Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 04.4.2007 10:27

trainzjohny píše:Dnes asi poprvé vyjela 14T 9119 na linku 9 (škoda že není 919 pořadí :lol: )
Venku byla na 23/9 už včera

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.4.2007 10:06

Absolut píše:Nedivím se, že si Tě s těmahle názorama žádná nevzala :D
ale našlo se pár, co by se chtěli aspoň zaregistrovat :P :oops: :lol: :o :D :shock:
PS: Pořád ti chutná tolik Termix?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.4.2007 10:06

MOp píše:A nejezdila vám včera náhodou na 323/9? :-)
Je to možné, včera jsem se dopoledne učil a odpoledne jsem byl v kurzu tedy netuším, ale dnes sem jí viděl stejně jako 8525 na zkušební jízdě.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 04.4.2007 9:17

trainzjohny píše:Dnes asi poprvé vyjela 14T 9119 na linku 9 (škoda že není 919 pořadí :lol: )
A nejezdila vám včera náhodou na 323/9? :-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 04.4.2007 9:07

Nedivím se, že si Tě s těmahle názorama žádná nevzala :D

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.4.2007 8:58

Chicht, to je nezvykle výživný téma - inu čím větší pitomost, tím víc názorů. Z praxe je zřetelné, že dokud se dítě nespálí, neuvěří že ta plotna je horká. Čili je potřeba, aby si to děti vyzkoušely a jedině tak si zapamatují , že to nemají dělat. Žádné zábrany, žádné nápisy, žádné harmonikové měchy.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 04.4.2007 8:44

Také dnes vyjela poprvé 9122 na d-26 :D Díky, Pepo 8-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.4.2007 8:22

Dnes asi poprvé vyjela 14T 9119 na linku 9 (škoda že není 919 pořadí :lol: )

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Příspěvek od stteep » 04.4.2007 0:44

A ještě jeden poznatek, když koukám na fotky....
Mají určitě pravdu ti co řikají že normální člověk by tam v prázdný tramvaji na to místo nelzl, ale když se na vás bude rvát halda lidí v přeplnym voze (což u 14T asi nebude nic neobvyklího) a vy jim budete uhybat a dav spolucestujicích vás zažene do inkriminovaného místa náhodou.... tak by to nebezpečné místo potencionálně mohlo opravdu být, podle strany druhé...

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Příspěvek od stteep » 04.4.2007 0:34

Do tý doby než ten dotyčný měch někoho nezmrzačí nebo nezabije, následně nezmedializuje tak na zmiňovaný měch budouch házet všichni bobek. Jak DP tak Škodovka. A my se tu budeme do tý doby hádat nad tím jestli opravdu zmiňovaný měch je v zatáčkách životu nebezpečný nebo neni.....

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 04.4.2007 0:18

Až někdy pojedu 14T, tak to omrknu, ale z toho, co tu dnes zaznělo, bych řekl, že by se ten měch fakt mohl (a měl) předělat. Jak koukám na fotky, mne by taky nenapadlo, že se ten prostor zmenší. Takže buď barevně odlišenou podlahu a výstrahu (aťsi je to třeba "americké"), nebo ještě lépe harmoniku, která se nebude boulit.

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 03.4.2007 23:46

Ohledně mého včerejšího postřehu o skřípnuté holčičce se tady koukam rozjela celkem slušná diskuze a trochu se to nafouklo.:)

Fakta jsou taková, že kloub skřípnul holčičce hlavu mezi něj a tu tyč. Ať se taťka snažil sebevíc tlačit na kloub, povolit to nedokázal. Když jsem to dnes zkoušel tak to rozhodně není příliš poddajné, zvláště ne pro hlavičku dítěte. Dnes stál v tom samém místě turista, který se docela dost polekal v zatáčce když se ten prostor začal povážlivě zmenšovat.

