Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od mart337 » 03.3.2015 0:31

Asi opravdu nelze na Sídlišti Petřiny udělat reko za stávajících podmínek lépe.
Akorát mne napadlo, jestli by nešlo tu nástupní kolej trochu víc posunout do polohy té současné vnější koleje, alespoň na tom sjezdu s vnitřní kolejí a celou nástupní zastávku trochu natočit.
Vždyť se tím připravujeme o využitou plochu smyčky a podle mne se tím i zkracuje využitelná délka vnitřní i vnější koleje pro manipulaci.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 02.3.2015 22:43

MMM: Ano, na tuto podobu jsem se projektanta ptal. Bylo mi řečeno, že v rozsahu stavby bez zásahů do okolních komunikací se to takto nevešlo (prostorově, sítě a návaznost na pěší komunikace z výstupních zastávek). Pak se prý řešily i zastávky mimo smyčku, ale to se zase neposkládalo se zastávkami busů. Samozřejmě považuji nezkoordinování stavby s celkovou úpravou Heyrovského nám. za chybu, ale co s tím naděláme... To je pořád dokola. Návaznosti na výstupní šly udělat lépe vpředu i vzadu a koleje se skutečně nemusely křížit, ale bylo by to celé nákladnější a chtělo by to tu koordinaci s okolím.

Jenda1989: Budou tam jezdit max. 2 linky. Odpadne ta dvojka, co stejně neměla žádné manipulační možnosti na koleji s další linkou. Při dvou linkách tam obecně mohou být pauzy ve špičce minimálně 16-20 podle koleje s tím, že obě koleje jsou na sobě nezávislé úplně stejně jako dnes a při nájezdu do nástupní, už tedy bez možnosti předjetí se tam i pauza 24 minut dá vykouzlit. Pokud budou jezdit soupravy a sóla, mohou tam mít ta sóla i prázdniny ;-). Já jsem asi natvrdlej, ale jak tam dnes předjedu nebo objedu při dvou linkách - tedy bez toho abych s něčím, co překáží, vyjel a zpět nacouval do druhé nástupní z obou?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.3.2015 21:34

Popravdě nelíbí se mi provozně ani současná - natož navrhovaná podoba obratiště Petřiny, protože:
1.) vyjíždějící a vjíždějící TRAM se křižují (nyní jen na vnitřní koleji a nově na obou kolejích)
2.) cestující se "proplétají", zejména po svém vystoupení z TRAMvaje mezi těmi stojícími na vnější koleji a pletou se v další cestě té, z níž vystoupili (nyní se oboje uvedené týká vnitřní koleje a nově "pletení se cestujících v další cestě TRAMvaji, z níž vystoupili" bude týkat i vnější koleje)

= TEN KDO VYMYSLEL ZVEŘEJNĚNOU PODOBU OBRATIŠTĚ PETŘINY ZASLOUŽÍ, Z POHLEDU (NE)BEZPEČNOSTI PROVOZU, OKAMŽITĚ NA MÍSTĚ @3657

Bezpečné je pojíždění toho obratiště jedině proti směru hodinových ručiček a při zachování dvou výstupních a jedné nástupní zastávky (jako je v předloženém návrhu) by koleje v něm vedly cca takto.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Jenda1989 » 02.3.2015 21:13

Martin Šubrt píše:
Filip píše:Nová podoba Petřin se mi nelíbí, ale možná tam opravdu počítají pouze s jednou linkou, což bych ještě pochopil. Ale dvě linky na jedné koleji, to bude humáč. [-o<
Nevím, ale nepřijde mi současný stav špatný.
Přemýšlím, proč by dvě linky v nové podobě smyčky měly být na jedné koleji, když tam jsou koleje dvě? A na obou místo pro nejméně dvě (spíš dvě a půl) soupravy za sebou, jednu až jednu a půl v oblouku před námezníkem, třetí soupravu vždy ve výstupní zastávce. Tj. i v nové smyčce může dle mého v pohodě pobývat 5-6 souprav 2xT. Jako asi bych se snažil v souvislosti s okolím to navrhnout trošku jinak, ale pokud jde jen o stavbu DPP, která se musí vejít na původní plochy a součinnost v návaznosti okolí není, tak budiž. Aspoň je společná nástupní zastávka.
To máš sice Martine pravdu, ale jak jsem napsal již výše tak dostanou nafrak manipulační možnosti.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 02.3.2015 20:45

Filip píše:Nová podoba Petřin se mi nelíbí, ale možná tam opravdu počítají pouze s jednou linkou, což bych ještě pochopil. Ale dvě linky na jedné koleji, to bude humáč. [-o<
Nevím, ale nepřijde mi současný stav špatný.
Přemýšlím, proč by dvě linky v nové podobě smyčky měly být na jedné koleji, když tam jsou koleje dvě? A na obou místo pro nejméně dvě (spíš dvě a půl) soupravy za sebou, jednu až jednu a půl v oblouku před námezníkem, třetí soupravu vždy ve výstupní zastávce. Tj. i v nové smyčce může dle mého v pohodě pobývat 5-6 souprav 2xT. Jako asi bych se snažil v souvislosti s okolím to navrhnout trošku jinak, ale pokud jde jen o stavbu DPP, která se musí vejít na původní plochy a součinnost v návaznosti okolí není, tak budiž. Aspoň je společná nástupní zastávka.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MOp » 02.3.2015 20:23

Info a reakce z DPP/JDCT: jsou zde strasny blaboly.

Na Libenskem moste se nic nechysta - az tam bude TSK, tak jim vytrhame puvodni trat. Nepredpokladam, ze realizace bude drive nez za rok.

