Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Brejšín » 09.1.2008 10:05

No ono i Evropská začíná být chutná.
Víc jak 40 už na několika místech nelze, aby tě neulinčovali. Smutné je že to znamená ve směru DC zpoždění, které kaštani ucítí ujetím metra.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 08.1.2008 23:45

demon píše:
9001 píše:Tak máte přizpůsobit jízdu stavu kolejí a nevychutnávat si rally s tramvají :!:
Tomu se říká rada nad zlato.
To jsme fakt nečekali... =D>
Když tam někteří jezdí i 60 jak řekl Radek, tak tuhle radu potřebují :!:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Fořtík » 08.1.2008 22:56

Jo jo, Podolí - Dvorce je humus nehumusovatější. Jestli bude nějaká výluka ve Vyšehradském tunelu, tak to vezmou, doufám, sakum prdum od Dvorců. Ale asi jsem snílek...

Když to tak vezmu, tak od Výtoně do Modřan střídá mizérie mizérii... :roll:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 08.1.2008 22:40

9001 píše:Tak máte přizpůsobit jízdu stavu kolejí a nevychutnávat si rally s tramvají :!:
Tomu se říká rada nad zlato.
To jsme fakt nečekali... =D>

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 08.1.2008 22:39

radek31 píše:v úseku Kublov-Dvorce skáčou tramvaje nahoru-dolů řádově víc než na kterémkoliv jiném místě v Praze - zvlášť na T3xx to je zážitek
když tam jede maminka s kočárkem, tak miminko nadskakuje a každou sekundu se tak docela drsně bouchne do hlavy - už jsem to tam zažil několikrát a jednou z toho byla málem inzultace řidiče od rodičů toho dítěte (obzvlášť, když tam nějaký chytrák jede 60 místo 50 - to je hodně znát)
Tak máte přizpůsobit jízdu stavu kolejí a nevychutnávat si rally s tramvají :!:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od radek31 » 08.1.2008 22:36

v úseku Kublov-Dvorce skáčou tramvaje nahoru-dolů řádově víc než na kterémkoliv jiném místě v Praze - zvlášť na T3xx to je zážitek
když tam jede maminka s kočárkem, tak miminko nadskakuje a každou sekundu se tak docela drsně bouchne do hlavy - už jsem to tam zažil několikrát a jednou z toho byla málem inzultace řidiče od rodičů toho dítěte (obzvlášť, když tam nějaký chytrák jede 60 místo 50 - to je hodně znát)

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 2217 » 08.1.2008 21:50

Matošo, běž se podívat do Podolí, to taky stojí za to! v T3 tam skču normálně půl metru vysoko... Nebo některé části Evropské - Krása nesmírná... Nsméně to vypadá, že tramvaj sedí v kolejích přecejen dost pevně, taže bych se zas tak nebála.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od demon » 08.1.2008 21:01

Matošo píše:... je tohle rekonstrukce? Neni, to sou vyhozený peníze !...
Předloni jsem totéž psal o rekonstrukci TT na Bělehradské no a teď ?
Už půl roku je tam desítka... :evil:

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od XSC » 08.1.2008 19:49

Když už jsme u toho propadání panelů. Co je vlastně příčinou? To se rozpadne asfalt, na kterém jsou položeny, beton panelu nebo něco hlouběji v konstrukci tratě.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od trainzjohny » 08.1.2008 19:17

Matošo - klídek, BKV vydrží v dezolátním stavu několik let (bydlím v Řepích, s tím se nemůžeš srovnávat) a tramvaje kvůli tomu okolo tratě nelítají. Akorád se o tom víc remcá, páč to hází.

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Matošo » 08.1.2008 19:14

MF píše:
Matošo píše: a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...
A kdy se to naposledy hodilo na toho řidiče? Buď rychlost překročí, nebo nepřekročí. Ty tabulky tam nevisí jen tak pro nic za nic (-X
Ty tabulky tam vixí proto, že kolejiště je v děsivém, ano v děsivém stavu! Jó, miliardu na Poršekrámy se najdou, ale aby se tu něco dělalo s kolejema, to ne...
Třeba rekonstrukce Nusle a Albertov - hrůza! Na Albertově se jim povedlo elegantní esíčko (před křižovatkou od botanický) a koleje v nevyměněných panelech před Fidlovačkou ZC jsou prohnutý - je tohle rekonstrukce? Neni, to sou vyhozený peníze ! Všechno se rekonstruuje na poslední chvíli viz Palačák. Vyšehradskej tunel se měl opravit už před DVĚMA ROKAMA né až letos! Neschopnost a populismus vedení dopravního podniku vede akorát ke snížení kvality hromadné přepravy. U nás u Bohemky je už 2 měsíce dvacítka, panely se tam propadly a koleje zohybaly jedna báseň, jsem zvedavej jestli se to opraví do zimy, 2009.... Rozbité kolejiště, pardon, tankodrom, vede akorát ke snížení pohodlí a bezpečnosti cestujících a navíc se zvyšuje riziko vykolejení tramvje, nebo její jiné poškození - prostě hnus velebnosti.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 08.1.2008 10:25

Matošo: Opraví se to letos. Neboj. A do Vltavy rozhodně nic nepadá.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Fořtík » 08.1.2008 2:13

Já říkám, dojde na má slova - dnes přes den nám krásně zapršelo a v noci ještě krásněji zatuhlo - málem jsem si rozbil dršťku, když jsem odstavoval svůj kočár a pak ještě několik málem po cestě domů. :lol: Ale k věci - prorokoval jsem, že až nasněží (a roztaje), případně naprší a pak to hned zamrzne - budeme mít žlutou desku od porodnice až za konec tunelu.

Btw: Jak asi lehké zapršení a zatuhnutí snesou díry vedle panelů za Podolskou vodárnou a za Dvorcema???

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od DavidD » 07.1.2008 23:45

Matošo píše:Tak jsem jen vyšehradskym tunelem a dneska po dešti to bylo moc hezké. Všude na kolejích kaluže, které se měnily na vodotrysky pod projíždějící tramvají. Některé podfouknuté panely se opět propadly a s přibívající zimou zřejmě hrozí, že se zachvíli propadnou až do Vltavy. Tramvaje v obou směrech před i za tunelem sebou hází jako Lochneska.
Jsem zvědavej, jestli se to opraví až po tom, co tam nějaká tramvaj vykolejí a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...
Ono také díky černým skříňkám se toho moc hodit nemůže...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MF » 07.1.2008 23:35

Matošo píše: a zase se to hodí na řidiče pro překročení rychlosti...
A kdy se to naposledy hodilo na toho řidiče? Buď rychlost překročí, nebo nepřekročí. Ty tabulky tam nevisí jen tak pro nic za nic (-X

Odpovědět