Škoda 15T ForCity

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod Absolut v 13.3.2007 16:49

Tuto vizi jsem také slyšel již v 12/2006 a zdroj nechce být zveřejněn.
Absolut
Moderátor

Odeslatod Valema v 25.2.2007 15:44

admirak napsal:Mě tam pasujou k 14T jenom ty světla a malinko čumák, ale jinak nic....

no vždyť to jsem mněl na mysli
Valema
Uživatel

Odeslatod admirak v 25.2.2007 10:46

Valema napsal:ten předek my teda trochu připomíná Poršetru
Mě tam pasujou k 14T jenom ty světla a malinko čumák, ale jinak nic....
admirak

Odeslatod Smurfx v 25.2.2007 10:04

Valema napsal:ten předek my teda trochu připomíná Poršetru

No ale hoooooodně vzdáleně a s notnou dávkou fantazie. Kdybys to s tou Porchestrou neřekl tak mě to v životě nenapadne :)
Smurfx
Uživatel

Odeslatod Valema v 25.2.2007 0:56

ten předek my teda trochu připomíná Poršetru
Valema
Uživatel

15T

Odeslatod Quakeman v 11.2.2007 23:23

Niečo som počul o 15T že vraj má mať jakobsove podvozky.Čo vy nato?
Quakeman
Uživatel

Barva pantografu

Odeslatod Syrda v 07.2.2007 11:21

Norma na zákldě které se smetáky ČD natíraly na žluto před nedávnem (odhadem tak rok, max. 2) byla snad zrušena nebo změněna - t.j. nyní se natírá šedou.
Syrda
Uživatel

Odeslatod Marek B. v 04.2.2007 13:05

Já ale s ministerstvem úplně souhlasím. Akorát by to měli zasílat také českým občanům, zvláště starším (nechci nikoho urazit), mě prostě není příjemné. když si v prázdném autobusu ke mě někdo sedne. Samozřejmě mi to nevadí, když je už vozidlo plné, ale šáhněte si každý do svědomí, jestli vám to taky není nepříjemné.
Marek B.
Uživatel

Odeslatod Jarin Jarin v 04.2.2007 2:27

Bald napsal:Oni se snažej, ale jde to pomalu. Ty nový zastávky např. na Ohradě, Sokolovské a několika výpadovkách maj tu hranu v pořádku. Určitě by bylo příjemnější aby byla takřka v rovině, jak jen to předsuvné dveře dovolí, ale díky aspoň za to, co se postupně lepí.

Souhlasím, ale fakt to jde hrozně pomalu a obávám se, že dokonce i někdy ne příliš vhodně, resp. prozíravě. :shock:
Jarin Jarin
Uživatel

Odeslatod Bald v 04.2.2007 2:19

Jarin Jarin napsal:Myslím, že mnohé by také vyřešila výšková úprava nástupních hran, jako je tomu třeba jinde v zahraničí (např. Strassbourg). Nelze, aspoň podle mého mínění, tyto dvě strany od sebe oddělovat, tj. řešit pouze vozidlo a nikoli nástupiště.

Oni se snažej, ale jde to pomalu. Ty nový zastávky např. na Ohradě, Sokolovské a několika výpadovkách maj tu hranu v pořádku. Určitě by bylo příjemnější aby byla takřka v rovině, jak jen to předsuvné dveře dovolí, ale díky aspoň za to, co se postupně lepí.
Bald
Uživatel

Odeslatod Jarin Jarin v 04.2.2007 1:33

Bald napsal:Podle mě 100% nízkopodlažní tramvaj nebo vozidlo obecně znamená, že procházející pasažéři nepřekonávají žádnou bariéru. Šplhání na sesle se do toho pravděpodobně nezahrnuje, protože tramvaj s rovnou podlahou a 20cm kolečky je nesmysl - neexistje.
Takže ano - bude-li mít vozidlo řešený interiér jako dálkový autobus ovšem bez nástupních schodů, je to 100% nízkopodlažní záležitost :lol:

Myslím, že mnohé by také vyřešila výšková úprava nástupních hran, jako je tomu třeba jinde v zahraničí (např. Strassbourg). Nelze, aspoň podle mého mínění, tyto dvě strany od sebe oddělovat, tj. řešit pouze vozidlo a nikoli nástupiště.
Jarin Jarin
Uživatel

Odeslatod Bald v 04.2.2007 0:01

Neral napsal:Mimochodem, co vlastně znamená 100% nízkopodlažní tramvaj? Když tak vidím nějaké ty obrázky interiéru "100% nízkopodlažních" vozů, kde jsou sedačky posazené na vysokých krabicích, se stupínky před sebou, tak usuzuju, že sto procent plochy půdorysu tramvaje asi nízkopodlažních nebude. Takže by mě docela zajímalo, jestli by se za 100% nízkopodlařní tramvaj dala označit i taková, která by měla v celé své délce vysoce posazené sedačky na soklech, mezi nimiž by se táhla jenom uzounká nízkopodlažní ulička. :wink:

Podle mě 100% nízkopodlažní tramvaj nebo vozidlo obecně znamená, že procházející pasažéři nepřekonávají žádnou bariéru. Šplhání na sesle se do toho pravděpodobně nezahrnuje, protože tramvaj s rovnou podlahou a 20cm kolečky je nesmysl - neexistje.
Takže ano - bude-li mít vozidlo řešený interiér jako dálkový autobus ovšem bez nástupních schodů, je to 100% nízkopodlažní záležitost :lol:
Bald
Uživatel

Odeslatod Neral v 03.2.2007 23:35

Mimochodem, co vlastně znamená 100% nízkopodlažní tramvaj? Když tak vidím nějaké ty obrázky interiéru "100% nízkopodlažních" vozů, kde jsou sedačky posazené na vysokých krabicích, se stupínky před sebou, tak usuzuju, že sto procent plochy půdorysu tramvaje asi nízkopodlažních nebude. Takže by mě docela zajímalo, jestli by se za 100% nízkopodlažní tramvaj dala označit i taková, která by měla v celé své délce vysoce posazené sedačky na soklech, mezi nimiž by se táhla jenom uzounká nízkopodlažní ulička. :wink:
Naposledy upravil Neral dne 04.2.2007 11:39, celkově upraveno 1
Neral
Uživatel

Odeslatod syverin v 03.2.2007 23:21

pawel napsal:jj, citybusy zmiňované sedačky na stupíncích mají. právě tak by se dala řešit 14T s tím, že pokud tedy nemůžeme mít uspořádání příčné, byla by toto podélná varianta. i když by se mi zamlouvalo i leccos radikálnějšího, myslím, že tohle by bylo snadno proveditelné a pro cestující, DP i výrobce nejschůdnější.

Ono taky jde o to, že ty sedačky v 14T mají nějaký tvar, jsou nějak uchycené, někam se odklápějí, schválně si všimněte... to všechno by bylo nutné změnit. Ale jinak souhlas, bylo by to výborné řešení
syverin
Uživatel

Odeslatod pawel v 03.2.2007 20:36

jj, citybusy zmiňované sedačky na stupíncích mají. právě tak by se dala řešit 14T s tím, že pokud tedy nemůžeme mít uspořádání příčné, byla by toto podélná varianta. i když by se mi zamlouvalo i leccos radikálnějšího, myslím, že tohle by bylo snadno proveditelné a pro cestující, DP i výrobce nejschůdnější.
pawel
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové vozy