Škoda 15T ForCity

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od gabuliatko » 17.2.2011 17:44

MM-Mikulovsky píše: a) Vyjede-li do zamrzlého sněhu, jímž je projetý koridor staršími TRAM, tak si obrousí (jako 9203) spodek skříně - respektive plenty podvozků. Ovšem praxe ukázala, že projede a nikoliv, že ne - jak se nám někteří snaží nabulíkovat (z důvodu vlastního zviditelnění)!
Pokud provoz s cestujícími umožňuje jezdit BEZ krytů podvozků, pak není námitek. Krom obrousení totiž též opadávaj.
Na tomto fóru je napsáno
2.1.2011 ... 15T - stojí nikoliv proto, že by to byl zmetek, ale proto, že DP není schopný zajistit průjezdní profil ve zmrazcích a nažene do toho zbrusu nové vozy, kterým dle očekávání urazí kryty podvozků. Měl by to někdo dostat k úhradě.
29.12.2011 Tak jsem dnes koukal na 9203 stojící na 11k....no hezky obroušené všechmny plenty na podvozcích (krom přední levé ta chybí :) ) a to najela tak max 100km #-o
a nejzajímavější je asi tato stránka (a o jednu vzad, tam je to i s dokumentací a barevným výstižným komentářem)
viewtopic.php?f=14&t=1231&st=0&sk=t&sd=d&start=420

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.2.2011 16:55

Bobik píše:Ne mohl, ale pokud ví, tak prosím by měl. Fámy se šíří, fakta se nedostávají....
Fakta jsou snad logická od pohledového srovnání nízkopodlažní 15T s jejími staršími kolegyněmi - převážně se "standartní" výškou podlahy:
1.) PRŮJEZDNOST SNĚHEM - 15T má skříně nejníže nad TK + je tam nejširší (museli se z vnější strany kol vlézt motory, na něž není místo pod podlahou) to má za následek:
a) Vyjede-li do zamrzlého sněhu, jímž je projetý koridor staršími TRAM, tak si obrousí (jako 9203) spodek skříně - respektive plenty podvozků. Ovšem praxe ukázala, že projede a nikoliv, že ne - jak se nám někteří snaží nabulíkovat (z důvodu vlastního zviditelnění)!
b) Bude-li jezdit čerstvým sněhem (nejlépe při jeho padání), tak si v něm vyjede (vyfouká) podle své šíře dostatečný koridor - tak jako si jej pro sebe dosud "vyfoukávají" ostatní užší TRAM.
2.) PRŮJEZDNOST VODOU
a) Z již uvedeného rozdílu polohy podlahy je logické, že narozdíl od starších TRAM probrodid desítkami čísel vody nemůže, páč by si ji nabrala do salónu = ohrozila tím minimálně pohodu cestujících!
b) Motory má kvůli své NP určitě také níže osazeny (než původní TRAM) a ty jsou elektrické zařízení, které by nemělo přijít do styku s vodou = voda by se jej neměla dotknout, čili buď voda by neměla vystoupat do výše jeho nejbližší části či ono samo by mělo být ve vodotěsném krytu. Předpokládat se dá, že druhé řešení je dražší. Navíc má cenu kvůli pár cenťákům? Vždyť víc jak jedna polovina těch motorů je určitě nad podlahou, kterou by voda tak jako tak neměla (z výše uvedeného důvodu) překročit!

PS: Dodávám však, že osobně jsem slyšel také fámu (jíž neuvěřím - pokud mi ji někdo nepotvrdí nejlépe fotem či videem): Ve Škodovce prý 15T projíždí výběhem "vanou" plnou vody, která díky výši hladiny (jejímu rozčeření) proniká až do salónu.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Bobik » 17.2.2011 15:45

Ne mohl, ale pokud ví, tak prosím by měl. Fámy se šíří, fakta se nedostávají....

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Absolut » 17.2.2011 15:21

Na té 9203 bych to viděl spíš na přelakování. Vyjela do ulic v době sněhu a ledu a prakticky ozkoušela věci, o kterých nám TOP09 tvrdí v televizi, že nejsou možné. Samozřejmě to mělo i nějaké následky, o kterých by asi ale fundovaně mohl něco napsat spíš někdo jiný.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MF » 17.2.2011 15:14

Jamie píše:Tož jsem potkal za denního světla 9203 :lol: tipuji, že plenty podvozků budou do čtvrt roku na výměnu, už nyní jsou zespodu solidně odrané :?
Jezdila v zimě no, ty novější nee.

Uživatelský avatar
Jamie
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 05.12.2009 20:38

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Jamie » 17.2.2011 15:03

Tož jsem potkal za denního světla 9203 :lol: tipuji, že plenty podvozků budou do čtvrt roku na výměnu, už nyní jsou zespodu solidně odrané :?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od gabuliatko » 17.2.2011 13:54

[quote="krtinek" Pokud se připojí se celá tramvaj, tak potěš pánbů...[/quote]
pokud se připojí celá tramvaj, tak spadnou wokna a 15T se zastaví

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od kruťák » 17.2.2011 13:49

9001 píše:Byl dotaz i na klimu?
Nepřímo, ovšem trochu oklikou jsem k tomu tazatelku dotlačil, když se ptala na pohodu prostředí. Řekl jsem, že teď v zimě je to OK, ovšem nemůžu posoudit, jak to bude v létě - jak dobrý průvan udělaj okna a natož pokud bude vůz plný...
Oskar píše:vyjde nastejno jestli se připojím vlastním 3G telefonem, nebo přes sdílenou Wifi, která končí na tom stejném 3G
No právě, problém vidím v tom slově "sdílená". Pokud se připojí se celá tramvaj, tak potěš pánbů...
Oskar píše:Kdyby radši zařídili pokrytí tunelů metra 3G signálem, to by byla užitečná věc...
Kdyby to vůbec pokryli signálem... nebo kdyby tim 3G pokryli aspoň stanice... [-(

Jinak mně osobně je wifi v 15T jedno, neboť mám net v mobilu a než bych se k wifině připojil, tak už bych vystupoval. Až bude jezdit např. do Řep, Hostivaře atd., zkrátka dlouhá ramena tratí, tak se možná najde víc lidí, kteří nebudou líní vyndat noťas/mobil a na těch 15 minut se připojit. Nastává tu ale další problém a sice blokované stránky - budou? nebudou? Většina zdarmanetů MČ mívá povolen jen web MČ a mail na seznamu a vůbec je proti zájmům DPP povolit některé stránky (např. s warez obsahem).

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Oskar » 17.2.2011 13:26

Fořtík píše:Krom toho předpokládám, že by nabízené wifi bylo výrazně rychlejší, než internet v mobilu.
Kde by se vzalo... Jediná použitelná možnost, jak napájet tu Wifi Internetem, je 3G modem. Takže vyjde nastejno jestli se připojím vlastním 3G telefonem, nebo přes sdílenou Wifi, která končí na tom stejném 3G...

Kdyby radši zařídili pokrytí tunelů metra 3G signálem, to by byla užitečná věc...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od P_V » 17.2.2011 13:16

Mohli by k té wifi přidat i zásuvky na 230 V, automat na občerstvení, záchod, dětský koutek a oddíl první třídy. :)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MOp » 17.2.2011 13:12

MF píše: Určitě bych chtěl někde v tramvaji otevírat noťas a mít ho na kolenou a sedět na tom prkně místo židle.
Toto aplikuji cca 1x za 10 dni. teda jen bez toho netu, ten nemam.. Da se to prezit.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Fořtík » 17.2.2011 13:07

No jo, ale wifi mají i některé mobily. Wifi určitě mají i různé Ýfouny, Ýpady, Tablety a jiné. Krom toho předpokládám, že by nabízené wifi bylo výrazně rychlejší, než internet v mobilu. Takže já jsem všemi deseti pro wifi! Určitě lepší nápad, než klima...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MF » 17.2.2011 12:56

On má dneska každej druhej internet v mobilu, nebo netbook s nějakým tím outů připojením a bude se připojovat v tramvaji při cestě na pár stanic. Určitě bych chtěl někde v tramvaji otevírat noťas a mít ho na kolenou a sedět na tom prkně místo židle.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Radek » 17.2.2011 11:16

MM-Mikulovsky píše:Kdo jej provádí, hradí, do kdy probíhá a bude mít vůbec nějaký význam (odraz do praxe)?
Nic z toho netuším... Nebyl jsem respondentem, jen jsem natahoval uši. Na klimu se neptali.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Oskar » 17.2.2011 10:48

gabuliatko píše:pane Oskar, já tedy ve vypravení vidím všechny odjezdy a zbytek lze najít v linkovém JŘ na portálu DPP nebo ROPID
Ha, to Vypravení mi uniklo... :oops:

Odpovědět