Škoda 15T ForCity

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od DavidD » 24.3.2009 12:51

Tom 11 píše:Tak vůz 15T je již zpátky ve vozovně,fotek i z dnešních jízd je plno,svezení bylo příjemné :-).
A kde pak foto najdem?jsou nějaký fotky interiéru?

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Tom 11 » 24.3.2009 12:45

Tak vůz 15T je již zpátky ve vozovně,fotek i z dnešních jízd je plno,svezení bylo příjemné :-).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Bobik » 21.3.2009 0:28

Alexian píše:Třeba se taky budou provádět crashtesty s gumokolem jako u 9112 :lol:
To možná jo, ale vzhledem k tomu, že tramvaj vlastně už hotová se domnívám, že povedou víceméně akorát k tomu, aby se (krom cvičení hasičů) zjistilo jak moc náh. dílů bude potřeba předobjednat do skladů.

Uživatelský avatar
Alexian
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 11.12.2008 3:49

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Alexian » 20.3.2009 18:41

Bobik píše:Tak si myslím že se panu Mopovi fotkou škody fabia povedlo tak trochu kouzlo nechtěného, ale když se na tu fotku podíváte pozorně, tak je tam typické postavení tramvaje a gumokolu těsně před srážkou. A trochu se začínám bát o výdrž tram, resp. o to, kolik se toho po nárazu zničí/bude muset měnit. U takové T3/T6 (a vlastně i KT) zůstal v autě víceméně akorát obtisk nárazníku. Maximálně se vyměnil reflektor, smetly střepy a jelo se dál :) (když nepočítám Secheron, který sice není nejlevnější ale výměna spřáhla je věc "chvilky"). U 14T díky "bačkoře" vepředu se vlastně akorát vymění odřený "bakelit". Tady mě trochu děsí to přední sklo až dolů a celkově mi přijde že i menší nehoda může způsobit větší opravu (delší odstavení vozu). Prostě mi přijde že se tam toho může nepoměrně víc rozbít (a ani se nemusí člověk moc snažit).

Třeba se taky budou provádět crashtesty s gumokolem jako u 9112 :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od demon » 20.3.2009 18:30

Brejšín píše:V Praze to bude něco podobného na T3RP, myslím kdyby se zítra lépe Demon3 "porozhlédl a následně popsal" bylo by jasno.
Tak jsem se porozhlédl a následně popíšu.
Na voze T3R.P ev.č.8404 je namontována šablona sestávající z plechové konstrukce podobné té z plzeňského pracovního vozu č.175 na předním podvozku - možná je poněkud víc zasahující vně vozu a určitě je víc zprofilovaná.
Na zadním podvozku je pak dřevěná lať zakončená gumovou "plácačkou".

Odpozorováno velmi zběžně...
Venca Boček píše:14T je vůz řady Š.
Tak to potom jo.. :wink:

Venca Boček
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: 30.10.2008 12:03

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Venca Boček » 20.3.2009 18:28

demon píše:
pawel píše:...co jsou proti tomu neustále se "vrtící" vozy T...
Jen věcná - 14T není vůz řady T ? :lol:
(-X (-X (-X 14T je vůz řady Š :lol:
T je jenom maskování pro východní trh, až to budou za 30 let skupovávat, tak aby se mohlo tvrdit "to je ta osvědčená řada T".
Když se T6 zamaskovaly jako T3M, tak tohle musí vyjít též :lol: :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od demon » 20.3.2009 18:16

pawel píše:...co jsou proti tomu neustále se "vrtící" vozy T...
Jen věcná - 14T není vůz řady T ? :lol:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od pawel » 20.3.2009 15:43

využití 14T: souhlas s proxem, ta dvojsedačka je tam vysloveně v cestě. a citlivější výběr linek - též pravda. myslím, že třeba taková 3 (kdyby se necourala po tankodromu na mostech a v holešovicích), ale i současné 12,14,20 jsou linky pro tento vůz celkem vhodné. není totiž větší lahoda než se svézt 14T rychle a plynule po plus minus rovné trati... mňam. dneska mi k takové radosti stačilo svezení d-14 v úseku Dlouhá třída - Stross. co jsou proti tomu neustále se "vrtící" vozy T...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Proxy » 20.3.2009 15:23

Mr.Cross píše:Teda pane Prox neprotiřečíte si tak trochu stou "kritikou"??? Viz:[/color] Proxy napsal:=D> Krásné fotky, krásné noční město - jen to šeredné vznášedlo to tam kazí :oops: (-X Jednou měř dvakrát řež! :roll:
Ano, tu větu jsem napsal a neměnil bych na ní ani smajlík :wink: , ale přesto v té větě nevidím jakoukoliv provozní kritiku nebo špatnou zkušenost s 15T.

Pokud se zde najde někdo zasvěcený, tak si rád poslechnu zkušenosti řidič po celodenní směně na 15T, rád si zde přečtu zkušenosti dílenských s opravou, rád si zde přečtu zkušenosti cestujícího v odpolední špičce na páteřní lince...

