Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petr » 30.8.2016 16:43

Petrpes píše:To samé bohužel při zátahu 6 z PalmoFky na ŽI přes Kubáň není...
Ale není problém dát si patřičný kód až za IPP ;)
Samozřejmě to problém je. Protože v tu chvíli v DORISU vybíhá, že máš nesprávný kód a klidně může přijít i SH, když to přeženu. Bohužel, díky častým sjetím se DORIS naprogramoval tak, že porovnává, co máš v hlásiči a orientaci a neřeší výsledek, ale srovnává to s údajem v JŘ. Tudíž běžná praxe např. pro linku 9 z vozovny Motol rovnou DC, dát tam kód 9 (i třeba kvůli nadstandardním hlášením) je pýr týdnů pasé, neb prostě výjezdový 3040, jinak DORIS řve a záleží na dispečerovi, jak se k tomu postaví....

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2256
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 30.8.2016 14:25

To samé bohužel při zátahu 6 z PalmoFky na ŽI přes Kubáň není...
Ale není problém dát si patřičný kód až za IPP ;)

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od parrot » 30.8.2016 12:05

Dneska jsem kluci narazil na novinku. Možná je to už stará věc, tak mne když tak nekamenujte :D Linka 24 výjezd ze Žižkova s konečnou Kobylisy, ale jede po trase: Voz. Žižkov - Biskupcova - Želivského - Strašnická - Kubáň...Kobylisy. Při výjezdu na transparentu zobrazuje jako cíl Kubánské náměstí, které se na Kobylisy změní až po vyhlášení zastávky za Průběžnou. Ideální stav :D Na Ohradě tak vědí že se na Palmovku hned tak nejede, a ti co chtějí na metro na Želvu, tak se rádi svezou 8-)

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2256
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 30.8.2016 7:34

vencavasek píše:K té Vltavské: Což o to, chyba se stane. Ale nepochopím, že když jsem na to DP upozorňoval v pondělí v 8 ráno (přes infolinku), tak odpoledne stále není opraveno.
Lidi to stejně nečtou :D

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od vencavasek » 30.8.2016 7:23

K té Vltavské: Což o to, chyba se stane. Ale nepochopím, že když jsem na to DP upozorňoval v pondělí v 8 ráno (přes infolinku), tak odpoledne stále není opraveno.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4550
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2016 6:51

Na Braníku jsou zase prohozené JŘ pro oba směry, takže na sloupku ZC je JŘ směr DC a obráceně. 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 29.8.2016 19:22

Prázdniny už skončily? Aha, já jsem zvyklý, že končí až někdy v půlce září (aby v říjnu mohly začít předprázdniny a od listopadu poloprázdniny).... :lol:

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 311
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Syrda » 29.8.2016 18:57

Polaanek píše:Foceno dnes odpoledne na Vltavské. Co je špatně? (Na DPP posláno formulářem).
nevyměněné JŘ (pořád jsou prázdninové, tedy dle staré linkového vedení)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 29.8.2016 18:55

Chybí tam neřád. Akorát v těch blechách nejde rozluštit čeho. :D

Polaanek
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 26.4.2007 16:16

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Polaanek » 29.8.2016 18:07

Foceno dnes odpoledne na Vltavské. Co je špatně? (Na DPP posláno formulářem).

dejvk
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 08.8.2012 11:39

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dejvk » 29.8.2016 17:32

Normální cestující netuší o inverzích nic, ale když vůz jede po celé trase a nemá inverzi, tak z boku a zezadu nevyvolává žádnou paniku, která by byla beztak zbytečná.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2256
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 29.8.2016 14:29

Včera jsem měl 6, kromě mojí jediné zatahující na PA měly všechny zatahovat pozitivně + vozovna...
Ale třeba minimálně 2ks na ŽI pěkně negativně už z Palmy :(
Kolega z HL to měl dobře...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od pawel » 29.8.2016 14:10

idealni by bylo, kdyby ta "moje" 6 dostala konecnou vozovna zizkov az nekde na otakarove.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.8.2016 13:23

Bobik píše:........ Nicméně kampaň mezi lidem by na škodu určitě nebyla.
to souhlasím, ale dává smysl, až když bude systém fungovat alespoň na 99% procent správně a ne v současné situaci, kdy dle mne s bídou funguje na 10% = ani ne u spojů zatahujících z linek, které mají u příslušné vozovny jednu z běžných konečných, natož u spojů, které běžnou konečnou linky projedou a pokračují za ní do vzdálenější vozovny! a k uvedenému procentu správnosti vidím jedinou cestu:
MM-Mikulovsky píše:.......... její (inverze čísla) použití má být v každém příslušném VJŘ "výslovně" v poznámkách poznačeno :!:
.......
proč by to nešlo, když tam jde psát "změna orientace", která je při zátahu vlastně správně "změna hlásiče" a "orientaci" měním jen při zadávání "1xxx" právě kvůli inverzi čísla :!:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 29.8.2016 13:04

Tak po zkušenostech mohu říct, že vozovny si málokdo všimne, většina beztak čumí (jenom) na číslo. No a pokud je jinak, pak teprve pátraj proč. Nicméně kampaň mezi lidem by na škodu určitě nebyla.

Odpovědět