Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od DPmPET » 28.3.2009 20:36

Markus píše:Čím to je že sebou vozy na trati mezi Belárií a Černým koněm tolik hází? Doufal jsem že dlouhá podzimní rekonstrukce to spraví ale nestalo se.
Jestli některé vozy se na rovné trati rozkmitávájí tak mají jednoznačně sjetá kola,ale to je věc údržby ve vozovnách aby měli profil kola podle navrhnuté normy.
DPmPET 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od DPmPET » 28.3.2009 20:32

jara píše:Tak jsem ve večerních hodinách projel opět úsek Bílá Hora-Vypich. A pár věcí mě překvapilo. Podbíječka je již na nákladáku (připravena na odvoz??) a po trati se pohybovala trojička se šterkovacím vozíčkem, kterému osádku dělal jeden zdejší diskutér :-) Ale co bylo o něco více zajímavé po ukončení otevřeného tělesa a přechodu na BKV je na BKV umístěn kalifornaň. To je jen z důvodu přejezdu vozíčku z koleje na kolej nebo se chystá něco většího?

Info pro p.Járu:Na čem je položené povrchové křížení (Kalifornˇan)jsou zádlažbové panely ,takže je to klasika ,ne velkoplošné panely.Kalifornˇan se tam umístíl aby se furt nepřendával jeřáby z jedné koleje na druhou.Jěště večer dne 27.3 po odklínování zpětné výměny se jezdilo štěrkovat po koleji do centra.
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 28.3.2009 19:15

Může za to sinusový pohyb při jízdě v přímé v kombinaci se současně používaným profilem kola. Pomůže přebroušení kolejí, změna tvaru kola a jízda jinou rychlostí.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Markus » 28.3.2009 19:03

Čím to je že sebou vozy na trati mezi Belárií a Černým koněm tolik hází? Doufal jsem že dlouhá podzimní rekonstrukce to spraví ale nestalo se.

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Bald » 28.3.2009 9:54

MOp píše:Jeste tak vychytat podbijecku na kalifornanu, to by me vylozene potesilo..
Myslíš, že je schopna přejezdu přes tak ostré esíčko?? Nic o ní nevím, ale vzhledem k rozvoru bych to viděl na přenesení jeřábem. Každopádně atrakce by to byla 8-)

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Bald » 28.3.2009 9:43

pawel: nevím to 100% jistě, ale údajně S49 letos ne, protože snad není možné zajistit minimální velikost okolků na 14mm

jara: to nejsou BKV, ale ano, přejezd je jen kvůli nákladnímu vozu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 28.3.2009 0:06

jara píše: kterému osádku dělal jeden zdejší diskutér ...
Pan Petr se take povozil? :-) Ja dekuji za fotku, nemohl jsem se dnes foceni zucastnit. Jeste tak vychytat podbijecku na kalifornanu, to by me vylozene potesilo..

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od jara » 27.3.2009 22:11

Petr píše:Štěrkujeme, štěrkujeme a za TIP Mopovi děkujeme
Tak jsem si to myslel dobře že tam k tomuto účelu je. Pěkná práce pánové

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Petr » 27.3.2009 21:49

Štěrkujeme, štěrkujeme a za TIP Mopovi děkujeme
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od jara » 27.3.2009 21:35

Tak jsem ve večerních hodinách projel opět úsek Bílá Hora-Vypich. A pár věcí mě překvapilo. Podbíječka je již na nákladáku (připravena na odvoz??) a po trati se pohybovala trojička se šterkovacím vozíčkem, kterému osádku dělal jeden zdejší diskutér :-) Ale co bylo o něco více zajímavé po ukončení otevřeného tělesa a přechodu na BKV je na BKV umístěn kalifornaň. To je jen z důvodu přejezdu vozíčku z koleje na kolej nebo se chystá něco většího?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od pawel » 27.3.2009 0:57

řeknu vám, je to radost vidět konečně při rekonstrukcích v praze jiné mašinky a vůbec postupy než to, co známe z dob BKV :)
mimochodem - stále se plánují S49 na poděbradské, tj.už letos?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Bobik » 26.3.2009 22:54

Venca píše:Pokud se opravdu budou někde při rekonstrukci dávat S49, nešlo by právě tam použít sypací vozejk a podbíječku z metra? Tam už by ten problém profilu kol nebyl.
Chápu, že o tom uvažovat je poněkud předčasné, ale když to tady tak čtu, tak mě to napadlo. #-o
Nešlo, resp. šlo, ale nemáš je tam jak dostat krom naložení na gumokol a převozu po silnici.
(leda bys začal rekonstruovat z Hostivaře, či kde stojí :D )

Uživatelský avatar
nitro
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23.1.2008 11:11

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od nitro » 26.3.2009 22:52

Karotka píše:vlastně i pracovní vozidla metra většinou stojí a nevydělávají, nechceme je někomu prodat a pak si je pronajímat?"
Nerikej dvakrat nebo se toho vazne nekdo chytne :wink:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Karotka » 26.3.2009 22:48

MF píše:Zajímala by mě cena za dopravu toho vozejčku a následně spočítat kolikrát si ho budeme muset ještě půjčit a kolik by stálo si jej postavit a podle toho vycházet. (...)
V ideálním světě určitě ano. Ale teď se přece hledí na krátkodobé úspory, protože (hypothetická citace hurá-managera) "po nás potopa, příště už to bude platit někdo jiný, nepálí nás to... vlastně i pracovní vozidla metra většinou stojí a nevydělávají, nechceme je někomu prodat a pak si je pronajímat?"

Uživatelský avatar
Venca
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 24.4.2004 23:42
Bydliště: Poblíže několika tramvajových a jedné lodní zastávy.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Venca » 26.3.2009 21:51

Pokud se opravdu budou někde při rekonstrukci dávat S49, nešlo by právě tam použít sypací vozejk a podbíječku z metra? Tam už by ten problém profilu kol nebyl.
Chápu, že o tom uvažovat je poněkud předčasné, ale když to tady tak čtu, tak mě to napadlo. #-o

Odpovědět