic nemám a někdy je docela i chápu, jen nechápu proč tady někteří dělají z cestujících stádo blbců. Nic víc a nic miň. Já vím, že někteří cestující by se ani cestující neměli nazývat, ale nejde to dělat šmahem. To jsou ty moje myšlenkové pochody. Prostě jako u vás se nedá říct, že všichni tramvajáci nestojí za nic tak to samý je i obráceně.
No snad jsem se vyjádřil dost rozumně.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od chemik » 01.9.2011 5:39

cwapa píše:9001 - nemá to cenu, pro "pány" tramvajáky jsou cestující jen obtížný hmyz. Jen bych chtěl vědět co by dělali kdyby je neměli. To by si pak mohli jít jedině :-({|= .
tos včera vstával levou nohou, či ti jakožto dobíhajícímu 300 metrů před nosem tramvaj zavřela dveře a drze odjela? Nebo proč se navážíš do tramvajáků? Dělá ti to dobře? Nechápu tvé myšlenkové pochody, nechápu, jak tramvaják ovlivní informace o výlukách na zastávkách. Nechápu a mrzí mě to...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.9.2011 1:46

Láďa píše:
9001 píše:Spíš se zeptám co Modřany? Stihne se to? Z fotek to vypadalo na hezké staveniště.
Stihne. Dnes už bylo snad vše hotovo a po trati se proháněly 2 nízké kachny. Jedna z nich byla 9088, 2. nevím.
No mezi 13. a 14. hodinou - co přes Dvorce projely dvě KT (druhé 9096 - viz. příloha), tak kam oko dohlédlo, bylo dělníků plno:
1.) zalévali asfaltem škvýru podél obrubníků TT
2.) předlažďovali vjezd do obratiště
3.) mazali/zatírali žluté vodorovné značení a obnovovavli bílé
4.) několikerosloupů bylo TV (a zároveň VO) bylo v dolní části čerstve natřeno základní barvou
5.) několikero výložníků VO nebylo natřeno vůbec
6.) někdo se také hrabal v Mastodontech
A další dělali jiné práce - no prostě takovej mumraj jako (již) včera tu nebyl celý prázdniny!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od cwapa » 31.8.2011 23:49

9001 - nemá to cenu, pro "pány" tramvajáky jsou cestující jen obtížný hmyz. Jen bych chtěl vědět co by dělali kdyby je neměli. To by si pak mohli jít jedině :-({|= .

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6709
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 31.8.2011 23:14

9001 píše:No vidíš, ale nevíš to jistě.
Vim to jistě !
Myslim, že mam dostatek zkušeností a sám píšu, že tam cedule být měla, přesto je jednoznačně chyba na straně cestujících a to z výše (níže) uvedených důvodů. :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 31.8.2011 23:03

demon píše:Budu se opakovat, ale otevřu noviny a tam "otevřeno od 1.9.", spustim počítač a "otevřeno od 1.9.", vlezu do tramvaje nebo do metra a "otevřeno od 1.9.", nakonec i na tý zastávce je JŘ od 1.9., tak na čí straně je teda ta chyba ???
Jasně, určitě tam měla bejt cedule "Mimo provoz", ale jelikož cestující dokážou postávat i na zastávkách, kolem kterých panuje čilý stavební ruch a kam oko dohlédne nejsou koleje, nedělám si velké iluze, že by taková cedule něco vyřešila... :wink:
No vidíš, ale nevíš to jistě. Trochu se obávám, že se opět schyluje k nekonečné debatě stylu proč nepočká na NAD/jiný spoj.
Dopravák odpoví: Přece to jezdí každých 5 minut
Cestující odpoví: V neděli večer, když je interval 20 minut a prší to dokáže ******.

Takže radši to nechme. Jsou tu prostě zastánci toho, že cestující je blb a jsou tu zastánci lepší informovanosti. Poslední z mé strany. Víme jak se DPP snažil a vyhlašoval jak zkrátil výluku o pár dní... To tomuhle taky moc nepomůže. Normální cestující potřebuje sterotyp. Pak je to ok.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6709
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 31.8.2011 22:56

Budu se opakovat, ale otevřu noviny a tam "otevřeno od 1.9.", spustim počítač a "otevřeno od 1.9.", vlezu do tramvaje nebo do metra a "otevřeno od 1.9.", nakonec i na tý zastávce je JŘ od 1.9., tak na čí straně je teda ta chyba ???
Jasně, určitě tam měla bejt cedule "Mimo provoz", ale jelikož cestující dokážou postávat i na zastávkách, kolem kterých panuje čilý stavební ruch a kam oko dohlédne nejsou koleje, nedělám si velké iluze, že by taková cedule něco vyřešila... :wink:

Odpovědět