Škoda 15T ForCity

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chlapecx
problémový jedinec
Příspěvky: 113
Registrován: 16.8.2012 22:14

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od chlapecx » 23.8.2017 23:43

jj taky mě to právě napadlo, že asi by se neměl opouštět vůž :-) ale zase je to mimo trať - je to ve smyčce :-D ale právě proto, abych se tomuto vyhnul, jsem naspat tu vzájemnou prohlídku zadnic a nebo depo :-D :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od demon » 23.8.2017 22:18

Petrpes píše:Natož u T6, která nemá ráda rychle z brzdy do jízdy...
A to jsem si o tobě myslel, že patříš spíš do kategorie řidičů a ne pouhých majitelů řidičského oprávnění... #-o
T6 i KT je to šumák, pokud při tom nezapomeneš vyklopit páku. :wink:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Karosák » 23.8.2017 20:41

Přesně, předsedo!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od Petrpes » 22.8.2017 23:01

Mě jsou brzdovky ukradený a dobře vám radím kolegáčci, nechcete-li mít brzy železo, na brzdovky se u stojící tramvaje raději nekoukejte...
I já mám skoro po 20 letech odparkováno když zavírám dveře a dělá to kdekdo ;) Natož u T6, která nemá ráda rychle z brzdy do jízdy, je praktické dát do nuly dříve a jak se rozsvítí dveře do jízdy.
Řídit se brzdovkama je zlozvyk a je to o držku jasný :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od 9001 » 22.8.2017 17:57

MM: Od toho si ovšem platíte příspěvky do odborů ne :devilsmokin Navíc pokud to je závada, tak není co řešit...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.8.2017 14:44

von Špilberk píše: Jenže:
1. většina řidičů ani netuší, že taková závada může nastat (mě to taky nikdy nenapadlo, až teď)
2. mít řízení v trakci, dát řadič do 0 a opustit vozidlo není zrovna předpisová manipulace s vozem... 8-)
1. 100% souhlas
2. ovšem ani zakázaná a blokování jízdy i odbrždění by měly stačit ty "natvrdo/přímo" řidičem z kabiny otevřené dveře salónu (kabinu při opuštění zajistíš, proti vniknutí jiné/aktuálně neoprávněné osoby, jejím zavřením ven i ze salónu) !
#-o + případně, co udělá, že vše výše uvedené se udělá navíc až po vynulování reverzu, které také samotné možnost jízdy deaktivuje :?:
9001 píše:Možná blbá otázka, ale když se o závadě už ví, je takový problém třeba během týdne nechat depo vozy zkontrolovat? :devilsmokin
......
9 let u DPP by tě naučilo, že "vše (dobré) pro ŘT" je minimálně většinou (ne-li vždy) na posledním místě !
Žel ani většina kolegů si neuvědomí tu hrozbu, že druhý den se ta jejich aktuální tramvaj s případnou závadou může objevit před nimi a ta závada přivede "do úzkých" přímo je samotné :!:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od 9001 » 22.8.2017 13:57

Možná blbá otázka, ale když se o závadě už ví, je takový problém třeba během týdne nechat depo vozy zkontrolovat? :devilsmokin

Pak se nebude muset vymýšlet podobný blbosti ala MM.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od von Špilberk » 22.8.2017 8:43

MM-Mikulovsky píše:si to může prohlídnout přece i sám řidič - otevře dveře, ruční řadič přesune z polohy "zaparkováno" do polohy "0" a jde se podívat na brzdovky
Jenže:
1. většina řidičů ani netuší, že taková závada může nastat (mě to taky nikdy nenapadlo, až teď)
2. mít řízení v trakci, dát řadič do 0 a opustit vozidlo není zrovna předpisová manipulace s vozem... 8-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.8.2017 18:25

chlapecx píše:.......... není snažší, aby to prohlídli depáci kus od kusu nebo si vzájemně prohlídnout zadky ve smyčkách? stejně se tam nudíte, tak poproste kolegy, ať vám zkontrolujou zadek :roll: :lol:
#-o ve smyčkách či dokonce ještě ve vozovně před výjezdem si to může prohlídnout přece i sám řidič - otevře dveře, ruční řadič přesune z polohy "zaparkováno" do polohy "0" a jde se podívat na brzdovky, jestli v této situaci svítí, pokud nikoliv, tak tuto závadu:
1.) při zjištění mimo vozovnu zapíše do vozové knihy
2.) při zjištění ještě ve vozovně ihned nahlásí mistrovi
(a ten mu má správně přidělit jiný vůz a ten se závadou nechat opravit - ovšem při nedostatku vozů očekávám reálný postup jiný :lol: )

PS: ovšem nesouhlasím, že se ve smyčkách (vždy) nudíme:
1.) někdy je tam plánované B či BP = odpočinek, během něhož nemáme minimálně 10 (u BP 15) minut vkuse vykonávat žádnou pracovní činnost
2.) i v jiných případech potřebujeme si odskočit na WC, aby jsme byli schpopní dojet na opačnou konečnou nebpo plánované střídání na trase k ní
3.) neojediněle do smyček dojedeme pozdě a pobyt v nich se krátí na minimum za účelem včasného výjezdu z nich

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od demon » 21.8.2017 16:33

Jj, dobrá rada nad zlato... :D

Uživatelský avatar
chlapecx
problémový jedinec
Příspěvky: 113
Registrován: 16.8.2012 22:14

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od chlapecx » 21.8.2017 6:28

DavidD píše:
chlapecx píše:
tak to jich má víc :-) protože jsem vystupvoal v pátek na Letný a ta co stanicovala naproti, tak tý taky zhasly :-D
no hezký, ale pro nalezený je potřeba znát ev. číslo vozu..
jo - tak vzhledem k tomu, že tohle jsem četl až poté, co jsem kolem toho zadku šel, tak těď po mně chtěj číslo :-D a není snažší, aby to prohlídli depáci kus od kusu nebo si vzájemně prohlídnout zadky ve smyčkách? stejně se tam nudíte, tak poproste kolegy, ať vám zkontrolujou zadek :roll: :lol:

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od DavidD » 13.8.2017 20:38

chlapecx píše:
tak to jich má víc :-) protože jsem vystupvoal v pátek na Letný a ta co stanicovala naproti, tak tý taky zhasly :-D
no hezký, ale pro nalezený je potřeba znát ev. číslo vozu..

Uživatelský avatar
chlapecx
problémový jedinec
Příspěvky: 113
Registrován: 16.8.2012 22:14

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od chlapecx » 13.8.2017 15:45

DavidD píše:
von Špilberk píše:Mám dotaz:
na školení vždycky říkali, a já jsem si to taky vždycky myslel, že když se dá u stojící 15T páka do 0, tak nezhasnou brzdová světla, ale svítí až do rozjezdu. Minulý týden jsem stanicoval na Strašnické a vzápětí u Voz. Strašnice za 15T, které při zastavování brzdovky normálně svítily, ale zhasly během stanicování při otevřených dveřích. Tak bych chtěl vědět, jestli je to normální nebo jak toho dosáhnout. :-k
Jednalo se o chybné zapojení brzdových světel..
tak to jich má víc :-) protože jsem vystupvoal v pátek na Letný a ta co stanicovala naproti, tak tý taky zhasly :-D

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od DavidD » 09.8.2017 21:05

von Špilberk píše:Mám dotaz:
na školení vždycky říkali, a já jsem si to taky vždycky myslel, že když se dá u stojící 15T páka do 0, tak nezhasnou brzdová světla, ale svítí až do rozjezdu. Minulý týden jsem stanicoval na Strašnické a vzápětí u Voz. Strašnice za 15T, které při zastavování brzdovky normálně svítily, ale zhasly během stanicování při otevřených dveřích. Tak bych chtěl vědět, jestli je to normální nebo jak toho dosáhnout. :-k
Jednalo se o chybné zapojení brzdových světel..

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Škoda 15T ForCity

Příspěvek od von Špilberk » 07.8.2017 15:07

Mám dotaz:
na školení vždycky říkali, a já jsem si to taky vždycky myslel, že když se dá u stojící 15T páka do 0, tak nezhasnou brzdová světla, ale svítí až do rozjezdu. Minulý týden jsem stanicoval na Strašnické a vzápětí u Voz. Strašnice za 15T, které při zastavování brzdovky normálně svítily, ale zhasly během stanicování při otevřených dveřích. Tak bych chtěl vědět, jestli je to normální nebo jak toho dosáhnout. :-k

Odpovědět