A v čom je ta výhoda mít to takhle rozdělené? Tedy kromě toho, že má někdo nekonečnou potřebu jebat ty poslední platící cestující, které nejdřív navnadí na SMSjízdenky, pak jim městské busy zruší a odkáže je na tříkila (Libuš, Zbraslav), kde tyto jídenky neplatí?trainzjohny píše:Rozdíl mezi P a 0 je jasný - příměstské linky mají Prahu jako 0, městské jako P.
Orientační a informační systémy
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Re: Orientační a informační systémy
automaty ve varsave:
-v busech a tramvajich jsou umisteny spise ony subtilni krabicky s dotykovym displejem, vyberem ve vicero jazycich a platbou na kartu. mozno je nejen zakoupit jizdenku, ale i dobit kredit na tamni opencard.
-na zastavkach jsou umisteny masivni automaty (obdobne jako ma deutsche bahn nebo nemecka mesta) moderniho typu - dotykova obrazovka, vandaluvzdornost, platba kartou, mincemi, bankovkami, rychla odezva.
jako doplnek je nadale mozne dostat jizdenky i v trafikach. takze prakticky idealni stav.
-v busech a tramvajich jsou umisteny spise ony subtilni krabicky s dotykovym displejem, vyberem ve vicero jazycich a platbou na kartu. mozno je nejen zakoupit jizdenku, ale i dobit kredit na tamni opencard.
-na zastavkach jsou umisteny masivni automaty (obdobne jako ma deutsche bahn nebo nemecka mesta) moderniho typu - dotykova obrazovka, vandaluvzdornost, platba kartou, mincemi, bankovkami, rychla odezva.
jako doplnek je nadale mozne dostat jizdenky i v trafikach. takze prakticky idealni stav.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Ono se to pořešit bude muset, protože když to hodně přeženu, tak by se dalo jet za 1 pásmovou jízdenku klidně 10-15 km, protože to bude rovnoběžné s Prahouthriller2 píše:Ideálně obojí. Každé pásmo (1-7) bude rozděleno na podpásma A...Z tak, aby pro cesty z Prahy a do Prahy byly ceny odvozené z PIDu a pro cesty po regionu jako v SIDu.martin8211 píše:Pokud dojde ke spojení PID a SID, to bude teprve bordel. Jsem zvědav, jestli budou kolem Prahy tarifní kruhy, nebo tarifní regiony, a jak to vůbec bude vypadat.
Re: Orientační a informační systémy
Ideálně obojí. Každé pásmo (1-7) bude rozděleno na podpásma A...Z tak, aby pro cesty z Prahy a do Prahy byly ceny odvozené z PIDu a pro cesty po regionu jako v SIDu.martin8211 píše:Pokud dojde ke spojení PID a SID, to bude teprve bordel. Jsem zvědav, jestli budou kolem Prahy tarifní kruhy, nebo tarifní regiony, a jak to vůbec bude vypadat.
Re: Orientační a informační systémy
Což může být důvod, proč v Praze nejsou.9001 píše:Karosák: A přitom cena tohohle panelu musí být oproti mastodontovi směšná.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Funguje. Podle mě to bude tím, že kraj platí smysluplnou dopravu do Prahy. Smíchov - Hlavní už asi platí Praha ze svého, proto vyšší cena.sebi píše:Což ale třeba u vlaků úplně nefunguje... Chápu, že je prima chtít po cestujících z hlavního oproti těm např. ze Smíchova o pásmo navíc, ale... fakt nemůže být ten tarif jednodušší?trainzjohny píše:...
Rozdíl mezi P a 0 je jasný - příměstské linky mají Prahu jako 0, městské jako P.
Re: Orientační a informační systémy
Což ale třeba u vlaků úplně nefunguje... Chápu, že je prima chtít po cestujících z hlavního oproti těm např. ze Smíchova o pásmo navíc, ale... fakt nemůže být ten tarif jednodušší?trainzjohny píše:...
Rozdíl mezi P a 0 je jasný - příměstské linky mají Prahu jako 0, městské jako P.
- trainzjohny
- Moderátor
- Příspěvky: 3157
- Registrován: 10.9.2006 15:06
- Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
B vzniklo kvůli zdražení v Praze a nezdražení v regionu, bohužel při následném zdražení v regionu se pásmo nezrušilo.
Rozdíl mezi P a 0 je jasný - příměstské linky mají Prahu jako 0, městské jako P.
Rozdíl mezi P a 0 je jasný - příměstské linky mají Prahu jako 0, městské jako P.
