Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Jakub » 27.5.2015 9:08

A vešlo by se tohle na Zlíchov?

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 27.5.2015 9:07

Proxy píše:Já nemám patent na rozum, tak mi napiš, jak bys to řešil ty, aby to bylo dopravně ideální?
Obrázek
Předpokládám, že řešení alá Brno někoho na Zlíchově napadlo, jinak by bylo použito. Nebo se mýlím?

Díky

Filip

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Filip » 26.5.2015 21:32

9001 píše:Filip: To je realita, ale není to pomluva. Spíš narážka, že na to, že hovada jsou v každé profesi a škatulkování je špatná věc.

Totéž platí pro prasata na silnicích... Nedělal bych si o západu iluze... Navíc nechtěl si jít jezdit do Německa? :twisted:
Prasat na silnici jsem viděl dost a prasí docela často i cyklisté....ale pořád jsme spíš mezi takovými jako je Itálie, Řecko. Nikoliv mezi zeměmi jako je Švédsko, Švýcarsko.... a ten rozdíl je znát. Před 14 dny jsem projel 7 tisíc kilometrů po Španělsku a jde to tam bez troubení, bez problikávání, bez vybržďování. Lisabon byl už náročnější, ale pořád lepší jak pražská magistrála. A to mě ještě letos čeká Finsko, Řecko či západní Německo.

Chtěl a udržuji kontakty s řidiči, co tam jezdí a čeká mě další návštěva vozoven...nicméně momentálně jsou důvody, proč nemohu. :?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 26.5.2015 21:10

Filip: To je realita, ale není to pomluva. Spíš narážka, že na to, že hovada jsou v každé profesi a škatulkování je špatná věc.

Totéž platí pro prasata na silnicích... Nedělal bych si o západu iluze... Navíc nechtěl si jít jezdit do Německa? :twisted:

Filip

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Filip » 26.5.2015 20:47

Už dlouho tu nebyla pohádka o tramvajících, co se hrabou v tašce za jízdy......

Stačilo by, kdyby se tu vymáhal zákon stejně jako v Německu nebo ve Švýcarsku a výši pokut odstupňovat dle příjmů. Ale nedělejme si iluze, s tímto národem to už nikdy lepší nebude.

Rekonstrukce úseku od Synkáče po Spořilov se letos nebude konat ? Upřimně, solidně se to tam už rozpadá. Zejména od Horek na Michelskou a od Chodovské po smyčku.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 26.5.2015 20:00

Bobík: A pak se dočkáme hlášek typu Policejní stát, buzerají za blbosti, když nic nejede atd. Takže potom co? Když i ministr Chovanec dokáže svoje lidi shodit...

gabuliatko: Ona existuje inspekce MP ne? Jako zastupitel, bych podal stížnost na práci MP... Navíc hodnocení podle jednoho není moc rozumné... Potom bych mohl říct, že řidiči tramvají jsou "mistři", protože opakovaně je vidiím psát sms za jízdy, hrabat se v tasče, když projíždí Na Poříčí atd.

MM: Bál bych se, aby to bylo průchozí... Přece jenom Ano bude líp, ted má úplně jiné starosti, než řešit opravdové problémy...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.5.2015 16:57

POZOR k vymahatelnosti tzv. silničních předpisů jsem v nedávné době zaznamenal zprávy, že PČR vypracovala návrh novelizace zákona o silničním provozu - naposledy jsem k tomu slyšel podrobnosti v neděli na ČT v Událostech:
1.) požaduje, aby nejzávažnější přestupky (např. předjíždění na plné čáře, jízdu na červenou) šlo řešit jen v blokovém řízení = se nešlo trestu za ně vyhýbat protahováním/znemožňováním projednání ve správním řízení!
2.) navrhuje, aby za opakované spáchání závažného přestupku opět mohla na místě odebírat řidičák = dotyčný "pachatel" neměl dočasně povoleno řízení do projednání ve správním řízení (v horším případě nikdy nedokončeného pro úmyslné průtahy)!

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od gabuliatko » 26.5.2015 12:40

Bobik píše:MŠ - zabránit tomu lze lepší prací policie a státní správy. Aby ti do týdne, max dvou přišlo předvolání a aby ti prošlo naprosté minimum přestupků. A aby tresty byli drobet citelné. Nemusí být vysoké, ono 15 přestupků za měsíc po litru se taky prodraží. Kamery už beztak máme skoro všude.
Pokud je auto na firmu ... 15 přestupků za měsíc po litru lidi co maj auto s cenovkou co má 6 nul fakt nevytrhne. V době kdy se řeší zda měl policajt při stavění auta zavázaný tkaničky (vím že přeháním) se respektu nedočkáme. S touhle politickou reprezentací zázraky fakt nečekej.
Hlavně se nemá cenu rozčilovat, prostě za volantem (pultem) předvídat, předvídat a ještě jednou předvídat.
PS: Já být činitelem městské části a vidět MP při práci tak chci taky semafor. Zrovna dneska jsem je viděl na kladně při práci, mistr SMSkoval, pak koukl že tam stojí dítě tak aniž by koukl do vozovky tama nastavil plácačku. Autobus Lamera měl co dělat ... mistr ale nezvedl hlavu od telefonu.

Uživatelský avatar
Bába Foutéř
Šťoura
Příspěvky: 65
Registrován: 23.1.2007 19:25

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bába Foutéř » 26.5.2015 11:34

Užší ta ulice Na Zlíchově už ani být, jako obousměrná nemůže. A i na ní potřebujeme semafor... Stačí se podívat, jak je respektovaný nyní dole u hospody. Nevěřím tomu, že nahoře bude víc....

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 26.5.2015 8:51

Postavil bych tam policajta. Na celý den. Ale ne, aby se dloubal v nose a čučel a všichni ho vesele ignorovali, jak to u škol bohužel obvykle bývá, ale aby hříšníky okamžitě odkláněl na stranu a pokutoval (včetně těch rodičů co si ten semafor vyřvali, půjdou-li na červenou). Nebo když ne policajta, tak ceduli s kamerou a k ní bábu, co si sjede záznam a rozešle obsílky. Jenže tipuju, že na to nejspíš "nejsou peníze".

Doufám, že ten semafor bude fungovat jen přes den (resp. stejně jako ta časově omezená třicítka) a po zbytek času to bude vypnutý.
Optimální by bylo, kdyby byl na blikačku furt, s tím, že pokud se tam někdo bojácnej vyskytne, tak si zmáčne čudl a zastaví si dopravu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 26.5.2015 8:43

Proxy: To je krásná politická odpověd. A co respektování ze strany žáků? O tom si nedělám vůbec žádné iluze a navíc jaký je rozdíl mezi řvoucím rodičem, ředitelem školy, cyklistou a nevidomým?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Proxy » 26.5.2015 7:28

Bobik píše:Jo, to je tak jediný důvod, proč tam bude. Prostě to chce a má tu moc to prosadit. A v čem to zlepšení (bez ironie) prosímpěkně spatřuješ? Že díky novému umístění ho budou chodci více respektovat? Že díky tomu přestanou auta objíždět tramvaje v zastávce?
Obecně jsem proti zvyšování počtu semaforů, ale zde se jedná o semafor u školy, po kterém škola i rodiče dlouhodobě volají. Jak už jsem napsal níže, tak škola má dvě budovy na obou stranách ulice a v průběhu dne skupiny žáků mezi budovami přechází, někdy sami, někdy za dozoru učitelky. Důvodem zřízení semaforu je tedy zvýšení bezpečnosti žáků.
Debata jestli budou řidiči semafor respektovat či nikoliv je věštění z křišťálové koule. Já si myslím, že si řidiči rozmyslí objíždění tramvaje přes plnou čáru, když budou vědět, že za tramvají může čekat semafor.
Argument, že se řidiči vyhýbají placení pokut, neberu. V tom případě bychom mohli zrušit všechny předpisy nebo tu silnici rovnou zavřít...
Já nemám patent na rozum, tak mi napiš, jak bys to řešil ty, aby to bylo dopravně ideální?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 25.5.2015 15:50

Bobík: Nevím jak u tebe, ale mě pokuta za parkování na chodníku přišla do 14 dnů :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 25.5.2015 7:56

Proxy píše:Nový semafor bude u školy, protože ho tam škola chce.
Jo, to je tak jediný důvod, proč tam bude. Prostě to chce a má tu moc to prosadit.
Proxy píše:Každopádně je to mírné zlepšení proti současnosti.
A v čem to zlepšení (bez ironie) prosímpěkně spatřuješ? Že díky novému umístění ho budou chodci více respektovat? Že díky tomu přestanou auta objíždět tramvaje v zastávce?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Proxy » 25.5.2015 7:31

9001 píše:To mi taky přišlo jako dobrý vtip... Ted se to ještě umocní tím, že se chodci naučí kašlat na světla...
Právě ten semafor, na který chodci kašlali, se ruší. Nový semafor bude u školy, protože ho tam škola chce. Každopádně je to mírné zlepšení proti současnosti.

Ideální opatření zatím nikdo nevymyslel, kromě zavedení práva šária pro dopravní přestupky :wink:

Odpovědět