Škoda 15T ForCity

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od 9001 » 28.2.2010 23:48

MM: Tohle mě zarazilo právě na křižovatce Svobodova x Vyšehradská. Jel jsem s autem od Výtoně, padá mi zelená, ale ve Vyšehradské svítila ještě žlutá. Volno měla i tram. =D>

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.2.2010 22:01

MM-Mikulovsky píše:TRAM DC doleva to padá na konci volna souběžné IAD
Ajo, máš pravdu! I když, jak dlouho tam ta zelená pro auta je? Protože než se 15T tim obloukem provrkočí neni to zrovna krátká doba a my s tou tramvají za ní už jsme čekali na stůj.
Navíc o dvě sekundy pozdějc (na druhý fotce) už auta od Nuslí vyrážej od semaforu, což dokazuje, že už musela bejt červená od nás...[/quote]

Od křínek jsem pochopil, že málem došlo k nehodě Fabie PČR s 15T - čili 1. TRAM, s tím, že policajti cukly a podle fotky je vidět, že nechali 15T projet. Podle postavení Fabie na fotce typuji, že její řidič již nevidí na SSZ - vztahuje se na něj, že má právo dokončit průjezd křižovatkou. A jinak je veřejným tajemstvím (tramvajákům dosti známým), že prodlevy mezi volny (pro kohokoliv) z jednotlivých směrů jsou skoro na všech SSZ v Praze minimální - nejsou výjimkou křižovatky (např. Na Knížecí s TT), kde se vyskytují zároveň z jednoho směru "pozor stůj" a z jiného křížícího "připrav se" (a TRAM má na uvedené křižovatce minimálně ZC již volno)!

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od chemik » 28.2.2010 20:16

krtinek píše:
chemik87 píše: Nedá mi to a musím se optat na pár věcí ze čtvrtého obrázku - co ta fábie? Co tam nacvičuje? To tě objíždí zleva? Opravdu má na střeše modrý maják? Má puštěné výstražné světla?
Abych pravdu řek, tak jsem byl natolik zaměřenej na 15t, že nevim.:lol: Ale máte pravdu, když se zadá do googlu "espézetka", tak je jasný, že to je policejní auto.(-X
Tak jsem schválně prošel všechny fotky a hle:

Tady nás předjíždí:
polis1.jpg
A tady už je pryč:
polis2.jpg
Samozřejmě na čevenou, protože tu skáčou tramvajový "čočky" až když autům skočí červená - a jak jinak by se 15T dostala na ul. U Plynárny :?: To by musela jet "na červenou".:lol: Ale to už pude těžko dokázat, že neměli zapnutej maják. Zvlášť když na první fotce opravdu vypadá, že bliká, ale je to jenom nějakej odlesk. Neblikal, protože toho bych si všim...

Vzhledem k postavení chodců na prvním obrázku bych řekl, že už mají zelenou. Nedalo by se nějakým způsobem nazoomovat na semafórek pro chodce? Nebyla by nějaká kvalitnější fotečka?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od kruťák » 28.2.2010 19:34

Brejšín píše:Maják jenom v okamžik když už viděli že se rozjiždíme a mohlo by dojít ke střetu s 15T
To by vysvětlovalo, proč jsem se nevšim, že by kolem jelo něco s blikajícím majákem. Prostě neblikali, chvíli jo a pak ne...
Hele nějak jsem přehlídnul - ty jsi z Pankráce a jezdíš 15T? Pojede (nebo už jezdí) 15T do Řep / Ďáblic? Můžeš mi říct kdy, nebo to je tajný :?:
Nebo to ani sám nevíš a jezdíte si, kam zrovna chcete, nebo je to zhruba daný 5x na Spořilov 5x na Smíchov?
Můžete (zřejmě proti předpisům) nabrat na pár minut jednoho šotouše? Myslim, že zájem by tu byl...
MM-Mikulovsky píše:TRAM DC doleva to padá na konci volna souběžné IAD
Ajo, máš pravdu! I když, jak dlouho tam ta zelená pro auta je? Protože než se 15T tim obloukem provrkočí neni to zrovna krátká doba a my s tou tramvají za ní už jsme čekali na stůj.
Navíc o dvě sekundy pozdějc (na druhý fotce) už auta od Nuslí vyrážej od semaforu, což dokazuje, že už musela bejt červená od nás...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Bobik » 28.2.2010 17:15