-
martin8211
- Uživatel
- Příspěvky: 125
- Registrován: 28.8.2013 10:29
Re: Orientační a informační systémy
Pokud dojde ke spojení PID a SID, to bude teprve bordel. Jsem zvědav, jestli budou kolem Prahy tarifní kruhy, nebo tarifní regiony, a jak to vůbec bude vypadat.
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Ano, pásmo B a 0 je bezrozměrné pásmo, které slouží pouze k manipulaci s tarifem a ještě větší nepřehlednosti. Hlubší smysl jsem i přes několik let jejich existence a šotoušství nenašel. Fakt nechápu, proč má centrum IDS tvořit tarifně 4 pásma (dvojpásmo P, 0 a B), čili na prstech ruky vlastně 3 (P, 0, B) a z toho 2 bezrozměrná, takže pro normálního člověka nikdy nepochopitelná, když logicky i prostorově není co řešit, prostě Praha je Praha s centrálním pásmem P a na ní jsou pak nabalena pásma řekněme 1-5. Ale proč to dělat jednoduše, že? 
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Martin: Tak v Liberci to stačí. Tam když je nehoda, tak se stejně nedá moc jezdit
.
MF: Ve Vídni jde platit kartou, ale občas tam zlobí... Ale to je rakousko německá specialita. Moje VISA si s terminálem moc nerozuměla. MastarCard kredtika už byla ok.
MF: Ve Vídni jde platit kartou, ale občas tam zlobí... Ale to je rakousko německá specialita. Moje VISA si s terminálem moc nerozuměla. MastarCard kredtika už byla ok.
Re: Orientační a informační systémy
Když už jsme u těch automatů na lístky tak musím říct, že ty naše jsou fakt těsně za opicema. Velmi spokojený jsem byl ve Vídni, kde byla vícejazyčná nabídka a koupit lístek nebyl žádný problém a myslím, že platba kartou byla také možná. V Praze máme automaty s nepřehledným množstvím knoflíků, navíc jen česky a snad anglicky a v kombinaci s naprosto příšerným tarifem. Tomu rozumí maximálně kovaný šotouš, ale běžný pražan či návštěvník fakt ne. Když se mě náhodou někdo zeptá na jízdenku, tak raději říkám kupte si přes mobil tu na 24h a máte klid. Já mám zlodějskou za cenu 40 Kč.Turista stejně někam do buranova za Prahu nepojede, takže mu to stačí.
EDIT: ještě když jsem u toho, koukám, že když někdo cestuje za Prahu, tak jede nějakým pásmem B. To je jako co? Uměle vytvořené pásmo, aby si lidi museli koupit o pásmo dražší lístek? A platí tam zaměstnanecká jízdenka? Ptám se čistě teoreticky jen kvůli tomu, kdyby se někdo ptal mě. Protože já jezdím zásadně všude autem
EDIT: ještě když jsem u toho, koukám, že když někdo cestuje za Prahu, tak jede nějakým pásmem B. To je jako co? Uměle vytvořené pásmo, aby si lidi museli koupit o pásmo dražší lístek? A platí tam zaměstnanecká jízdenka? Ptám se čistě teoreticky jen kvůli tomu, kdyby se někdo ptal mě. Protože já jezdím zásadně všude autem
-
martin8211
- Uživatel
- Příspěvky: 125
- Registrován: 28.8.2013 10:29
Re: Orientační a informační systémy
Ale tyhle panely v Liberci na FGN neukazují zpoždění, jen pravidelné odjezdy. Ale to je jen drobnost, je to zkrátka příjemné přijít na zastávku a hned vědět za jak dlouho to jede.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Karosák: A přitom cena tohohle panelu musí být oproti mastodontovi směšná.
Minimálně na velkých uzlech měly dávno tyto informace být.
Minimálně na velkých uzlech měly dávno tyto informace být.
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Ano, ano, už i Liberec...styďte se Majere
Jinak nevím jak vypadají jízdenkové automaty ve Varšavě, ale Vratislavské jsou luxusní. Vcelku subtilní bedýnka, snad menší, než telefonní aparát v budce s dotykovým displayem s vícejazyčnou nabídkou všelijakých jízdenek a štěrbinou na platební karty. 3 ťuknutí na displej a i v největší díře mám ihned doklad po ruce. Tohle soudruh polák opravdu vychytal a já mu dávám plný počet!
Jinak nevím jak vypadají jízdenkové automaty ve Varšavě, ale Vratislavské jsou luxusní. Vcelku subtilní bedýnka, snad menší, než telefonní aparát v budce s dotykovým displayem s vícejazyčnou nabídkou všelijakých jízdenek a štěrbinou na platební karty. 3 ťuknutí na displej a i v největší díře mám ihned doklad po ruce. Tohle soudruh polák opravdu vychytal a já mu dávám plný počet!