On je problém, že když stojíte na kraji hnaného článku, tak je to v podstatě jediné místo, kde se dá stát, odložit tašku a držet se. Překvapené pohledy lidí , kteří tam stojí a začne je to mačkat vídávám denně. Protože to nevědí ani dospělí (kteří ale ustoupí), tak to asi nemohli odhadnout rodiče dítěte, které přibližující se měch nevidělo.

A ještě poznámka k tyčím v Astrách/Vektře apod. Schody jsou tam užší, tím pádem je prostor mezi měchem a tyčí širší, tyč je navíc jinak zakřivena, tudíž tam toto riziko příliš nehrozí.

Faktem je, že žádný kloub žádného vozidla MHD v Praze není takto zrádný.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 03.4.2007 23:43

Petr píše:... Domníval jsem se, že jsme inteligentnější národ než američané... Ti musí mít k mikrovlnce v návodu uvedeno, že neslouží k vysušování andulek a koček po koupeli. Bohužel, jak to tu tak čtu, tak nezodpovědní rodiče, kteří nechají děti dělat si z tramvaje prolejzačku možná způsobí, že za chvíli budeme mít návod na tramvaj: nestůjte každou nohou v jiném článku, nezalézejte za zádržné tyče, nenechávejte bundu mezi křídly zavírajících se dveří, sedadla slouží k sezení.... Kristova noho... Vnímáte tu absurditu?
Stát se to mě, tak mi máma když jsem byl malý možná ještě natrhla zadek vařečkou, že lezu kam nemám :lol:
Něco zjevné je, něco zjevné není. Zjevné je že nepolezu za tyč v karose, protože škvíra je úzká a je tam černo. Zjevné není, že se nemohu postavit na podestu vedle schodů 14T, protože ten prostor je vyhražen pro boulení měchu, který v klidu vůbec nevypadá jako něco co se bude boulit. Třeba v autobusech je zdánlivě bezpečný prostor, kam se ale otvírají dveře, vyznačen žlutým linem. Tady nic.

admirak

Příspěvek od admirak » 03.4.2007 22:55

Petr píše:Čtu zdejší postřehy a říkám si - sním či bdím?
Onen měch není natolik tvrdý, že by se nedal odtlačit. Pokud už došlo k nějaké "krizové" situaci, stačilo aby někdo z rodičů rukou do onoho měchu zatlačil. Ale uznávám, že mohl nastat stres. Ovšem nezlobte se na mne, debata která se tu následně rozjela...
Domníval jsem se, že jsme inteligentnější národ než američané... Ti musí mít k mikrovlnce v návodu uvedeno, že neslouží k vysušování andulek a koček po koupeli. Bohužel, jak to tu tak čtu, tak nezodpovědní rodiče, kteří nechají děti dělat si z tramvaje prolejzačku možná způsobí, že za chvíli budeme mít návod na tramvaj: nestůjte každou nohou v jiném článku, nezalézejte za zádržné tyče, nenechávejte bundu mezi křídly zavírajících se dveří, sedadla slouží k sezení.... Kristova noho... Vnímáte tu absurditu?
Stát se to mě, tak mi máma když jsem byl malý možná ještě natrhla zadek vařečkou, že lezu kam nemám :lol:
Jasně, je to absurdní, jenže občas mi příjde že ti lidé vůbec nemyslej. Jako když jede maminka se 2 dětmi a v klidu přihlíží jak v nízkopodlažním článku KT8 se její děti houpou na tyčích a přelejzaj z jedné na druhou, tak to mi příjde nelogický. Občas bych si přál aby ten řidič dal kolejnicovky a ty děti si nabili h**u. Aspoň by to možná té mamince došlo a tem dětem taky.

admirak

Příspěvek od admirak » 03.4.2007 22:44

Paulie píše:A jsme zase u toho, že si myslím, že to musí být konstruováno tak, aby: za a/ bylo jasný, že se tam lízt nemá, za b/ to nikoho "extra" skřípnout nemohlo.. Věřím, že jde o druhý případ...
Tak ať DP vydává návod k cestování tramvají. Bylo by tam popsáno kam se může lést, co se může kdy a kde mačkat atd...

Odpovědět