T3R.P, T3R.PV (krnovy), T3R.PLF (wany)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alexian
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 11.12.2008 3:49

Re: T3R.P

Příspěvek od Alexian » 31.8.2009 13:01

Náhodou fotka interiéru by asi nebyla? =P~ 8-[

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: T3R.P

Příspěvek od S_M_Lomoz » 31.8.2009 11:41

No - vzhledem k tomu, jak velké modelové řady to byl prototyp, by bývalo bylo prima ho mít. Ovšem po skoro pětadvaceti letech to rozlité mlíko zkyslo, takže brečet nad ním je poměrně zbytečné.

mirbrno
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 29.8.2009 13:05

Re: T3R.P

Příspěvek od mirbrno » 31.8.2009 10:50

Ta prototypová T3 byla jiná než ostatní T3 a proto je škoda,že se nedochovala.Měla odlišné prvedení laku,vozové skříně,čelních reflektorů a třeba i interiéru :roll:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: T3R.P

Příspěvek od Absolut » 31.8.2009 10:24

Myslím, že zachování vozů 6149 a 6102 je lepší, než mít 6101. Vůz 6101 byl atypický a následovala jej sériová výroba. Atypické vozy je podle mého názoru správné skladovat pouze případě, kdy jsou něčím významné, ale není jim přáno a nedojde k sériové výrobě. Proto si myslím, že je třeba dobře, že byl zachován trolejbus Tatra T401, že je špatně, že se nepodařila záchrana jednotky R1, že je dobře, že byla sešrotována RT6-N 0028 atd...

mirbrno
Uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 29.8.2009 13:05

Re: T3R.P

Příspěvek od mirbrno » 31.8.2009 9:19

Krásná fotka prototypu T3,kterou jsem ještě neviděl.Je škoda,že se nedochoval prototyp v původní podobě do dnešních dnů [-o<

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: T3R.P

Příspěvek od syverin » 31.8.2009 8:36

Hm, teď jsem si deset minut lámal hlavu, kde to asi tak může být. Přitom se to místo za těch 48 let skoro nezměnilo.
Ale je to moc krásná fotka (takovej ten smajlík, co má místo očí srdíčka;)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: T3R.PLF aneb pražské wany

Příspěvek od Absolut » 31.8.2009 7:46

Napadá mě skromný dotaz - jak moc by byl problém při rozbíhajících se PO vozů T3R.P osazovat vybrané kousky tohoto typu také klimatizační jednotkou? Nechci důvody, proč to nejde, jen odhad nutného technického zásahu do vozu, odhad nákladů a případně nějaký názor, zda by to třeba na nějakých 8 let do další PO mělo smysl. Pane Démon?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: T3R.P

Příspěvek od Absolut » 31.8.2009 7:25

Pawel:

Ale no tak...
6101-1.jpg

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: T3R.P

Příspěvek od demon » 31.8.2009 6:16

pawel píše:výborně. znamená to i digitalizaci výzbroje a konec mručení? díky.
Ale tak to zase ne, viz DavidD.
Standartizace ano, ale jen s "přijatelnými" náklady. :wink:

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: T3R.P

Příspěvek od DavidD » 31.8.2009 1:01

pawel píše:
demon píše:Všechny R.P budou na PO standartizovány dle > 8530
výborně. znamená to i digitalizaci výzbroje a konec mručení? díky.
No nejsem si jistý, ale myslím, že by to byla drahá legrace..

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: T3R.P

Příspěvek od pawel » 31.8.2009 0:51

demon píše:
pawel píše:...nebo spíš propagační foto ČKD z roku 1961.
huš!
chichi :)
demon píše:Všechny R.P budou na PO standartizovány dle > 8530
výborně. znamená to i digitalizaci výzbroje a konec mručení? díky.

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: T3R.P

Příspěvek od tramvajka » 31.8.2009 0:43

\:D/ :smt014 :smt021

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: T3R.P

Příspěvek od DavidD » 31.8.2009 0:27

tramvajka píše:
MOp píše:žádne nove podvozky doprčic! pouze nova kola
Vždyť jo :roll: !
Nová kola, nejsou nové podvozky :!: (-X

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: T3R.P

Příspěvek od XSC » 30.8.2009 23:57

pawel píše:...nebo spíš propagační foto ČKD z roku 1961.
To by ty baráky byly jednotně šedivý :-)

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: T3R.PLF aneb pražské wany

Příspěvek od KGX 63 » 30.8.2009 23:41

demon píše:Klimatizační jednotkou se v dílnách osazuje wana 8262.
Už je zpátky doma :D Doufám, že tím to pro letošek nekončí (8251-8261) :!: :lol:

Odpovědět