Uživatelský avatar
Mr.Cross
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05.11.2006 23:22

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Mr.Cross » 20.3.2009 13:38

Proxy píše:
Petr píše:Tedy, soukromé pingpongové bitvy by tu asi neměly být, ale na tohle prostě MUSÍM REAGOVAT. Já jsem se SLUŠNĚ ZEPTAL, jestli existuje nějaký vůz, který by se ti aspoň trošku líbil. Proboha, co je na tom zlého? Očekával jsem reakci ve stylu "líbí se mi budapešťské Combino". Nic víc nic míň. Prostě jsem chtěl vědět, co se ti na té tramvaji nelíbí. Pokud někdo kritizuje, mohl by nadhodit i co je pro něj lepší.... No nic, opravdu nemá smysl se na cokoliv ptát. Pak je akorát za.... :roll:
Líbí se mi 14T 8-) Líbí se mi vídeňský ULF.... 15T neznám, nemohu jí proto kritizovat :roll:


Teda pane Prox neprotiřečíte si tak trochu stou "kritikou"??? Viz:
Proxy napsal:=D> Krásné fotky, krásné noční město - jen to šeredné vznášedlo to tam kazí :oops: (-X Jednou měř dvakrát řež! :roll:

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Bald » 20.3.2009 11:33

Bobik píše:...A trochu se začínám bát o výdrž tram, resp. o to, kolik se toho po nárazu zničí/bude muset měnit...
Je to pravda, hned na ráně je motor, magnet motoru který může po nárazu zamezit otáčení kola. Při najetí do pevnější překážky, než je malé auto, může dojít i k narušení geometrie toho podvozku, kola jsou uložena nezávisle (předpokládám že i první osa ale jistě to nevím). Jsou to sice pesimistické představy, ale ty jsou vždy u nových tramvají a žel Bohu se zatím taky všechny vyplnily. Nemožné to není. Může být a bude větší problém tu věc dostat z místa nehody.
Naposledy upravil(a) Bald dne 20.3.2009 14:03, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Proxy » 20.3.2009 9:45

Paulie píše:
Proxy píše:U zadních dveří bych zrušil dvojsedačku, aby zde vzniknul prostor pro přepravu psů a objemnějších zavazadel....
Jen mi přijde trošku nešťastné dávat prostor pro objemnější věci k nejužším dveřím.
Můj primární důvod byl, aby u zadních dveří bylo více prostoru pro nastupování a vystupování. V dnešní podobě jsou tyto "úzké" dveře krizovým místem, kde si cestující nemají vzájemně kam uhnout. Odebráním té dvojsedačky by mi vzniklo více prostoru, který je zde potřebný. Další plyne z logické úvahy, že by pes neměl být na stejné plošině jako kočárek...

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Paulie » 20.3.2009 9:37

Proxy píše: U zadních dveří bych zrušil dvojsedačku, aby zde vzniknul prostor pro přepravu psů a objemnějších zavazadel....
Jen mi přijde trošku nešťastné dávat prostor pro objemnější věci k nejužším dveřím.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Proxy » 20.3.2009 8:31

Petr píše:Tedy, soukromé pingpongové bitvy by tu asi neměly být, ale na tohle prostě MUSÍM REAGOVAT. Já jsem se SLUŠNĚ ZEPTAL, jestli existuje nějaký vůz, který by se ti aspoň trošku líbil. Proboha, co je na tom zlého? Očekával jsem reakci ve stylu "líbí se mi budapešťské Combino". Nic víc nic míň. Prostě jsem chtěl vědět, co se ti na té tramvaji nelíbí. Pokud někdo kritizuje, mohl by nadhodit i co je pro něj lepší.... No nic, opravdu nemá smysl se na cokoliv ptát. Pak je akorát za.... :roll:
Líbí se mi 14T 8-) Líbí se mi vídeňský ULF.... 15T neznám, nemohu jí proto kritizovat :roll:
Absolut píše:Sloník: Tramvaj je vždy v první řadě dopravní prostředek sloužící k přepravě cestujících z místa na místo. Ale můžu Tě potěšit, 14T mám rád a mám dokonce i vizi, co s nima, až nastane čas na první PO - zrušit zadní dveře, navýšit vysoké články na dva schody a dát do nich sedadla 2+1, natřít na bílomodro ála autobusy ČSAD za komára a šup s nima na příměstské tratě :)
Koukám, že máme podobné nápady... Já však vidím budoucnost 14T v mestě, pro které byla vytvořena:
U zadních dveří bych zrušil dvojsedačku, aby zde vzniknul prostor pro přepravu psů a objemnějších zavazadel, do článků nad podvozky bych umístil podesty a sedačky 1+1 zády k sobě. Označovače jízdenek přemístit do prostoru k ostatním knoflíkům, protože na svislých tyčích překážejí a myslím, že většina chyb v interiéru bude dostatečně napravena. Pak už stačí jen citlivější výběr linek, kam bude nasazena a nemůže si nikdo stěžovat...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MF » 20.3.2009 6:27

Petr píše:jestli existuje nějaký vůz, který by se ti aspoň trošku líbil. Proboha, co je na tom zlého?
Jestli to není tím, že od vyrobení T3 je jakýkoliv další zlepšovák či typ krokem zpět :D

Odpovědět