Smycka Cerveny vrch se bude stavet za mesic.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Fořtík » 02.3.2015 20:12

Karosák píše:Naopak úsek, který mám podezření, že též stříhá metr, je úsek Urxova-Palma Z:idea:
-KUBI- píše:vyloženě tragických úseků už zbude opravdu jen pár. Podle mě jimi jsou esíčko u Masarykova nádraží, Revoluční, Hlávkův most, Na Žertvách, Za Ženskými domovy, Rašinovo nábřeží a dále úseky Kobylisy - Vozovna Kobylisy, Strossmayerovo náměstí - Nádraží Holešovice, Albertov - Otakarova a celé větve k Vozovně Pankrác a na Spořilov. To je 11 úseků, tedy stejně jako se plánuje opravit letos, tudíž do roku 2017 by se teoreticky dalo vstoupit bez plovoucích, polámaných a celkově žalostných tratí na BKV panelech a v síti by zbylo jen cca 20 a navíc celkem krátkých úseků této konstrukce, které navíc zatím celkem drží a netrpí tradičními neduhy tohoto svršku :wink:
Tak zase se trochu uklidníme, jo? 8-) Zvýrazněné úseky rozhodně nejsou celé v havarijním stavu. Některé, řekl bych, že vůbec nejsou v nějakém nevyhovujícím stavu. V úseku Urxova-Palmovka je na tom špatně akorát kolej DC kousek pod Novou Palmovkou a pak hned před rozjezdovou výhybkou na horní Palmě. Nic víc bych tam nehledal. Na Žertvách nevím o žádném problému, Rašínovo nábřeží taky žádný problém, Štross-Holešovice bylo jedno kritické místo a to bylo nedávnou opraveno. Asi nejvíc toho je v úseku Albertov-Otakarova, tady je špatná kolej DC okolo Lidla před Alberovem a pak esíčka a oblouky před a za Fidlovačkou. Ale žádná trága to neni.

Starou Plzeňskou a Podolí na vás!

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Jenda1989 » 02.3.2015 17:45

Filip píše:Nová podoba Petřin se mi nelíbí, ale možná tam opravdu počítají pouze s jednou linkou, což bych ještě pochopil. Ale dvě linky na jedné koleji, to bude humáč. [-o<
Nevím, ale nepřijde mi současný stav špatný.
Souhlasím s tebou. Současná podoba sm. Petřiny není vůbec špatná. Mimochodem v případě jakékoliv mimořádnosti je současný stav lepší než ten navrhovaný (např. předjetí nebo objetí).

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 02.3.2015 16:40

Filip píše:Nová podoba Petřin se mi nelíbí, ale možná tam opravdu počítají pouze s jednou linkou, což bych ještě pochopil. Ale dvě linky na jedné koleji, to bude humáč. [-o<
Nevím, ale nepřijde mi současný stav špatný.
Pochybuji, že se na Petřiny podívá víc než jedna linka od otevření metra, resp. spíš po zjištění reálně potřebné a hlavně požadované kapacity.

Maximálně až opadne dogma 8/10/8, tak něco po 6 minutách :twisted:

Filip

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Filip » 02.3.2015 16:31

Nová podoba Petřin se mi nelíbí, ale možná tam opravdu počítají pouze s jednou linkou, což bych ještě pochopil. Ale dvě linky na jedné koleji, to bude humáč. [-o<
Nevím, ale nepřijde mi současný stav špatný.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MPL » 02.3.2015 13:39

von Špilberk píše:Je o tom zde:http://mhd86.cz/2015/02/05/konec-dvouko ... y-petriny/
Ovšem kromě snížení kapacity smyčky jsem nepochopil k čemu je to dobré. :-k :-k
(Čímž nechci říct, že by snížení kapacity smyčky bylo k něčemu dobré.)
Tak jinak - on nový stav nějak snižuje kapacitu? To se snad dnes vlaky odstavovaly v nástupních zastávkách?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 02.3.2015 11:37

Tak já jsem na l.18 častým hostem (častějším než bych chtěl) a dosud jsem za 6,5 roku nepozoroval, že by současný stav činil někomu nějaké potíže. Řekl bych, že 99 % lidí jsou místní a jsou zvyklí.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MPL » 02.3.2015 11:22

von Špilberk píše:Je o tom zde:http://mhd86.cz/2015/02/05/konec-dvouko ... y-petriny/
Ovšem kromě snížení kapacity smyčky jsem nepochopil k čemu je to dobré. :-k :-k
(Čímž nechci říct, že by snížení kapacity smyčky bylo k něčemu dobré.)
Jedna zastávka pro ty, co chtějí jen po společné trase provozovaných linek nestačí?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 02.3.2015 10:36

Je o tom zde:http://mhd86.cz/2015/02/05/konec-dvouko ... y-petriny/
Ovšem kromě snížení kapacity smyčky jsem nepochopil k čemu je to dobré. :-k :-k
(Čímž nechci říct, že by snížení kapacity smyčky bylo k něčemu dobré.)

Uživatelský avatar
Bába Foutéř
Šťoura
Příspěvky: 65
Registrován: 23.1.2007 19:25

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bába Foutéř » 02.3.2015 10:25

Looki píše:mohli byste sem prosím někdo hodit jak bude vypadat nová podoba smyčky na Heyrovského náměstí....díky!
Pro představu, jednokolejná s jednou předjízdnou kolejí, pojížděná po směru hodinových ručiček. Dvě výstupní zastávky, dvě manipulační koleje, před nástupní zastávkou, která bude již jen jedna, společná, sloučení do jedné koleje. Stačí takto?
Naposledy upravil(a) Bába Foutéř dne 02.3.2015 11:02, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět