Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4083
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 14.4.2016 14:59

Na doprava.cx už to tamní vševědové ze seznamu vyřadili. Tedy aspoň si matně vzpomínám, že to tam bylo.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 14.4.2016 14:51

Termín je, až skončí Karlín, takže 21.5. Ale znáte to: BEZ ZÁRUKY 8-)

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od KarlosK » 14.4.2016 14:43

kolikátého že mají začít ty Nusle? nikde jsem nenašel ani zmínku s přesným datem, jen hromadu keců že se to už "musí" opravit. někde snad jsem zahlédl "květen"
díky za info

Filip

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Filip » 12.4.2016 12:43

Je asi hodně bláhové si myslet, že tam je nově preference na všech 4 SSZ ? :lol:
Stačí mi SSZ na Nádraží Vršovice, které fungovalo celkem obstojně do doby, než přišla rekonstrukce. #-o

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 12.4.2016 7:31

když už to tu řešíte...
Bezbariérové přechody a zastávky na Vršovické
11.04.2016

Začátkem dubna 2016 se Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) připojuje k akci rekonstrukce tramvajové trati v ulici Vršovická, kterou realizuje Dopravní podnik hl. m. Prahy. Jedná se o provedení bezbariérových úprav chodníků, zbudování vysazených ploch v oblasti přechodů přes tramvajovou trať, přechodů pro chodce a revitalizaci zastávky Průběžná.

„Odstraňování barier patří k mým prioritám, proto plánujeme v tomto roce investovat desítky milionů koron do projektů Praha bez bariér, které jsme si definovali i v Koncepci odstraňování bariér ve veřejné hromadné dopravě v Praze. Při realizaci klademe důraz na systematické řešení odstranění bariér, a to nejen pro zdravotně znevýhodněné občany, ale třeba i pro rodiče s kočárky, kteří se pohybují po Praze a v MHD,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek, radní pro dopravu.

„Stavbu koordinujeme s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a dalšími investory a navazujeme na již probíhající práce,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „jedná se o velmi koordinačně náročnou rekonstrukci, která je řešena jednak v rámci projektu Praha bez bariér a dále jsou její součástí i další akce, jako například revitalizace zastávky Průběžná, homogenizace vozovky v Olšinách a výstavba světelného signalizačního zařízení v křižovatkách V Olšinách X Pod Rapidem a V Olšinách x Průběžná.“

V 3 - 10/2016 se jedná o práce v následujících devíti lokalitách:
1) ul. Perucká – nový ostrůvek a úprava obou nároží;
2) vjezd „LIDL“ – vysazené plochy u tramvajové trati;
3) zast. Bohemians – vysazená plocha u tramvajové trati v jižní vozovce;
4) křižovatka s ul. Oblouková – úprava všech nároží;
5) zast. Koh-i-noor – úprava na obou chodnících;
6) přechod u ÚMČ Prahy 10 – úpravy na obou chodnících, vysazená plocha před ÚMČ;
7) ul. Gruzínská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Slavia;
8) ul. Kišiněvská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Slavia;
9) ul. Karpatská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Kubánské náměstí;

Dopravní omezení:
Částečná uzavírka komunikace.

více info http://www.tsk-praha.cz/stavby/attachme ... 564246.pdf

mapa staveb TSK http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... apa-staveb

zdroj http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ ... 388e96b1ac

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MF » 11.4.2016 10:58

Karosák píše: Cekal jsem, kterej z tech taxiku s tmavejma sklama si na me pocka Pod Jezerkou
Na nic jinýho nečekám. To by se to krásně marodilo za ty prachy!

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 11.4.2016 10:33

K Vršovické ještě jedna věc, která mi dosud unikala. Zábradlí u sloupku na Kohinoru dc - měl jsem halucinace, nebo jste ho tam viděli taky? To je jako představa, že lidi přejdou koleje a dojdou na přechod nebo jak? [-o<

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 10.4.2016 14:54

Karosák píše: A samozrejme nejaka deska "! omezena rychlost tramvaji!" nikde.
Samozřejmě. To se dělá v Brně, a z tohoto důvodu se to v Praze dělat nemůže. :prase

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 10.4.2016 14:49

Tam by bohate stacily ty dlouhe 30/40, propad U Hellady 20 (pokud tam fakt neni vymleta kaverna). A POMALU v krizovatce by mohlo byt bodove, nad tim zlomem, co tam v lete byl. Ted ma nejakejch 50 metru, coz je v PD fakt masakr. A samozrejme nejaka deska "! omezena rychlost tramvaji!" nikde. Cekal jsem, kterej z tech taxiku s tmavejma sklama si na me pocka Pod Jezerkou :-( Pak jsem to vsechno protahoval na blikacky.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 10.4.2016 13:20

Karosák píše:Jako chapu, ze RTT Michelska se blizi a je potreba vykazat poskozeni trati taky nejakymi OR, ale ty 3 POMALU mi prijdou fakt uhrocený :-( :-S
Souhlas, přehnali to. Žádná z těch ORPO není adekvátní stavu trati, ale po RTT budou slavnostně zrušeny. #-o Musíme to do května vydržet. [-o<

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 09.4.2016 22:12

MM: Na jedné straně tam je stání na chodníku, ale i tak je to málo. Místo ústí natvrdo doprostřed silnice... Ledažeby to zaslepili...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.4.2016 21:30

9001 píše:
ElWapp píše:Co jsem zaslechl tak na Vršovické by se snad letos měly ještě dělat chodníky, tak kdo ví kam ta místa nakonec budou ústit.
To je sice hezké ale ono mezi těma dvěma barákama toho moc nevymyslíš :wink: Tam s tou silnici hnout nejde.
#-o (-X nejsou náhodou jednosměrky kolmé na Vršovickou mezi OC Eden a Kubánským nám. plné podélně stojící/parkující IAD minimálně po jedné své straně :?:
Z:arrow: v takovém případě je, pro bezpečnost chodců (a vlastně celého provozu), vhodné chodníky tzv. "vytáhnout" přes ta parkovací stání, aby přechod byl jen přes jízdní pruh :!: :!: :!:
Navíc jsem přesvědčen, že k těmto úpravám docházelo i loni na podzim v okolí zast. Bohemians.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 09.4.2016 21:08

ElWapp píše:Co jsem zaslechl tak na Vršovické by se snad letos měly ještě dělat chodníky, tak kdo ví kam ta místa nakonec budou ústit.
To je sice hezké ale ono mezi těma dvěma barákama toho moc nevymyslíš :wink: Tam s tou silnici hnout nejde.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 09.4.2016 21:01

Místa pro přecházení ústí do dopravních stínů. Ano SSZ se mohlo zrušit :-( Ale taky mohlo u úřadu vzniknout...

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od ElWapp » 09.4.2016 20:33

Co jsem zaslechl tak na Vršovické by se snad letos měly ještě dělat chodníky, tak kdo ví kam ta místa nakonec budou ústit.

Odpovědět