Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Odeslatod Karosák v 12.9.2018 11:21

Taky se před reko Myslíkovy mluvilo o oblouku (jednosměrném) od Divadla do Myslíkovy. Ale bohužel :(
Karosák
Uživatel

Odeslatod demon v 12.9.2018 11:10

MOp napsal:A jak by se tam ten oblouk asi vešel? Až jednou postaví nový a širší most Legií, tak se tam možná i ty oblouky vejdou. Lidi přemýšlejte trochu.
Pokud vím, tak se připravuje přesun tratě na mostě severněji s tím, že se pak vejde oblouk z mostu k Mánesu. Takhle zní oficiální zpráva, tak předpokládám, že je pravdivá.
demon
Uživatel

Odeslatod 9001 v 12.9.2018 9:37

MOp napsal:
P_V napsal:U divadla bude prostá oprava, nebo se bude i posouvat křížení a přidávat oblouk z nábřeží na most?

A jak by se tam ten oblouk asi vešel? Až jednou postaví nový a širší most Legií, tak se tam možná i ty oblouky vejdou. Lidi přemýšlejte trochu.

Jeden čas byly tamtamy, že se dá oblouk minimálně směr Újezd ;-). resp. pouze jeden směr od divadla k Újezdu ;-).
9001
Uživatel

Odeslatod MOp v 12.9.2018 6:03

P_V napsal:U divadla bude prostá oprava, nebo se bude i posouvat křížení a přidávat oblouk z nábřeží na most?

A jak by se tam ten oblouk asi vešel? Až jednou postaví nový a širší most Legií, tak se tam možná i ty oblouky vejdou. Lidi přemýšlejte trochu.
MOp
Administrátor

Odeslatod Bobik v 11.9.2018 18:13

mart337 napsal:No já jednu chvíli ještě před metrem bydlel naproti Máji a byl to opravdu docela hukot.
Jenže zapomínáš, že před metrem tam nebyl jen prostý oblouk jako dnes, ale vexle a křížení. Navíc se tehdy i v prosté trati nedělaly žádný protivibrační rohože, odhlučnění, ani speciální beton.
Bobik
Uživatel

Odeslatod mart337 v 11.9.2018 17:33

von Špilberk napsal:
Podle mluvčí Anety Řehkové je však větší hlučnost trati v Bělehradské holý nesmysl. „Není možné, aby nové koleje byly hlučnější než stará rozpadlá trať. Nicméně pokud jde o postřeh paní z Bělehradské ulice, tak opravou, nikoliv rekonstrukcí, prošla právě pouze trať v křižovatce s Anglickou ulicí a těsně u ní. Hlavní část prací proběhla ve Škrétově ulici, kde byla předtím trať z roku 1966,“ vysvětluje Řehková.

Tak schválně: co je možné a co ne :?: Stará trať měla pražce ve štěrku a nově je přejezd u Demínky taky pražce ve štěrku, ale prolité betonem. :-k

No já jednu chvíli ještě před metrem bydlel naproti Máji a byl to opravdu docela hukot. Ne že by se třásly skleničky, ale večer to byla docela síla. A možná je i možné to větší rozléhání hukotu díky právě tomu betonu mezi pražci. Když tam byl jen štěrk, tak se to asi trochu víc tlumilo. Tou deskou se to možná víc roznáší. A to že to je jenom oprava je asi proto, že se počítá se změnou v budoucnu v souvislosti s napojením na Ječnou, s čím by asi měl souviset posun kolejiště.
mart337
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 11.9.2018 15:58

Karosák napsal:V obloucích na Národní nám zatím zůstává do řádně výluky "politická" OR 10.

Ty bys taky chtěl ty oblouky hned zničit průjezdem rychlostí 15 km/h, přiznej se :!: :lol: :lol:
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod Karosák v 11.9.2018 15:54

V obloucích na Národní nám zatím zůstává do řádně výluky "politická" OR 10.
Karosák
Uživatel

Odeslatod 9001 v 11.9.2018 15:36

Paní bych doporučil se odstěhovat na samotu u lesa 8-) Ale tam zase budou řvát ptáci...

To je stejný jako, když argument proti tramvaji do Bohnic je, že jsem bydlel roky na Letné a cinkali mi skleničky a třásly se stěny od průjezdu každé tramvaje...
9001
Uživatel

Odeslatod P_V v 11.9.2018 15:33

Taky se pod to dávaly nějaké gumové rohože.
P_V
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 11.9.2018 15:12

http://www.metro.cz/opravene-koleje-hluci-jeste-vic-tvrdi-mistni-f3v-/praha.aspx?c=A180910_175246_metro-praha_hyr
Podle mluvčí Anety Řehkové je však větší hlučnost trati v Bělehradské holý nesmysl. „Není možné, aby nové koleje byly hlučnější než stará rozpadlá trať. Nicméně pokud jde o postřeh paní z Bělehradské ulice, tak opravou, nikoliv rekonstrukcí, prošla právě pouze trať v křižovatce s Anglickou ulicí a těsně u ní. Hlavní část prací proběhla ve Škrétově ulici, kde byla předtím trať z roku 1966,“ vysvětluje Řehková.

Tak schválně: co je možné a co ne :?: Stará trať měla pražce ve štěrku a nově je přejezd u Demínky taky pražce ve štěrku, ale prolité betonem. :-k
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 11.9.2018 15:11

Na 99 % tipuji opravu, ROPID to tak taky píše. Nové oblouky na most, snad až s reko mostu.
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod P_V v 11.9.2018 12:10

U divadla bude prostá oprava, nebo se bude i posouvat křížení a přidávat oblouk z nábřeží na most?
P_V
Uživatel

Odeslatod Karosák v 11.9.2018 11:03

No, já taky nevím/nevěděl, co všechno u ND přijde na řadu, ale věděl jsem, že něco :-D Takže upřesnění je i pro mně příjemná zpráva.
Masna: prochy2 - rozumím, měl jsem jen povrchní informace. Díky.
Karosák
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 11.9.2018 10:01

O Lazarské se mluví drahnou dobu. O Divadle to slyším prvně, resp. nepochopil jsem příspěvek od Karosáka ze srpna, že se bude dělat křižovatka u Divadla skoro celá. Přečetl jsem oblouky u Máje a Divadlo a myslel jsem, že u Divadla taky jen oblouky (2, 18). :wink:
Ale je to jedno, hlavně že to bude. 8-)
von Špilberk
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové tratě a infrastruktura