Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 26.8.2014 22:37

K čemu bude linka 32 dnes? To ocení maximálně děti jezdící na Voděradskou a Gutovu, ale jinak je to k ničemu. Už ted se ukázala jakmile je 22 mimo, tak je hromadný úprk na bus jedoucí na Skalku.

Zdržení dopravy na trojúhelníku bude minimální vlastně totožné jako když tram ze smyčky vyjíždí.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Jenda1989 » 26.8.2014 22:08

Karosák píše:Na Hroudě je už i nalajnováno.
Odbočování z NS do Koryt PČR nedovolila, ale tu brutální zátku s trávníkem ano? Se fakt divim, že to někdo nepripominkoval, zvlášť, když jsou hore ty hasiči...
Jo kolem Groše to bude divočina, ale jestli jsem z fotek dobře zřel, v zast. OCH a Na Groši přes koleje SSZ nebude.
Zajímavé je teď na výpravně pobouření stran zrušení oblouku od Hostinu-nepamatuju, že by tam kdy někdo jel, ani se ta vexle nevymetala. A najednou pysky, že mám pocit, že si tam snad každej z povinnosti před prázdninami udělal malé kolo a bez toho se nebude schopen po prázdninách vrátit do práce :-D
Myslím, že kdyby se dělalo referendum o zachování oblouku, bude to stejná vřava, jako U Kaštanu vs. Pol. Břevnov.
Ahoj, přeji ti pohodový večer.
Nikdy jsem nebyl a nejsem remcalem za jakýchkoliv okolností, ale zrušení toho oblouku od Hostivaře mi připadá jako nedobrý počin. Je pravda, že nebyl často využíván, ale několikrát jsem ho zažil v provozu např. l.č. 32 v trase Radošovická - Nádraží Hostivař, když dělali křiž. Průbežná či opravovali nějakou prasklou vodu. Kdyby například teď došlo k nějaké mimořádnosti mezi Nádražím Strašnice a Průběžnou tak jedinou možností by bylo krkolomné otáčení tramvají na trojuhelníku u nástupní stanice smyčky Radošovická a tím i brždění ostatní dopravy, kdežto v případě ponechání oblouku by situace byla o mnoho jednodušší.

A pak je tu druhá varianta stáhnout z okolních BUS linek autobusy a zavést NAD čímž ale zhorším lidem cestování.

Zdar Honza

OKN81
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 28.10.2010 20:25
Bydliště: Praha - Čakovice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od OKN81 » 26.8.2014 17:57

P_V píše:Mně kupříkladu udivilo, že se vůbec ten kus kolem smyčky rekonstruoval, když do 5 let půjde s koridorem všechno ven. Nebo snad ne? (a pokud ne, proč se nehejblo s tou nešťastnou předjízdnou kolejí...)
Protože v té smyčce je již několik let OR pomalu a je (byla) ve špatném technickém stavu, především pak vjezd a výjezd ze smyčky. :)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 26.8.2014 15:52

Tam by se to celé muselo vystrčit z oblouku směrem ven, pozemek parčíku nepatří městu. A to máte sloupy, pražce, koleje, vápno, písek... :D (A na tu "chvíli"...)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 26.8.2014 15:25

P_V píše:Mně kupříkladu udivilo, že se vůbec ten kus kolem smyčky rekonstruoval, když do 5 let půjde s koridorem všechno ven. Nebo snad ne? (a pokud ne, proč se nehejblo s tou nešťastnou předjízdnou kolejí...)
Pokud vím, tak smyčka Radošovická by měla zůstat. Ale bude mít menší význam, tj. nemělo smysl jí zdvoukolejňovat.

