Samozřejmě to problém je. Protože v tu chvíli v DORISU vybíhá, že máš nesprávný kód a klidně může přijít i SH, když to přeženu. Bohužel, díky častým sjetím se DORIS naprogramoval tak, že porovnává, co máš v hlásiči a orientaci a neřeší výsledek, ale srovnává to s údajem v JŘ. Tudíž běžná praxe např. pro linku 9 z vozovny Motol rovnou DC, dát tam kód 9 (i třeba kvůli nadstandardním hlášením) je pýr týdnů pasé, neb prostě výjezdový 3040, jinak DORIS řve a záleží na dispečerovi, jak se k tomu postaví....Petrpes píše:To samé bohužel při zátahu 6 z PalmoFky na ŽI přes Kubáň není...
Ale není problém dát si patřičný kód až za IPP
Orientační a informační systémy
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Petr
- Provozovatel
- Příspěvky: 2049
- Registrován: 14.11.2003 8:36
- Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
To samé bohužel při zátahu 6 z PalmoFky na ŽI přes Kubáň není...
Ale není problém dát si patřičný kód až za IPP
Ale není problém dát si patřičný kód až za IPP
Re: Orientační a informační systémy
Dneska jsem kluci narazil na novinku. Možná je to už stará věc, tak mne když tak nekamenujte
Linka 24 výjezd ze Žižkova s konečnou Kobylisy, ale jede po trase: Voz. Žižkov - Biskupcova - Želivského - Strašnická - Kubáň...Kobylisy. Při výjezdu na transparentu zobrazuje jako cíl Kubánské náměstí, které se na Kobylisy změní až po vyhlášení zastávky za Průběžnou. Ideální stav
Na Ohradě tak vědí že se na Palmovku hned tak nejede, a ti co chtějí na metro na Želvu, tak se rádi svezou 
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Lidi to stejně nečtouvencavasek píše:K té Vltavské: Což o to, chyba se stane. Ale nepochopím, že když jsem na to DP upozorňoval v pondělí v 8 ráno (přes infolinku), tak odpoledne stále není opraveno.
-
vencavasek
- Uživatel
- Příspěvky: 266
- Registrován: 07.1.2007 15:10
Re: Orientační a informační systémy
K té Vltavské: Což o to, chyba se stane. Ale nepochopím, že když jsem na to DP upozorňoval v pondělí v 8 ráno (přes infolinku), tak odpoledne stále není opraveno.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Orientační a informační systémy
Na Braníku jsou zase prohozené JŘ pro oba směry, takže na sloupku ZC je JŘ směr DC a obráceně. 
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Prázdniny už skončily? Aha, já jsem zvyklý, že končí až někdy v půlce září (aby v říjnu mohly začít předprázdniny a od listopadu poloprázdniny).... 
Re: Orientační a informační systémy
nevyměněné JŘ (pořád jsou prázdninové, tedy dle staré linkového vedení)Polaanek píše:Foceno dnes odpoledne na Vltavské. Co je špatně? (Na DPP posláno formulářem).
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Chybí tam neřád. Akorát v těch blechách nejde rozluštit čeho. 
Re: Orientační a informační systémy
Foceno dnes odpoledne na Vltavské. Co je špatně? (Na DPP posláno formulářem).
Re: Orientační a informační systémy
Normální cestující netuší o inverzích nic, ale když vůz jede po celé trase a nemá inverzi, tak z boku a zezadu nevyvolává žádnou paniku, která by byla beztak zbytečná.
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Včera jsem měl 6, kromě mojí jediné zatahující na PA měly všechny zatahovat pozitivně + vozovna...
Ale třeba minimálně 2ks na ŽI pěkně negativně už z Palmy
Kolega z HL to měl dobře...
Ale třeba minimálně 2ks na ŽI pěkně negativně už z Palmy
Kolega z HL to měl dobře...
Re: Orientační a informační systémy
idealni by bylo, kdyby ta "moje" 6 dostala konecnou vozovna zizkov az nekde na otakarove.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
to souhlasím, ale dává smysl, až když bude systém fungovat alespoň na 99% procent správně a ne v současné situaci, kdy dle mne s bídou funguje na 10% = ani ne u spojů zatahujících z linek, které mají u příslušné vozovny jednu z běžných konečných, natož u spojů, které běžnou konečnou linky projedou a pokračují za ní do vzdálenější vozovny! a k uvedenému procentu správnosti vidím jedinou cestu:Bobik píše:........ Nicméně kampaň mezi lidem by na škodu určitě nebyla.
proč by to nešlo, když tam jde psát "změna orientace", která je při zátahu vlastně správně "změna hlásiče" a "orientaci" měním jen při zadávání "1xxx" právě kvůli inverzi číslaMM-Mikulovsky píše:.......... její (inverze čísla) použití má být v každém příslušném VJŘ "výslovně" v poznámkách poznačeno![]()
.......
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Tak po zkušenostech mohu říct, že vozovny si málokdo všimne, většina beztak čumí (jenom) na číslo. No a pokud je jinak, pak teprve pátraj proč. Nicméně kampaň mezi lidem by na škodu určitě nebyla.