Tak dneska příšera viděna na Želvě v 10:15 jak šupajdí Mezi Hřbitovy a dál směr Ohrada.
No poprvé jsem měl možnost vidět na vlastní oči ty podvozky na koncích co dělaj v ostřejším obloučku a moc príma mi to tedy nepřišlo. Vyjeli natolik do boku, až se mezi vozem a ochr. krytem co je zepředu na kole objevila díra. Nevím, zdá se mi to jako příliš rizikové místo celé tram., jak pro ni, tak i pro okolí.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.2.2010 15:24

Brejšín píše:Maják puštěnej měli (ale bez syrény), ale asi jenom v okamžik když už viděli že se rozjiždíme a mohlo by dojít ke střetu s 15T. Jeliklož se nás snažili ještě předjet (směrem na Bohdalec) ale v poslední vteřině jsem si jich všimnul a zastavil, a ten jejich ***** za volantem to naštěstí strhnul takže nám ani neodřeli bok. Opravdu profící, na to že jich tam bylo 5. #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
Před týdnem jsem tady (Kam s ním?) psal, že při sobotní odpolední šichtě na lince 11 jsem měl opakovaně (3x) co dělat s auty PČR mě předjíždějícími, abych je ve dvou případech nezramoval !!! Viditelně jeli k zásahu a předjížděli mě rozjetého, ale poprvé za světla před zastávkou Chodovská ZC se světelným majákem, ale bez sirény a podruhé za tmy pustili i ten světelný maják až přede mnou při zastavování nesvítícího osobního tmavého auta - asi šedé či černé barvy.
Bylo mi zde odpovězeno (demonem), že tady to nevyřešíme - oznamuji, že to jsem věděl a na oba právě uvedené případy jsem napsal SH (třetí - kdy mě objeli při stání v zastávce jsem neuváděl). S tím, že jsem věděl přesná místa a časy, ale RZ jsem neměl čas si všimnout - hlavně u toho Kaufu (z druhé strany, než je na foto ze včera), kdy jsem byl těsně před zastávkou a na úrovni protější bylo auto, mezi nímž a mnou se díky mému použití kolejnicovek protáhly jen tak tak!!! Z toho důvodu jsem nemohl požadovat nic víc než opakované poučení řidičů PČR o vlastnostech TRAM - kolejového drážního vozidla. Osobně tomu však moc nevěřím. Doufám, že při existenci fotodokumentace případu ze včera je oficiální cestou požadován postih příslušného řidiče PČR (jistě musí mít zaznamenáno, kdo s ním jel). Jedině to by je mohlo konečně naučit!!! A pokud ne, tak je příště asi zramuju - se slovy, že mi nedali možnost na ně reagovat (Nebyly v minulosti již takové případy? Jistě jsem někde viděl foto zdemolovaného služ. voz. PČR u TRAM). Jinak samozřejmě největším svinstvem od nich je i to objíždění TRAM v zastávce, i když nikam nespěchají, ale toho je nezbavíme dřív, než jejich správného míjení v oprávněných případech!!! (V SH jsem položil otázku, kdo způsobil větší a nebezpečnější přestupek - PČR či jí zastavované za tmy nesvítící vozidlo.)

křtinek:

Se SSZ nemáš pravdu - kdyby jeli vpravo vedle TRAM, tak jet mohli, protože TRAM DC doleva to padá na konci volna souběžné IAD - červenou těsně před tím dostali auta naproti od Bohdalce. Z toho důvodu nás již v kurzu učili v průběhu průjezdu touto křižovatkou (a nejen jí), za níž IAD jede po naší koleji přehodit směrovky z leva doprava. (Mimochodem v poslední době zrovna tady zároveň se mnou moc aut neodbočovalo - jeli vždy spíš rovně.)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Brejšín » 28.2.2010 13:11