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr91 » 26.8.2014 15:04

Karosák píše:Na Hroudě je už i nalajnováno.
Mě zaráží, že ze zastávky Na Hroudě dělají přestupní bod na autobusy a přitom zde instalují jen jeden přístřešek na zastávku ZC a původní přístřešek pro zastávku DC, který byl na chodníku zrušili bez hrady! (Chápu, že ostrůvek DC je užší oproti ostrůvku ZC a nesplňuje minimální šířku na přístřešek)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 26.8.2014 14:50

P_V píše:Mně kupříkladu udivilo, že se vůbec ten kus kolem smyčky rekonstruoval, když do 5 let půjde s koridorem všechno ven. Nebo snad ne? (a pokud ne, proč se nehejblo s tou nešťastnou předjízdnou kolejí...)
Protože bude smyčka Zahradní město a zmizí zastávka ve Strašnicích, takže bude k ničemu točit tramvaj před vlakem...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 26.8.2014 14:26

Mně kupříkladu udivilo, že se vůbec ten kus kolem smyčky rekonstruoval, když do 5 let půjde s koridorem všechno ven. Nebo snad ne? (a pokud ne, proč se nehejblo s tou nešťastnou předjízdnou kolejí...)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 26.8.2014 12:45

Na Hroudě je už i nalajnováno.
Odbočování z NS do Koryt PČR nedovolila, ale tu brutální zátku s trávníkem ano? Se fakt divim, že to někdo nepripominkoval, zvlášť, když jsou hore ty hasiči...
Jo kolem Groše to bude divočina, ale jestli jsem z fotek dobře zřel, v zast. OCH a Na Groši přes koleje SSZ nebude.
Zajímavé je teď na výpravně pobouření stran zrušení oblouku od Hostinu-nepamatuju, že by tam kdy někdo jel, ani se ta vexle nevymetala. A najednou pysky, že mám pocit, že si tam snad každej z povinnosti před prázdninami udělal malé kolo a bez toho se nebude schopen po prázdninách vrátit do práce :-D
Myslím, že kdyby se dělalo referendum o zachování oblouku, bude to stejná vřava, jako U Kaštanu vs. Pol. Břevnov.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr03 » 26.8.2014 9:33

Zas jeden průjezd od průběžné až do hostivaře. Je tam krásně vše vidět, jak moc je to zúžené u N. strašnic, a dále kolik nasekali v hostivaři těch semaforů. To bude zas zážitek, pokud to nebude nějak sladěné. To jsem na to zvědav.

http://www.rajce.net/a10314940

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 25.8.2014 14:54

Dilatace se ztrácí za plůtkem, patrná je třeba tady.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MPL » 25.8.2014 14:24

MM-Mikulovsky píše:
kasme píše:......
Pavel Šebor fotil v neděli v Troji
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ja/140824/
na fotce 21 mne zaujala úprava/změna v dilataci (respektive tzv. dilatačním zařízení) proti těm již pár let používaných v zastávkách pobřežní cesta - dle mne uvedené dosavadní dilatace nemají na spodku "vnitřních" kolejnic vodorovnou plošku.
Mě na té fotce spíš chybí ta dilatace, kterou to má vyrovnávat. je tam někde schovaná, nebo je to celé nějaká "chybička"?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 25.8.2014 13:55

Moje obavy o ten úsek vyplývaly z této fotografie svařování kolejnic v oblouku před jejich upevněním. Pokud po svaření měním polohu kolejnice výškově i směrově, tak laicky předpokládám, že to prasknout může. Na DPP to ale bylo určitě se zhotovitelem důsledně řešeno. Myslím, že problém je v tom, že i na malé poloměry oblouků byla použita čistě železniční technologie výstavby. Co na železnici při velkých poloměrech neva, tady se asi už projevit může.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 25.8.2014 13:24

Nejenže svár prasknul, ale je vylomený i kus kolejnice podél sváru.
A MŠ bude mít s vysvětlením pravdu, protože nedotažené šrouby v okolí jsou. A podbito asi není.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 25.8.2014 13:16

Svár by měl být stejně pevný jako okolí, takže toto je zmetek.

Odpovědět