Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Pepa » 23.10.2013 11:41

Asi další zastávka... :lol:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 23.10.2013 11:23

Krásno v Moskevské hned u kolejí, jak praktické. :lol: #-o
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od thriller2 » 23.10.2013 10:30

Láďa píše:(foto)Tlak na brzké obnovení provozu tramvají je značný. Tudy budou již za 30 hodin jezdit tramvaje.
Stejné je to i v Badeniho. Zítra tam mají jezdit tramvaje a stav je, že je vydlážděno jen mezi kolejnicemi a od krajních kolejnic po obrubníky je oraniště. Zítra to bude jistě zajímavé místo pro focení tramvají :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.10.2013 8:57

Mám tu nápad/dotaz (asi nejlépe na MŠ či Absoluta) - nešlo by zastávku krymská DC postavit jako ostrůvek (se zábradlím k jízdnímu pruhu IAD) zároveň sloužící (pomocí přechodů na jeho koncích) jako průchozí chodník s tím, že by v jeho úrovni nebyl chodník podél opěrné zdi a IAD tak v místě jezdila "pravou šikanou". To by snad mohlo šířkově vyjít a příští rok - při stavbě konečné podoby (po proběhnutí neosvědčené dočasné) se realizovat.
Při nejhorším způsobem, že vpravo od ostrůvku by byl průjezd pro vozy do určité šíře (2 - 2,2m = osobní, dodávky i cyklisty) a širší (nákladní) by projížděla po TT (a musela tak čekat za stanicujícími TRAM a BUS).

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 23.10.2013 8:14

Láďa píše:Celkem zajímavá je jízdní doba z Krymské na Jana Masaryka, a to 1 minuta. Z původní zastávky Ruská, jenž je o 150m dále, byla jízdní doba na Jana Masaryka 2 minuty.
Ona je asi 1 minuta z Ruské na Krymskou. Takže výsledek bude stejná jízdní doba (teoreticky) jako před REKO, ale o jednu zastávku víc. + se přidají auta na kolejích a totálně nedokončená ulice Moskevská, což Oddělení JŘ asi ještě nikdo neřekl. #-o #-o
Výsledek: zpožďování. :prase

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MF » 23.10.2013 6:43

Bude na vjezdu do vozovny Vokovice v ulici Do Vozovny zřízen křížový přejezd jako kdysi? (jako má Pankrác, nebo aspoň spojku do protisměru jako mají Kobylisy?)

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Láďa » 22.10.2013 18:56

Přidám dnešní menší fotoreport z RTT Francouzská a Moskevská.
Celkem zajímavá je jízdní doba z Krymské na Jana Masaryka, a to 1 minuta. Z původní zastávky Ruská, jenž je o 150m dále, byla jízdní doba na Jana Masaryka 2 minuty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

peca7
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 12.12.2012 14:09

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od peca7 » 22.10.2013 15:03

m@rtin píše:
peca7 píše:Chtěl bych se zeptat, jak to bude s rekonstrukcí na Evropské? O víkendu jsem jel kolem a okolo zastávek Bořislavka je tramvajová trať netknutá. Jsem si myslel, že se bude rekonstruovat celá evropská....
Už to tu zaznělo několikrát: RTT Evropská se týká úseku Vozovna Vokovice-Horoměřicá (mimo stavby související s metrem)
OK, díky za info...
Teda mohlo se to už opravit komplet, ale pořád lepší než nic...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 22.10.2013 7:07

HOnzula píše:Zdravím, včera jsem se promotal v koloně kolem rekonstruované Poděbradské. Koleje jsou položeny od Podkovářské, resp. od nově budované zastávky ještě o kousek dříve.. až po Nademlejnskou.
No to nevím. :-k Já si dal kontrolní průjezd po Poděbradské v neděli. Koleje leží napojené od Harfy skoro k Elektře. Pak je na křižovatce U Elektry obrovská díra do země. A souvislý pás kolejí pak pokračuje cca z půlky úseku U Elektry - Nademlejnská až na Starý Hloubětín, kde je už taky napojeno.

HOnzula
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 23.9.2010 16:53

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od HOnzula » 22.10.2013 3:57

Zdravím, včera jsem se promotal v koloně kolem rekonstruované Poděbradské. Koleje jsou položeny od Podkovářské, resp. od nově budované zastávky ještě o kousek dříve.. až po Nademlejnskou. Malinko mě zarazilo, že i když položená trať již vypadá podbitě, kolem Podkovářské mi to přišlo nepěkně zvlněné.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 21.10.2013 14:34

peca7 píše:Chtěl bych se zeptat, jak to bude s rekonstrukcí na Evropské? O víkendu jsem jel kolem a okolo zastávek Bořislavka je tramvajová trať netknutá. Jsem si myslel, že se bude rekonstruovat celá evropská....
Už to tu zaznělo několikrát: RTT Evropská se týká úseku Vozovna Vokovice-Horoměřicá (mimo stavby související s metrem)

jeffer
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 07.5.2009 11:55

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od jeffer » 21.10.2013 13:31

Dnes dopoludnia (09.56) na kulaťáku vyčkávajúci pomaranč a v pozadí asfaltéri dokončujúci okolie panelov.
JEF_0756.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

peca7
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 12.12.2012 14:09

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od peca7 » 21.10.2013 12:49

Chtěl bych se zeptat, jak to bude s rekonstrukcí na Evropské? O víkendu jsem jel kolem a okolo zastávek Bořislavka je tramvajová trať netknutá. Jsem si myslel, že se bude rekonstruovat celá evropská....

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.10.2013 9:31

Bobik: Neboj, ony jsou ve městě desítky lidí, kteří postupně přidají to své 1% a půjde to dřív.

Jinak, kdybys vezl ve voze pět dispečerů, šéfa prvozu tramvají a generálního ředitele, a oni postupně vyjadřovali svá přání, kam jet, asi bys taky musel jet, kam by zatoužili. Papír samozřejmě vznikne, ale ten je výsledkem té spousty jednání. Samozřejmě se kolikrát zhrozíš, co na něm je, ale je to prostě produkt dohody a není fér do něj hodit vidle, protože každý měl nějaký důvod, proč tam něco prosadil a jednotlivec, včetně toho s razítkem, je malý pán, aby to mohl celé zvrátit.

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 20.10.2013 22:59

Také jste si všimli, že pod zastávkou Krematorium Motol v esíčku směrem do centra a před Hlušičkovou směrem z centra to poměrně nepříjemně v určitém místě cukne? [-o< objevilo se to po poslední výluce.

Odpovědět