Maják puštěnej měli (ale bez syrény), ale asi jenom v okamžik když už viděli že se rozjiždíme a mohlo by dojít ke střetu s 15T. Jeliklož se nás snažili ještě předjet (směrem na Bohdalec) ale v poslední vteřině jsem si jich všimnul a zastavil, a ten jejich ***** za volantem to naštěstí strhnul takže nám ani neodřeli bok. Opravdu profící, na to že jich tam bylo 5. #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od kruťák » 28.2.2010 12:56

chemik87 píše: Nedá mi to a musím se optat na pár věcí ze čtvrtého obrázku - co ta fábie? Co tam nacvičuje? To tě objíždí zleva? Opravdu má na střeše modrý maják? Má puštěné výstražné světla?
Abych pravdu řek, tak jsem byl natolik zaměřenej na 15t, že nevim.:lol: Ale máte pravdu, když se zadá do googlu "espézetka", tak je jasný, že to je policejní auto.(-X
Tak jsem schválně prošel všechny fotky a hle:

Tady nás předjíždí:
polis1.jpg
A tady už je pryč:
polis2.jpg
Samozřejmě na čevenou, protože tu skáčou tramvajový "čočky" až když autům skočí červená - a jak jinak by se 15T dostala na ul. U Plynárny :?: To by musela jet "na červenou".:lol: Ale to už pude těžko dokázat, že neměli zapnutej maják. Zvlášť když na první fotce opravdu vypadá, že bliká, ale je to jenom nějakej odlesk. Neblikal, protože toho bych si všim...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od chemik » 28.2.2010 10:58

Proxy píše:
chemik87 píše:Nedá mi to a musím se optat na pár věcí ze čtvrtého obrázku - co ta fábie? Co tam nacvičuje? To tě objíždí zleva? Opravdu má na střeše modrý maják? Má puštěné výstražné světla?
Ano, to je policejní vůz pro měření rychlosti ;-) registrační značka 3A6 9505
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... t-ii/15900
Tak to se zase policisté předvedli...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Proxy » 28.2.2010 10:09

chemik87 píše:Nedá mi to a musím se optat na pár věcí ze čtvrtého obrázku - co ta fábie? Co tam nacvičuje? To tě objíždí zleva? Opravdu má na střeše modrý maják? Má puštěné výstražné světla?
Ano, to je policejní vůz pro měření rychlosti ;-) registrační značka 3A6 9505
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... t-ii/15900

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od chemik » 28.2.2010 8:28

krtinek píše:Dnes v 11.30 přijela od Nuslí na Spořilov a po 10 minutách "zkoumání" přední části pány z DP odjela, odkud přijela.
Omlouvám špatnou kvalitu fotek - nic lepšího než mobil bohužel nebylo po ruce, navíc bylo zataženo a pršelo...



A ještě jedna z tramvaje, se kterou jsme byli dámě na kolejích v patách:
256k - 114412 15T Bohdalec.jpg

Nedá mi to a musím se optat na pár věcí ze čtvrtého obrázku - co ta fábie? Co tam nacvičuje? To tě objíždí zleva? Opravdu má na střeše modrý maják? Má puštěné výstražné světla?

bertramkin
Uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: 06.9.2009 21:39
Bydliště: U pohřební linky,skoro Spořilov.

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od bertramkin » 28.2.2010 1:31

[quote="krtinek"]Dnes v 11.30 přijela od Nuslí na Spořilov ...
:shock: Jak je to možné,já tady čumim z okna a ona si projede jen tak...pěkné fotky,jen jsem se těšil že první na Spořilově budu mít já =P~

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od 9001 » 27.2.2010 21:57

gabuliatko píše:
9001 píše:Demon se zmínil, že to s 15T, moc dobře nevypadá. V jaké fázi ted je? Už děje něco po legislativní stránce a nebo se stále doladují mouchy ze strany ŠT?
Milý 9001, pokud Ti něco Demon řekl soukromně, tak si to nech pro sebe, pokud ne, tak dej odkaz, kde to Demon napsal.
Děkuji Bobikovi za odkaz já jsem si přesně nepamatoval, kde to demon na FORU psal.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od kruťák » 27.2.2010 21:25

tramvajka píše:na Holešovicích směr Trojská
Sakra, to určitě jela do Ďáblic a já to prošvihnul :(

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Bobik » 27.2.2010 17:50

No tipuju že 9001 naráží na tohle z vlákna "Nehody"
demon píše:S 15T to nevypadá nijak růžově, takže za chvíli budeme rádi, že Bulhaři nakonec cukli a ty odstavený šroty zase rozjezdíme.
Aneb T3 forever.... :D Jo zdá se že tenkrát byly machři..... 8-)

Odpovědět