Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od petr91 » 17.12.2013 16:23

V aktuálním čísle novin Prahy 10 je článek k rekonstrukcím, které proběhly v letošním roce a k rekonstrukcím, které se teprve připravují. Nikde jsem článek na internetu nenašel a tak jsem ho pro zájemce vyfotil. Ve článku je i vizualizace zastávky Průběžná počítající s rovnou TT v prostoru zastávky a se zelení z obou stran. Zaujala mě informace o budoucím přestupu na autobus, neumím si to na Průběžné představit (asi myslí linku 175).

Vizualizace z druhé strany zde ze článku vrsovice.com/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 17.12.2013 14:57

Fořtík píše:Co je lední medvěd?
http://i.idnes.cz/13/021/cl6/REZ490233_nove8.jpg

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Fořtík » 17.12.2013 14:45

Co je lední medvěd?

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 17.12.2013 11:29

XSC píše:
m@rtin píše:Naopak, já jsem dneska přesvědčený, že je to jediný porevoluční opravdu kvalitní dům.
Žádný zázrak to není, investor se ho chce zbavit a protože najít kupce je těžké, tak už padly takové návrhy, že by to měla koupit Praha a vytvořit tam muzeum. Ten dům má totiž klasický problém podobných architektonických výtvorů - je to exhibice architekta bez ohledu na praktičnost.
:lol:
http://reality.aktualne.centrum.cz/clan ... ?id=797949

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od jendelin.i » 14.12.2013 20:31

P_V píše:To rozprostírání obecenstva vlivem světové strany, kde je výlez z metra, a mobilní budka, mi připomnělo jedno dementní "provizorní nafurt" řešení u autobusové zastávky Ládví, kde se oba fenomény vyskytují v kombinaci. V kritickém místě mezi rohem budky a označníkem se tam pravidelně tvoří neprostupný shluk kaštanstva.
Ten shluk bývá opravdu neprostupný, protože u označníku staví třístovky, tvoří se fronta na přední dveře :-)
Pokud dříve najela 103 jako druhá, nebylo možné se k ní vůbec dostat. Proto teď 103 jezdí od krajního sloupku s linkami na Prosek, i když to odporuje směrovému uspořádání...

Sorry za OT

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 14.12.2013 17:28

m@rtin píše:Jsem si moc dobře vědom toho, jak Vítězné náměstí významné je. Přesto mi lední medvěd nevadí tolik, jako to parkoviště, které tam straší desítky let.
Jenže s parkovištěm lze něco dělat, s už stojícím mizerným barákem je to těžší.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 14.12.2013 17:26

m@rtin píše:Naopak, já jsem dneska přesvědčený, že je to jediný porevoluční opravdu kvalitní dům.
Žádný zázrak to není, investor se ho chce zbavit a protože najít kupce je těžké, tak už padly takové návrhy, že by to měla koupit Praha a vytvořit tam muzeum. Ten dům má totiž klasický problém podobných architektonických výtvorů - je to exhibice architekta bez ohledu na praktičnost.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 14.12.2013 16:21

Marek B. píše:
m@rtin píše:dneska jsem za něj rád..
Tančící dům ale nebyl postaven na náměstí, jež má navrženo jednotný vzhled a vytvořil ho 1 autor jako jeden z nejvýznamějších prostorů Prahy. Kdekoliv jinde by mi ta budova byla ukradená. Taky mě nepřijde špatná, ale kontext je katastrofální. Celé to náměstí je jeden celek a dělit ho na jednotlivé segmenty je iluzorní a nebude to fungovat. Je to stejné, jako kdyby Tančící dům byl dostavěn z 5/8, pak byla stavba přerušena a po 70 letech přišel nějaký jiný architekt a chtěl ho dostavět třeba v barokním slohu.

Už si představuji, jak si Radan Hubička v duchu představuje, kdoví jak to tomu zastaralému a neoklasicistickému Engelovi nenandal.

