Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Rekonstrukce TT

Odeslatod Proxy v 06.1.2008 11:25

Petr napsal:
dušan napsal:a úplně stějně je připravena hradčanská, zcela určitě ve směru od hlávkova mostu do centra, v protisměru jsem si nějak nevšiml
Hradčanská od Hlávkova mostu? Što eto? :oops:
Nebude to ten slavný Hlávkův prašný most přes Buštěhradku :?: @3662
Proxy
Moderátor

Odeslatod Petr v 06.1.2008 10:17

dušan napsal:a úplně stějně je připravena hradčanská, zcela určitě ve směru od hlávkova mostu do centra, v protisměru jsem si nějak nevšiml
Hradčanská od Hlávkova mostu? Što eto? :oops:
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod dušan v 06.1.2008 9:56

Fořtík napsal:Prohlížel jsem si křižovatku na Karláku:

http://foto.prazsketramvaje.cz/2007/lis ... ti-092.jpg
http://foto.prazsketramvaje.cz/2007/rij ... ti-041.jpg
http://foto.prazsketramvaje.cz/2007/rij ... ti-061.jpg

Když už jsou tam dosazené ty budniky, lze počítat s nějakou brzkou instalací ROV :?:

a úplně stějně je připravena hradčanská, zcela určitě ve směru od hlávkova mostu do centra, v protisměru jsem si nějak nevšiml
dušan
Uživatel

Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Odeslatod MF v 05.1.2008 19:39

Já teď jezdím prakticky jen s RP, ale i s nimi je to tam přísný. Pokud jezdím s jinými typy vozů, tak tam nejezdim, neb řepská trať je nejhnusnější tratí na světě.
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Odeslatod radek31 v 05.1.2008 19:34

na rádio a lepší systém blokování to je připraveno, ale nejsou peníze - takže až se najdou peníze, bude to fofrem

mimochodem oblouk z Makovského na Plzeňskou (od Slánské na Hlušičkovu) začíná být ve velmi vtipném stavu, dokonce bych řekl, že by si to brzo zasloužilo zákaz vjezdu 14T (pokud to tam někdo nezná, tak tramvaj dává přednost všem, často se tam auta řítí vysokou rychlostí, takže jet tam 10 km/h prostě není možné - takže buď semafor, který tam měl být už dávno, nebo to opravit, případně tam pouštět pouze tramvaje, které to tam zatím mohou projíždět 15-20 km/h = otočné podvozky)
radek31
Moderátor

Odeslatod Fořtík v 05.1.2008 15:57

Prohlížel jsem si křižovatku na Karláku:

http://foto.prazsketramvaje.cz/2007/lis ... ti-092.jpg
http://foto.prazsketramvaje.cz/2007/rij ... ti-041.jpg
http://foto.prazsketramvaje.cz/2007/rij ... ti-061.jpg

Když už jsou tam dosazené ty budniky, lze počítat s nějakou brzkou instalací ROV :?:
Fořtík
Uživatel

Odeslatod Proxy v 28.12.2007 22:23

Pomalu se nám blíží nový rok a tak mne napadá, jestli už existuje nějaký předběžný plán výluk na příští rok... máte někdo nějaké souhrnější informace :?:
Proxy
Moderátor

Odeslatod Petr v 19.10.2007 19:27

I.am.good napsal:Tak já nevím, ale jak přesně pracují kolejové obvody? To mají řídící logiku, která řeší to, jestli tam tam tramvaj najela zepředu? Že nejdřív sepnul první senzor a pak postupně další? Já myslím, že prostě jakmile nad tím senzorem něco je, co má hodnoty jako tramvaj, tak ten senzor řekne "bacha, nejspíš tu stojí tramvaj" a zablokuje ovládání. Nevím, třeba je to vychytané, nechme se tedy překvapit.
S tímhle principem bychom museli mít zablokovány všechny výhybky v Praze, po nichž přímo jezdí auta. Jenže problémy jsou u cca 2-4 výhybek, co já vím, navíc u většiny to způsobuje zvoneček na troleji, který má nastavenou výšku od troleje k zemi a pokud pod něj najede tramvaj (nastavená výška střechy od země), blokuje. A bohužel takhle chytne i autobus #-o
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod I.am.good v 19.10.2007 11:57

Petr napsal:Jenže to by ty auta musela projíždět před výhybkou, a né za....

Tak já nevím, ale jak přesně pracují kolejové obvody? To mají řídící logiku, která řeší to, jestli tam tam tramvaj najela zepředu? Že nejdřív sepnul první senzor a pak postupně další? Já myslím, že prostě jakmile nad tím senzorem něco je, co má hodnoty jako tramvaj, tak ten senzor řekne "bacha, nejspíš tu stojí tramvaj" a zablokuje ovládání. Nevím, třeba je to vychytané, nechme se tedy překvapit.
I.am.good

