Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.4.2007 15:23

Žádné z níže uvedených opatření, natož ta upozornění (ta jsou tedy mimořádně pikantní), nezabrání dětem, aby provedly přesně to co chtějí a co je zakázaný nebo alespoň tajemný. Naopak, text "Prostor se v zatáčkách mění" nebudou chápat jako výstrahu, ale jako výzvu, zjistit jak. Jak je vidět, dítěti to kebuli nerozmačkalo, takže to byla přesně ta výstražná příhoda k vyděšení a zapamatování, nikoliv však ke zranění.
Znáte to: Jsou tři způsoby jak něco udělat: 1) udělat si to sám, 2) někomu zaplatit 3) zakázat dětem aby to udělaly.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 04.4.2007 15:07

Jabberwocky píše:... neb je prostě nenapadne, jak se bude chovat v zatáčce.
Ono to není samozřejmé ani pokud vím, že toto je měch. To bych musel prostudovat konstrukční výkres abych mohl PŘEDEM říci jak se to bude chovat. Zvláště když v jiných kloubových vozidlech se měch neboulí protože má varhánky, nebo je naopak zjevně vyboulen už v základním stavu (KT8).

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 04.4.2007 14:22

mechurav: Budiž, o tom, zda inteligentního člověka napadne to či ono, nemá smysl diskutovat - každý je jiný, a co napadne Tebe, nemusí napadnout mne a naopak. Nicméně: Vnitřek tramvaje je součástí veřejného prostoru. Ke kultivovanému veřejnému prostoru patří dle mého mínění mj. i to, že v něm nebudou číhat vyslovené zrady. Tím nemyslím očividné věci - dokonce i já vím, že si nemám lehat na koleje, a vědí to i rodiče. Na druhou stranu, existuje skupina lidí, kterým měch (opakuji, že to znám jen z fotek, ta debata je pořád ještě akademická; jakmile si to místo prohlédnu, budu chytřejší) přijde jako záludný, neb je prostě nenapadne, jak se bude chovat v zatáčce. Někoho to napadne, někoho ne. Proto se domnívám, že by neškodilo na to místo třeba jen upozornit. Samolepka typu "Pozor, prostor pohybu měchu" nebo "Pozor, velikost prostoru se během jízdy mění" nebo cojávím by nám gramotným vposledku úplně stačila. Na dveřích v Ikarusu (zdravíme KZocziho :-) bývalo kdysi podobné upozornění.
A ještě k těm dětem: Ano, domnívám se, že doby, kdy děti směly jen způsobně sedět, jsou chválabohu pryč. V uživatelsky přátelském veřejném prostoru by neměl být problém, aby si pod dohledem rodičů hrály třeba i během jízdy tramvají (ševci, nebijte mě, já vím, že je rozdíl mezi hrát si a "hrát si"). Pak je ale na konstruktérech, aby vnitřek tramvaje umožňoval rodičům posoudit, kam ještě ratolest může, a kam ne. A to ten měch, zdá se, nesplňuje.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.4.2007 12:35

dušan píše:a nemáš pocit, že stupačky na voze T3 jsou použitelné kdykoliv (volně přístupné), kdežto žebřík schovaný v lavici jen pro potřebu údržby?
tudíž nikoho neobviňuj, že tu tramvaj vůbec nezná!
Jj, to je taky fakt, ale jakožto pravidelný čumil skládání vozů 14T vím kde je (mimochodem minule jsem zjistil, že už si mě díky tomu lidi od TK pamatujou :lol: :lol: )

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 04.4.2007 12:32

MOp píše:Pokud to dobře chápu, celý problém se točí kolem této možnosti stoupnut í si k tyči - díky jednomu nejmenovanému figurantovi, máte možnost si prohlédnout, jak to vypadá.
Zdá se mi, že je celá aféra trošku nafouknutá. Pakliže se tam takto člověk či dítě vmáčkne, v oblouku se jen mírně zvýší tlak na tělo a zároveň dojde silou k ´zatlačení´ měchu dozadu. Takže vždy tam je místo. Osobně jsem to zkoušel..
na téhle fotce je vážně dobře vidět, kolik je tam místa, tédá ještě chybí ten druhý člověk co se tam taky vejde. opravdu mi podle fotky neppřipadá moc pohodlné tam stát ani při prázdné tramvaji

