Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Karosák » 30.8.2010 14:47

Jsem to blbě napsal, ta čeština....měl by vzniknout podchod a přejezd být zrušen, víme. Obojí zrušit je na :smt021 , s nůžkama na plot bych pak souhlasil.
Ale podchod momentálně není vyřešen, a tak jestli bude přejezd vypadat tak, jak vypadá, dokud se nedostaví podchod, nebo jestli se jeho okolí nějak dočasně...alespoň uklidí :lol:
MŠ: No možná nebude, možná bude...když to srovnám s využíváním Blanické, tak bych je do Bádenky klíďo, dal ale neměl jsem odvahu to napsat :lol:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 30.8.2010 14:45

Jistě, sací efekt bude velký. Že je ta stavba koncepčně špatně víme všichni.. Já jen říkám, že pakliže po povrchem buduji cosi co má kapacitu 2+2, nemám na povrchu dělat také 2+2, ale mohu to redukovat. A to se zde neděje a to mě ser.e..

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 30.8.2010 14:39

MOp píše:Ta tam v přímém směru nemají vůbec co dělat. Maj být hezky v tunýlku.. Do jejich zprovoznění to tam ty ambasády a jehovisti přežijou..
Ehm, ono tam po otevření Blanky jaksi nepojede vozidel o mnoho méně než dnes. Řada se bude chtít napojit U Vorlíků, řada pojede přes Letnou do Letenského tunelu nebo přes Veletržní na magistrálu. Iluze prázdné ulice je skutečně úsměvná. S více auty podzemí stejně vozů na zemi :-). Nicméně mě pobavilo šířkové uspořádání ulice před tou křižovatkou. Jeden 4,5 metru široký velepruh, co vypadá jako dva...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 30.8.2010 14:36

A pokud jde o ty zastávky, tak je z obrázku jasně vidět, že by se tam vešly v obou směrech zastávky na jednu soupravu, které by prostě byly jen občasné. Aby se tam jindy nemuselo zastavovat, mohlo by tam být nějaké elegantní namontovatelné zábradlíčko i ze strany od kolejí. Ona ta zastávka Hradčanská v Badeniho směrem k Milady Horákové bude teď stejně daleko. možná dál, od metra než Královský letohrádek...

Já vím, až se Blanka otevře, už na Prašném mostě nikdy žádná výluka nebude :-), tak proč dělat občasné zastávky...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 30.8.2010 14:33

Karosák píše:A ví se, co bude s tím prostorem okolo dnešního pěšího přechodu přes trať do Dejvické :?: Postřehl jsem na tunelblanka.cz, že by měl být podchod a přejezd patrně zrušen, ale nějak se kvůli pozemkům nedaří plnit plán. Tak jestli se okolí přejezdu zatím zvelebí, aby tam nestrašilo staveniště...nebo co... :?: :idea:
Nepodarilo se vykoupit pozemky na stavbu podchodu. Zruseni prechodu pro pesi pres trat by pro mne asi znamenalo, ze bych si sel do nejblizsich zahradnickych potreb koupit nuzky na plot.. To muzou vymyslet a schvalit jedine ****** Blankarsky.
při rychlé jízdě vozidel to bude při přejezdu Badeniho pěkná hluková pecka, a při každém autě hezky nárazová...
Ta tam v přímém směru nemají vůbec co dělat. Maj být hezky v tunýlku.. Do jejich zprovoznění to tam ty ambasády a jehovisti přežijou..

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 30.8.2010 14:29

No mě spíš zaráží celá "koncepce" zákrytu křižovatky. Na stranách asfalt, uprostřed dlažba a ještě asfaltem přetnutá. Kdyby to chtěli památkáři, asi by to bylo dlážděné od obruby k obrubě. Takže má to znamenat, že se očekává, že trojúhelník půjde zase brzy ven? Jinak tomu fakt nerozumím. Navíc při rychlé jízdě vozidel to bude při přejezdu Badeniho pěkná hluková pecka, a při každém autě hezky nárazová...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Karosák » 30.8.2010 14:28

A ví se, co bude s tím prostorem okolo dnešního pěšího přechodu přes trať do Dejvické :?: Postřehl jsem na tunelblanka.cz, že by měl být podchod a přejezd patrně zrušen, ale nějak se kvůli pozemkům nedaří plnit plán. Tak jestli se okolí přejezdu zatím zvelebí, aby tam nestrašilo staveniště...nebo co... :?: :idea:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Karosák » 30.8.2010 14:19

Ani kasmeho fotka z výšky mě nijak neruší. Z úrovně chodníku si toho asi krom šotoušstva nikdo nevšimne a cyklistu to potěší. Jako cyklista si teda rozhodně zadrncat nechci, protože drncání se můžu v Praze nabažit skoro všude (viďte pane A.). Mezi spoustou nerovností v Praze mne "rozkoš" vždy způsobí ta dosud nevyndaná odbočka do Orionky-si pamatuju, jak když se to vyndavalo byl pod nějakou fotografií popisek ve smyslu, že "doufáme, že se to vyndá a nebudem po tom hopsat dalších 10 let" :smt031 Víc mě tam teda ruší ty panelové zastávky, byť dočasně. A potom co s tím teda předsedo :?: :idea: Když se to neudělá Z:arrow: nedělá se nic pro cyklisty, když se to udělá Z:arrow: je to k zblití, když tam jsou kostky Z:arrow: bude to hlučné, když je tam asfalt Z:arrow: nazve se to živičnou lobby/je to k zblití...
Já s tím problém nemám, jen že je dost problém v našich končinách něco podnikat, aby byli všichni spokojeni. Přijde mi, že je to často skoro nemožné :D 8-)

Squish
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.8.2010 21:03

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Squish » 30.8.2010 13:35

MOp píše: Je to jasný signál, že město s cyklisty počítá - tak by to mělo být všude :-)
No právě, proč tedy neni spíš od západu na východ kde je vlastně páteřní cyklotrasa, tahle je jen doplňková :)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Proxy » 30.8.2010 13:31

MOp píše:Ten cyklopás na Hradčanské je k zblití. Taky si mohli cyklisti těch 15 metrů zadrncat..
Mne se ten cyklopruh líbí. Je to jasný signál, že město s cyklisty počítá - tak by to mělo být všude :-)

Za větší humus považuju provizorní panelové nástupiště zastávky tram v Badeniho. Proč tam nemůže být stálý ostrůvek?

jannnn
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01.3.2010 22:33

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od jannnn » 30.8.2010 13:11

Infopanel s odjezdy tram ve vestibulu Hradčanská:

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.jpg.html

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 30.8.2010 13:08

Ten cyklopás na Hradčanské je k zblití. Taky si mohli cyklisti těch 15 metrů zadrncat..

Jirka Čarský by z těchto slov radost rozhodně neměl .. :-)

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od milbi » 30.8.2010 12:28

Šel jsem okolo zastávky Národní třída DC a zaujalo mě zašpiněné (plexi)sklo vitríny pro dopravní informace v přístřešku. Na to, že zastávka bude v provozu teprve za dva dny, vypadá to celkem zašle (použité odjinud) a informace jsou těžko čitelné :-(

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 30.8.2010 11:58

Za prvé to vypadá na pohled příšerně
Za druhé proč to jenom z jedné strany? Nečetl jsem diskuzi, ale nějak se mi ztrácí smysl, proč to je takhle...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od pawel » 30.8.2010 11:21

proč hurá akce pro cyklisty? já na tom pruhu nevidím nic špatného.

Odpovědět