Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 29.7.2009 0:22

proboha je to hned na prvni strance v druhem prispevku. kdyz jsou lide lini a neumi cist..
pidservis píše: Další plánované výluky v provozu tramvají na letošní rok (bez záruky):
Nádraží Holešovice – Ke Stírce ????
Dělnická – Palmovka ????
Kbelská – Lehovec 1. září – 24. října
Moráň – Albertov 27. října – 19. listopadu
Vítězné náměstí – Hradčanská 1. listopadu – 22. listopadu
Prašný most – Hradčanská 22. listopadu – cca rok 2010

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od VIKtor » 29.7.2009 0:00

:( Erór... Soubor nenalezen... V rootu to nějak nemám v tuhlr hodinu chuť hledat - je tam těch reportů okolo stovky...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 28.7.2009 7:45


VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od VIKtor » 28.7.2009 7:32

Jaké se pro letošek ještě plánují rekonstrukce (výluky)? Něco jsem tu na fóru našel, ale už je to staršího data a na páteři jsme toho moc nevyškrábal... :lol: Děkuji!

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1540
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Radek » 26.7.2009 18:23

Absolut píše: Radek: Rád jsem Tě U Pětníka viděl a chtěl více pozdravit, ale stala se mi ten den jedna nepříjemná mimořádná událost a tak jsem se k Pětníkovi přijel vykecat a pelášil napravovat situaci na Žižkov kolem 22:00
Taktéž zdravím a určitě to někdy doženeme. :)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 25.7.2009 19:36

rhomosapienc: Ta betonová deska mezi Kyselovou a Ládvím je tam co já pamatuju odjakživa, jsou tam poměrně mělce uloženy nějaké inženýrské sítě, myslím kabelovod a ještě něco. Úplně to samé je v Praze na mnoha místech, akorát že to není vidět - třeba u zastávky Plzeňka je to taky, ale pod živicí a tak o tom nikdo neví :) Samozřejmě se nejedná o žádný zkušební úsek.

Radek: Rád jsem Tě U Pětníka viděl a chtěl více pozdravit, ale stala se mi ten den jedna nepříjemná mimořádná událost a tak jsem se k Pětníkovi přijel vykecat a pelášil napravovat situaci na Žižkov kolem 22:00

rhomosapienc
Uživatel
Příspěvky: 193
Registrován: 27.4.2006 22:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od rhomosapienc » 23.7.2009 2:00

Fořtík píše:
pawel píše:vydláždění kolejiště v prostoru zastávky střelničná je podle mě vyhození peněz oknem
Náhodou, Střelničná dostala parádní švih, takhle má vypadat zastávka. Škoda jenom, že zde není skleněné zábradlí, ale obyčejné trubky. Celá křižovatka v Kobylisích, obratiště Březiněveská i zastávka Střelničná vypadají velmi dobře. Už se těším, až to bude hotové úplně. Mimochodem, šikmý chodníček z této fotky dnes dopoledne zlikvidovala těžká technika. Důvod nechápu.
Re když jsem fotil tuto fotku vyšel sem po oném chodníčku abych si zastávku vyofitl . Ale co jsem šel po chodníku dál směrem ke smyčce čekalo mě cca po 20 metrech překvapení v podobě tak půlmetrového hliněného převisu prudce dolů který sem musel překonat. I v mém mladém věku sem si málem s prominutím rozbil hubu. Takže tento chodníček zjevně zrušili z bezpečnostních důvodů aby tam ty lidi nechodili pač to opravdu nemuselo jednou dopadnout dobře . ;)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Fořtík » 22.7.2009 22:27

pawel píše:vydláždění kolejiště v prostoru zastávky střelničná je podle mě vyhození peněz oknem
Náhodou, Střelničná dostala parádní švih, takhle má vypadat zastávka. Škoda jenom, že zde není skleněné zábradlí, ale obyčejné trubky. Celá křižovatka v Kobylisích, obratiště Březiněveská i zastávka Střelničná vypadají velmi dobře. Už se těším, až to bude hotové úplně. Mimochodem, šikmý chodníček z této fotky dnes dopoledne zlikvidovala těžká technika. Důvod nechápu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 22.7.2009 22:05

Asfalt je tam proto, ze si nejaky jouda usmyslel, ze bude obratiste slouzit take jako smycka bus v pripade nenadalych situaci. Jaksi mu ale nedoslo, ze do obratiste neni kudy vjet a ze je vedle autobusova smycka.. :)
No a take samozrejme jako prostor pro uskladneni techniky v pripade rekonstrukci apod.