Odeslatod Petr v 19.10.2007 10:53

I.am.good napsal:Tak jsem mrkal na FŽ Mr.Crosse z 9.10. Z těch pár fotek mi přijde, že tam ve směru od Moráně bude asi problém. Všichni známe, jak vypadá nábřeží ve špičce a že pitomý auta stojí v koloně i na kolejích, že třeba nejde z větve od Moráně vůbec vyjet. Nicméně podle fotky to vypadá, že tam ta auta ani nebudou muset stát, stačí, když budou mít zelenou a budou jezdit...
Takže švec přijíždí ke křižovatce od Moráně a chce si hodit výhybku doleva. Jaká je ovšem smůla, že je zácpa a na kolejích stojí zrovna tranzit a vzhledem k tomu, že podle fotky jsou kolejové blokovací obvody už ve stopě pravého pruhu Výtoň - Jiráskovo nám., tak ten tranzit nám kolejové obvody zblbne a ony zablokují výhybku. Takže řidič hezky zastaví a půjde asi půl kilometru od zastávky si hodit výhybku.
Anebo - možnost II. : příjíždí tramvaj k zastávce, na kolejích nic není, výhybka není zablokovaná.. Bohužel, půl sekundy před přestavením výhybky projede přes ní auto - výhybka se opět vyhodonotí jako obsazená, zablokuje se a nepřestaví se. Takže zase pěšky, milý ševče. :)

No, vážení a milý ostatní diskutující, je to na vás, co vy na to? Já to soudím jenom podle fotky, nebyl jsem osobně na místě, takže třeba je to zkreslené... Ale jestli ne, tak to fakt někdo nedomyslel. :x

Foto zde: http://www.prazsketramvaje.cz/obrazky/p ... ko-291.jpg
Jenže to by ty auta musela projíždět před výhybkou, a né za....
Petr
Provozovatel

Odeslatod P_V v 19.10.2007 9:54

I.am.good napsal:Jaká je ovšem smůla, že je zácpa a na kolejích stojí zrovna tranzit a vzhledem k tomu, že podle fotky jsou kolejové blokovací obvody už ve stopě pravého pruhu Výtoň - Jiráskovo nám., tak ten tranzit nám kolejové obvody zblbne a ony zablokují výhybku. Takže řidič hezky zastaví a půjde asi půl kilometru od zastávky si hodit výhybku.
Ale jak jinak by se to dalo udělat? Snad jen, že přijímač pro druhou výhybku bude až v zastávce a bude přijímat od stojící tramvaje tak dlouho, až ten tranzit odjede.
P_V
Uživatel

Odeslatod I.am.good v 19.10.2007 7:03

Tak jsem mrkal na FŽ Mr.Crosse z 9.10. Z těch pár fotek mi přijde, že tam ve směru od Moráně bude asi problém. Všichni známe, jak vypadá nábřeží ve špičce a že pitomý auta stojí v koloně i na kolejích, že třeba nejde z větve od Moráně vůbec vyjet. Nicméně podle fotky to vypadá, že tam ta auta ani nebudou muset stát, stačí, když budou mít zelenou a budou jezdit...
Takže švec přijíždí ke křižovatce od Moráně a chce si hodit výhybku doleva. Jaká je ovšem smůla, že je zácpa a na kolejích stojí zrovna tranzit a vzhledem k tomu, že podle fotky jsou kolejové blokovací obvody už ve stopě pravého pruhu Výtoň - Jiráskovo nám., tak ten tranzit nám kolejové obvody zblbne a ony zablokují výhybku. Takže řidič hezky zastaví a půjde asi půl kilometru od zastávky si hodit výhybku.
Anebo - možnost II. : příjíždí tramvaj k zastávce, na kolejích nic není, výhybka není zablokovaná.. Bohužel, půl sekundy před přestavením výhybky projede přes ní auto - výhybka se opět vyhodonotí jako obsazená, zablokuje se a nepřestaví se. Takže zase pěšky, milý ševče. :)

No, vážení a milý ostatní diskutující, je to na vás, co vy na to? Já to soudím jenom podle fotky, nebyl jsem osobně na místě, takže třeba je to zkreslené... Ale jestli ne, tak to fakt někdo nedomyslel. :x

Foto zde: http://www.prazsketramvaje.cz/obrazky/p ... ko-291.jpg
I.am.good

Odeslatod Absolut v 18.10.2007 16:09

Ale ne té Balabence to bylo správně, přechod se schodem nemá slepecké prvky. Proto tak čekám, co bude z toho Palačáku.
Absolut
Moderátor

Odeslatod P_V v 18.10.2007 13:21

Absolut: Podobná situace byla v zastávce Balabenka v Českomoravské ulici. Vždycky tam byl přechod, protože je to blíž k domům, a byl zřízen i po rekonstrukci. Měl ale vadu, že obrubník tvořil dva schody, to už bylo na držkopád. Pak přechod posunuli logičtěji za ostrůvek, kde byl výškový rozdíl nižší viz foto. Po půl roce ho zrušili úplně.
P_V
Uživatel

Odeslatod Absolut v 18.10.2007 13:05

P_v: Přesně na tohle narážím a abych pravdu řekl, tak ani nevím, jak to tam bude vypadat ve výsledku, počkal bych na stav po kolaudaci, tedy 23.10., třeba se to ještě změní. Slyšel jsem, že se tam něco muselo udělat "divně" kvůli délce řadícího pruhu před signalizovaným přechodem, ale neměl jsem čas ani příležitost nahlédnout do realizační dokumentace, takže to opravdu nevím.
Absolut
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové tratě a infrastruktura