Dnes by třeba Svatý Vít nešel dostavět v gotickém slohu, protože by si na tom nemohl někdo udělat pomník.
Jsem si moc dobře vědom toho, jak Vítězné náměstí významné je. Přesto mi lední medvěd nevadí tolik, jako to parkoviště, které tam straší desítky let.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 14.12.2013 16:19

Bobik píše:
m@rtin píše:No vidíš, mně zas nevadí lední medvěd. Tančící dům se taky na nábřeží nehodil a dneska jsem za něj rád..
To že sis na něco už zvyknul, neznamená, že je to dobře. :wink:
Naopak, já jsem dneska přesvědčený, že je to jediný porevoluční opravdu kvalitní dům.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Marek B. » 14.12.2013 14:55

P_V: Nevím, jak to myslíš... Ta barokní báň je tam od té doby, co vyhořela starší renesanční. :)

Jinak - je rozdíl mezi tím něco dostavět tam, kde nic není a zbouráním již existujícího. Zjednodušeně - proto nebyl odpor k dostavbě, ale bylo zabráněno přestavbě věže.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 14.12.2013 14:28

Když už je řeč o sv. Vítu, co ta barokní báň na věži? :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 14.12.2013 14:04

m@rtin píše:No vidíš, mně zas nevadí lední medvěd. Tančící dům se taky na nábřeží nehodil a dneska jsem za něj rád..
To že sis na něco už zvyknul, neznamená, že je to dobře. :wink:

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Marek B. » 14.12.2013 14:01

m@rtin píše:dneska jsem za něj rád..
Tančící dům ale nebyl postaven na náměstí, jež má navrženo jednotný vzhled a vytvořil ho 1 autor jako jeden z nejvýznamějších prostorů Prahy. Kdekoliv jinde by mi ta budova byla ukradená. Taky mě nepřijde špatná, ale kontext je katastrofální. Celé to náměstí je jeden celek a dělit ho na jednotlivé segmenty je iluzorní a nebude to fungovat. Je to stejné, jako kdyby Tančící dům byl dostavěn z 5/8, pak byla stavba přerušena a po 70 letech přišel nějaký jiný architekt a chtěl ho dostavět třeba v barokním slohu.

Už si představuji, jak si Radan Hubička v duchu představuje, kdoví jak to tomu zastaralému a neoklasicistickému Engelovi nenandal.

Dnes by třeba Svatý Vít nešel dostavět v gotickém slohu, protože by si na tom nemohl někdo udělat pomník.
Naposledy upravil(a) Marek B. dne 14.12.2013 14:15, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 14.12.2013 11:23

Marek B. píše:
m@rtin píše: jakým je Vítězné náměstí, jsem ve světě fakt ještě neviděl.
Ale proti gustu, Marku...
Martine, kdyby byl největší problém Vítězného náměstí trubkové zábradlí - navíc již segmentové, takže bezpečné - asi bych se šel štěstím :smt030 Zábradlí odpálíš kdykoliv, na rozdíl od ledního medvěda.
Jinsk s typickými pražskými znaky souhlas. Ale třeba ve Svatovítské dostaly tyto řádně na ...
Jestli je segmentované zábradlí bezpečné nevím. Možná bezpečnější...
No vidíš, mně zas nevadí lední medvěd. Tančící dům se taky na nábřeží nehodil a dneska jsem za něj rád..

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Marek B. » 13.12.2013 20:10

m@rtin píše: jakým je Vítězné náměstí, jsem ve světě fakt ještě neviděl.
Ale proti gustu, Marku...
Martine, kdyby byl největší problém Vítězného náměstí trubkové zábradlí - navíc již segmentové, takže bezpečné - asi bych se šel štěstím :smt030 Zábradlí odpálíš kdykoliv, na rozdíl od ledního medvěda.
Jinsk s typickými pražskými znaky souhlas. Ale třeba ve Svatovítské dostaly tyto řádně na ...

Odpovědět