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 04.4.2007 12:31

mechurav píše:... si mi teď dokázal že o té tramvaji vůbec nic nevíš, když napíšeš že se nedostaneš na střechu..... je tu přeci žebřík pod lavicí v posledním článku, ale ty by si ho tam asi nehledal...
a nemáš pocit, že stupačky na voze T3 jsou použitelné kdykoliv (volně přístupné), kdežto žebřík schovaný v lavici jen pro potřebu údržby?
tudíž nikoho neobviňuj, že tu tramvaj vůbec nezná!

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.4.2007 12:31

mechurav píše:neříkej, že by tě to nelákalo, takový jiný pohled na svět a jinak si mi teď dokázal že o té tramvaji vůbec nic nevíš, když napíšeš že se nedostaneš na střechu..... je tu přeci žebřík pod lavicí v posledním článku, ale ty by si ho tam asi nehledal...
Já bych ho tam nehledal, já vím že tam je (pokud ho někdo nešlohl) ale nejsem vlastníkem tramvajové kličky (bohužel :lol: ) a kleštěma to jde otevřít blbě, tedy bych se k němu nedostal. Navíc je tento žebříček dost vrataký a když jsem ho několikrát viděl "v provozu" tak bych na něj asi nelezl :oops: .
Naposledy upravil(a) trainzjohny dne 04.4.2007 12:32, celkem upraveno 1 x.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 04.4.2007 12:27

trainzjohny píše:Výzbroj by nevadila, ale jiné věci jo.
1) Jak se tam dostat, není to jak T3 se stupátkama
2) Co nízké podjezdy (výstaviětě, zahraďák, výtoň, smíchov) .... to by asi lidičky popadali, navíc by všude vadil ten "zelený drát"


:lol: :lol: :lol: to jsou mi zase teorie
neříkej, že by tě to nelákalo, takový jiný pohled na svět a jinak si mi teď dokázal že o té tramvaji vůbec nic nevíš, když napíšeš že se nedostaneš na střechu..... je tu přeci žebřík pod lavicí v posledním článku, ale ty by si ho tam asi nehledal...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.4.2007 12:21

mechurav píše:trochu mi to připomíná Indii, tramvaj je plná, tak si vlezu na místo, které se mi zdá bezpečné a volné - tedy na střechu a nikoho by nenapadlo že je to tak nebezpečné :lol: škoda, že 14T má na střeše výzbroj, mnoho z vás totiž nemůže jezdit a střeše a je vám to očividně líto
Výzbroj by nevadila, ale jiné věci jo.
1) Jak se tam dostat, není to jak T3 se stupátkama
2) Co nízké podjezdy (výstaviětě, zahraďák, výtoň, smíchov) .... to by asi lidičky popadali, navíc by všude vadil ten "zelený drát"


:lol: :lol: :lol: to jsou mi zase teorie

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 04.4.2007 12:16

trochu mi to připomíná Indii, tramvaj je plná, tak si vlezu na místo, které se mi zdá bezpečné a volné - tedy na střechu a nikoho by nenapadlo že je to tak nebezpečné :lol: škoda, že 14T má na střeše výzbroj, mnoho z vás totiž nemůže jezdit na střeše a je vám to očividně líto.
ale zpátky k ČR. všechny tramvaje prochází docela drsným schvalovacím řízením, i sebemenší prohřešek jako špatná výška tyčí, ostré hrany atd. je posuzováno. pokud si myslíte, že drážní úřad nepostupoval správně, napište oficiální stížnost. na to jako občané máte právo a věcí se pak úřad musí zabývat. docela by mě totiž zajímalo, jaký by byl z toho závěr.
kdyby úřad shledal, že stížnost je neoprávněná, výrobce tramvaje a vlastně jakéhokoliv výrobku pak může legálně podat na autora stížnosti žalobu za poškození dobrého jména společnosti. to by vás tu asi dost "sedělo" (trest je pak veřejná omluva a milionová pokuta - máte na ní? podejte stížnost, jinak to touto diskuzí asi nevyřešíme)
Naposledy upravil(a) mechurav dne 04.4.2007 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 04.4.2007 12:16

Jabberwocky píše:KM: Jde o to, že plotna a spáleniny jsou jaksi zjevné, takže to dojde i nám pomalejším. Boulení měchu a přimačkávání na tyč mi zjevné nepřijde. Tak buď nemám kvalifikaci pro jízdu tramvají, nebo je v té tramvaji něco ne úplně domyšlené.
(Ale uznávám, že v praxi jsem to zatím neviděl, tak těžko soudit.)
Sranda je, že zrovna ty měchy nejsou český výrobek a pochází z té "civilizovanější" části Evropy. A tam určitě prošly secrakramentskými testy.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 04.4.2007 12:14

Jabberwocky píše:Ve fast foodech se nestravuji, sto kilo nevážím, ovládám i jiné jazyky než jen angličtinu, a přesto by mě to nejspíš nenapadlo a v nacpané tramvaji bych se tam klidně mohl ocitnout. Tak jsem halt asi blbej... :-/
v nacpané T3 nebo T6 by ses taky mohl ocitnout na schodech ale nikoho normálního tam nenapadne stát! nechci a nehodlám tě urážet, ale přijdou mi tvoje argumenty málovýznamné a jako uvařené z vody. pokud třeba vím, tak děti do 6 let v moskevské MHD musí vždy sedět na sedačce, nesmí pobíhat po vozidle, držet se tyčí atd. kdysi jsem se divil proč, ale s tvým přístupem už asi vím.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 04.4.2007 12:08

mechurav píše:každého inteligentního člověka napadne, že pokud je tramvaj kloubová, tak se tam něco otáčí a v jakém místě je to taky asi každému zřetelné. já bych si na to místo ani při úplně narvané tramvaji nestoupl, protože i podle fotky je jasné že to místo není na stání ale na pohyb měchů. ať žije amerika, měly bychom zapomenout mluvit česky, jíst jen fast food, vážit každej 100kg a tak pochopím že tam někdo vleze. a to že si děti vlezou v tramvaji pod tyče, houpou se na nich nebo sedí na schodech vidím každý den.
Ve fast foodech se nestravuji, sto kilo nevážím, ovládám i jiné jazyky než jen angličtinu, a přesto by mě to nejspíš nenapadlo a v nacpané tramvaji bych se tam klidně mohl ocitnout. Tak jsem halt asi blbej... :-/

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 04.4.2007 12:01

Jabberwocky píše:KM: Jde o to, že plotna a spáleniny jsou jaksi zjevné, takže to dojde i nám pomalejším. Boulení měchu a přimačkávání na tyč mi zjevné nepřijde. Tak buď nemám kvalifikaci pro jízdu tramvají, nebo je v té tramvaji něco ne úplně domyšlené.
(Ale uznávám, že v praxi jsem to zatím neviděl, tak těžko soudit.)
každého inteligentního člověka napadne, že pokud je tramvaj kloubová, tak se tam něco otáčí a v jakém místě je to taky asi každému zřetelné. já bych si na to místo ani při úplně narvané tramvaji nestoupl, protože i podle fotky je jasné že to místo není na stání ale na pohyb měchů. ať žije amerika, měly bychom zapomenout mluvit česky, jíst jen fast food, vážit každej 100kg a tak pochopím že tam někdo vleze. a to že si děti vlezou v tramvaji pod tyče, houpou se na nich nebo sedí na schodech vidím každý den.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 04.4.2007 11:40

KM: Jde o to, že plotna a spáleniny jsou jaksi zjevné, takže to dojde i nám pomalejším. Boulení měchu a přimačkávání na tyč mi zjevné nepřijde. Tak buď nemám kvalifikaci pro jízdu tramvají, nebo je v té tramvaji něco ne úplně domyšlené.
(Ale uznávám, že v praxi jsem to zatím neviděl, tak těžko soudit.)

Odpovědět