Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 15.4.2016 7:57

Tak jasně že se vesmír nezhroutí. Což o to, pod kostelem maj, ale to zrovna nesměj přijet/chtít odjet sedmičkou. Podle toho co jsem viděl se skutečně vcelku povedlo odstranit courání po kolejích u Edenu, bohužel tady se to naopak zřídilo, byť v menší míře. (Včera tam šla jedna taková... no, od ní by se ta tramvaj možná odrazila kdyby došlo na nejhorší :))

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 14.4.2016 20:59

Filip: nádr. Vršovice bylo úplně stejně na h@vno, jako teď, ale se zbytkem to šlo do jakš takš vlny a šlo to alespoň plynule project.

Na zábradlí K-i-n DC jsem koukal a při stavbě nechápal. Ale ono sice jde ke kolejím, ale hrana od kolejí odbíhá, takže místo na osobu tam je. Dále se pak lidi z tramvaje nebudou moci střemhlav vrhat do silnice. A za další z tohoto směru už tolik lidí nepřichází, bo mají zast. pod kostelem na Čecháči. Nevidím to tak dramaticky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 14.4.2016 20:27

XSC píše:Co se bude ještě přes měsíc v Karlíně dělat? Trať vypadá skoro hotová, zbývá jen "krásno".
Že by politické body za urychlení reko :lol:.

Ale odpovědi paní starostky Cabrnochové, na větu, že jistý politik řekl před lety po reko stanice Náměstí Míru, že radši ji otevřou od rána, protože lidi radši cestují než v 11 koukají na politiky s tukajícími skleničkami, tak si politici zaslouží chvíli oslavy, když všichni včetně stavebních firem tak krásně pracovali.

Opravdu jsem neměl sílu už dále reagovat...

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 14.4.2016 19:06

Co se bude ještě přes měsíc v Karlíně dělat? Trať vypadá skoro hotová, zbývá jen "krásno".

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 14.4.2016 14:59

Na doprava.cx už to tamní vševědové ze seznamu vyřadili. Tedy aspoň si matně vzpomínám, že to tam bylo.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 14.4.2016 14:51

Termín je, až skončí Karlín, takže 21.5. Ale znáte to: BEZ ZÁRUKY 8-)

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od KarlosK » 14.4.2016 14:43

kolikátého že mají začít ty Nusle? nikde jsem nenašel ani zmínku s přesným datem, jen hromadu keců že se to už "musí" opravit. někde snad jsem zahlédl "květen"
díky za info

Filip

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Filip » 12.4.2016 12:43

Je asi hodně bláhové si myslet, že tam je nově preference na všech 4 SSZ ? :lol:
Stačí mi SSZ na Nádraží Vršovice, které fungovalo celkem obstojně do doby, než přišla rekonstrukce. #-o

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 12.4.2016 7:31

když už to tu řešíte...
Bezbariérové přechody a zastávky na Vršovické
11.04.2016

Začátkem dubna 2016 se Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) připojuje k akci rekonstrukce tramvajové trati v ulici Vršovická, kterou realizuje Dopravní podnik hl. m. Prahy. Jedná se o provedení bezbariérových úprav chodníků, zbudování vysazených ploch v oblasti přechodů přes tramvajovou trať, přechodů pro chodce a revitalizaci zastávky Průběžná.

„Odstraňování barier patří k mým prioritám, proto plánujeme v tomto roce investovat desítky milionů koron do projektů Praha bez bariér, které jsme si definovali i v Koncepci odstraňování bariér ve veřejné hromadné dopravě v Praze. Při realizaci klademe důraz na systematické řešení odstranění bariér, a to nejen pro zdravotně znevýhodněné občany, ale třeba i pro rodiče s kočárky, kteří se pohybují po Praze a v MHD,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek, radní pro dopravu.

„Stavbu koordinujeme s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a dalšími investory a navazujeme na již probíhající práce,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „jedná se o velmi koordinačně náročnou rekonstrukci, která je řešena jednak v rámci projektu Praha bez bariér a dále jsou její součástí i další akce, jako například revitalizace zastávky Průběžná, homogenizace vozovky v Olšinách a výstavba světelného signalizačního zařízení v křižovatkách V Olšinách X Pod Rapidem a V Olšinách x Průběžná.“

V 3 - 10/2016 se jedná o práce v následujících devíti lokalitách:
1) ul. Perucká – nový ostrůvek a úprava obou nároží;
2) vjezd „LIDL“ – vysazené plochy u tramvajové trati;
3) zast. Bohemians – vysazená plocha u tramvajové trati v jižní vozovce;
4) křižovatka s ul. Oblouková – úprava všech nároží;
5) zast. Koh-i-noor – úprava na obou chodnících;
6) přechod u ÚMČ Prahy 10 – úpravy na obou chodnících, vysazená plocha před ÚMČ;
7) ul. Gruzínská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Slavia;
8) ul. Kišiněvská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Slavia;
9) ul. Karpatská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Kubánské náměstí;

Dopravní omezení:
Částečná uzavírka komunikace.

více info http://www.tsk-praha.cz/stavby/attachme ... 564246.pdf

mapa staveb TSK http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... apa-staveb

zdroj http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ ... 388e96b1ac

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MF » 11.4.2016 10:58

Karosák píše: Cekal jsem, kterej z tech taxiku s tmavejma sklama si na me pocka Pod Jezerkou
Na nic jinýho nečekám. To by se to krásně marodilo za ty prachy!

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 11.4.2016 10:33

K Vršovické ještě jedna věc, která mi dosud unikala. Zábradlí u sloupku na Kohinoru dc - měl jsem halucinace, nebo jste ho tam viděli taky? To je jako představa, že lidi přejdou koleje a dojdou na přechod nebo jak? [-o<

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 10.4.2016 14:54

Karosák píše: A samozrejme nejaka deska "! omezena rychlost tramvaji!" nikde.
Samozřejmě. To se dělá v Brně, a z tohoto důvodu se to v Praze dělat nemůže. :prase

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 10.4.2016 14:49

Tam by bohate stacily ty dlouhe 30/40, propad U Hellady 20 (pokud tam fakt neni vymleta kaverna). A POMALU v krizovatce by mohlo byt bodove, nad tim zlomem, co tam v lete byl. Ted ma nejakejch 50 metru, coz je v PD fakt masakr. A samozrejme nejaka deska "! omezena rychlost tramvaji!" nikde. Cekal jsem, kterej z tech taxiku s tmavejma sklama si na me pocka Pod Jezerkou :-( Pak jsem to vsechno protahoval na blikacky.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 10.4.2016 13:20

Karosák píše:Jako chapu, ze RTT Michelska se blizi a je potreba vykazat poskozeni trati taky nejakymi OR, ale ty 3 POMALU mi prijdou fakt uhrocený :-( :-S
Souhlas, přehnali to. Žádná z těch ORPO není adekvátní stavu trati, ale po RTT budou slavnostně zrušeny. #-o Musíme to do května vydržet. [-o<

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 09.4.2016 22:12

MM: Na jedné straně tam je stání na chodníku, ale i tak je to málo. Místo ústí natvrdo doprostřed silnice... Ledažeby to zaslepili...

Odpovědět