Pritom stacilo pouzit par betonovych tvarovek, ktere unesou busy a mohlo se to nechat prorust travou. Neco na tento zpusob - viz foto..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2383
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od pawel » 22.7.2009 22:03

tož je to pěkné :) akorát mi uchází důvod již zmiňovaného asfaltovacího šílenství ve smyčce (kdyby to nebylo v praze, tak je celá smyčka OŠ ve štěrku nebo s divokým porostem), také vydláždění kolejiště v prostoru zastávky střelničná je podle mě vyhození peněz oknem (kdyby radši vydláždili ty zastávky..). a ještě si neodpustím tradiční kritiku nízkých hran zastávek - tohle nevypadá ani na přípustné maximum dle čsn, ale bei voko.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Proxy » 22.7.2009 21:02

rhomosapienc píše:Můžu ještě jednou poprosit vysvětlit význam tohoto návěstidla všeobecně a ne konkrétně v tomto úseku ? Nebyla by k dispozici něaká odborá literatura k tomuto typu návěstidla ?
Obrázky: http://www.dp-arena.cz/images/stories/2 ... avesti.pdf

Textový popis: http://www.dp-arena.cz/images/stories/2 ... ernice.pdf

Případně animace je v článku zde: http://www.dp-arena.cz/1/index.php?opti ... itstart=60
mart337 píše:Abych pravdu řekl, doposud jsem nepochopil význam osazení těchto návěští na Třebenické. Kvůli potkávání to nebude, ale jak tady z této poznámky podle mne vyplývá, asi se jedná o zabezpečení - zamezení vjezdu do podjezdu v zatáčce, kam pořádně není vidět, kdyby tam náhodou z nějakých důvodů zůstal stát nějaký vlak.
Význam je jednoduchý :wink: Tyto návěstidla ještě nejsou oficiálně schválená a proto musel být pro zkušební provoz vybrán nějaký úsek tramvajové tratě, který je plně segregován - Třebenická se prostě tak nějak nabízela, ikdyž význam je nulový. Po skončení a vyhodnocení zkušebního provozu nových návěstidel určitě odtud světla zase zmizí :idea:

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od mart337 » 22.7.2009 20:57

rhomosapienc píše:
Fořtík píše:A ještě to náívěstidlo, rhomosapiens měl asi velké štěstí, neb já jsem na něm po celý den neviděl nic jiného, než volno.
Re: Pokud jsi to fotil jako řidič tak není možné aby si ten signál jako já viděl. Pač když jsem to návěstidlo fotil bylo to ihned po vjezdu soupravy do tunelu.

Můžu ještě jednou poprosit vysvětlit význam tohoto návěstidla všeobecně a ne konkrétně v tomto úseku ? Nebyla by k dispozici něaká odborá literatura k tomuto typu návěstidla ?

Abych pravdu řekl, doposud jsem nepochopil význam osazení těchto návěští na Třebenické. Kvůli potkávání to nebude, ale jak tady z této poznámky podle mne vyplývá, asi se jedná o zabezpečení - zamezení vjezdu do podjezdu v zatáčce, kam pořádně není vidět, kdyby tam náhodou z nějakých důvodů zůstal stát nějaký vlak.

rhomosapienc
Uživatel
Příspěvky: 193
Registrován: 27.4.2006 22:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od rhomosapienc » 22.7.2009 20:31

Fořtík píše:A ještě to náívěstidlo, rhomosapiens měl asi velké štěstí, neb já jsem na něm po celý den neviděl nic jiného, než volno.
Re: Pokud jsi to fotil jako řidič tak není možné aby si ten signál jako já viděl. Pač když jsem to návěstidlo fotil bylo to ihned po vjezdu soupravy do tunelu.

Můžu ještě jednou poprosit vysvětlit význam tohoto návěstidla všeobecně a ne konkrétně v tomto úseku ? Nebyla by k dispozici něaká odborá literatura k tomuto typu návěstidla ?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od P_V » 22.7.2009 19:45

Podle mě ta betonová deska je staršího data, rozhodně nevypadala čerstvě když do ní vrtali díry pro šrouby.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Fořtík » 22.7.2009 18:30

A ještě to náívěstidlo, rhomosapiens měl asi velké štěstí, neb já jsem na něm po celý den neviděl nic jiného, než volno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět