Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6708
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: K vaší diskuzi

Příspěvek od demon » 05.4.2007 23:26

Honzík píše:A druhá poznámka. Na metrowebu se mi líbí, že tam ve fóru člověk najde důležité informace. To zde nenajde, protože místo fóra tu máte chat. Aby se o jedné věci kecalo na několika stránkách, to už je silné kafe. Fórum tu je zamořeno hovadinama.
No vidíš a já na metroweb nechodim, protože se tam nic novýho a pro mě zajímavýho nedozvim. Prostě každýho asi zajímá něco jinýho, tady se řeší víc technický věci, na metrowebu drby.... :wink:

Mimochodem fórum je zamořený hovadinama třeba i proto, že tu kdekdo (jako teď ty) nacpe takovejhle nesmyslnej příspěvek do naprosto nesouvisejícího tématu (14T) !!! :(

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4082
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 05.4.2007 23:20

Mechurav: Člověče ty hned všude vidíš blbce, přitom to posuzuješ optikou zkušeného člověka. Kdo příslušnou zkušenost nemá, určitě uvítá, když ho nápis nebo piktogram upozorní, než aby to poznal tím méně příjemným způsobem.
Že se někdo postaví do kouta kde nikomu nepřekáží, mimochodem znamená že je ohleduplný. Představ si že někdo rád stojí i v poloprázdném voze, třeba proto že nemá valné mínění o hygieně potahů.
A to s tím jak ses výtečně bavil nad přejetým člověkem, radši komentovat nebudu.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

K vaší diskuzi

Příspěvek od Honzík » 05.4.2007 23:01

Jenom k tomu výhledu pro autobusáky. Cestující řidičům vadí, ale to, že skoro denně jsem svědkem veselých rozhovorů řidiče autobusu s jiným řidičem autobusu či zaměstnancem DP na tomto místě i přes zákaz mluvení s řidičem za jízdy, to jim nevadí. A mnohdy se baví víc než jeden další řidič.
A druhá poznámka. Na metrowebu se mi líbí, že tam ve fóru člověk najde důležité informace. To zde nenajde, protože místo fóra tu máte chat. Aby se o jedné věci kecalo na několika stránkách, to už je silné kafe. Fórum tu je zamořeno hovadinama.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 05.4.2007 22:00

mechurav píše:... takže problém vidím 50:50 - trochu ne zrovna vhodné řešení měchů 14T proti absolutní blbosti lidí.
S blbostí se budeš muset smířit. ***** je základní atavistický typ, navíc zcela definitivní. Udává tón v kultuře i spotřebě, no a teď jsi jeho absolutnost odhalil i v tramvaji. Žiješ obklopen blbci ;-)

Edit: To je pěkné, jak fórum blokuje jen nominativ singuláru :-)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 05.4.2007 21:40

XSC píše:Zrovna v tomhle bych nehledal klasickou americkou blbinu. Je to informace, že ty couvačky svítí při zapnutém zapalování, ne jako přední světla i při zapalování vypnutém.
Jinak řečeno ten návod řiká, že můžeš zařatit zpátečku a tím zajistit auto před pohybem a v klidu odejít, aníž by jsi musel mít strach, že se ti vybije baterka.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 05.4.2007 21:28

XSC píše:Zrovna v tomhle bych nehledal klasickou americkou blbinu. Je to informace, že ty couvačky svítí při zapnutém zapalování, ne jako přední světla i při zapalování vypnutém.
ale bez zapnutýho zapalování asi auto necouvá? nebo jak startuješ motor? ty neotáčíš klíčkem? teda možná máš nejmodernější auto, tam už jsou i jiný systémy, ale u Felicie je pořád potřeba otočit klíčkem. v tom je ta americká blbina. v tom, že každýho normálního člověka to napadne.
jinak kolem 18 h, nevím kolik přesně bylo jsem se svezl 9118 na lince 3. a koukal jsem, že si tam lidé stoupají i při poměrně prázdné tramvaji. mohl jsem si opravdu vybrat kam si sednout. takže problém vidím 50:50 - trochu ne zrovna vhodné řešení měchů 14T proti absolutní blbosti lidí.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 05.4.2007 19:29

mechurav píše:jen dodatek k inteligenci národa, zrovna jsem se kouknul do manuálu k mojí Felicii z roku 1996 a co nevidím: Upozornění
Při zařazeném zpětném chodu a zapnutém zapalování svítí zpětné světlomety.
Zrovna v tomhle bych nehledal klasickou americkou blbinu. Je to informace, že ty couvačky svítí při zapnutém zapalování, ne jako přední světla i při zapalování vypnutém.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 05.4.2007 15:12

jen dodatek k inteligenci národa, zrovna jsem se kouknul do manuálu k mojí Felicii z roku 1996 a co nevidím: Upozornění
Při zařazeném zpětném chodu a zapnutém zapalování svítí zpětné světlomety.
:lol: ale koho by to napadlo? že auta mají "couvačky" bílé barvy a že dokonce svítí
stále víc věcí mě utvrzuje v tom, že zvýraznit to místo, nebo ho označit nápisem, je úplně k ničemu, viz. v busem vyznačené místo žlutou barvou a nápis, děkujume že nebráníte řidiči ve výhledu - normálního nedementního člověka by ani bez zvýraznění tam nenapadlo stát. - jednou jsem jel autobusem, na vyznačené místo si stouplo pár lidí, řidič se odmítl rozjet ze zastávky pokud lidi nepopojdou nebo nevystoupí. naštěstí se mu je podařilo donutit vystoupit.
to je jen tak na okraj, ze 14T to nemá nic společného, chtěl jsem tim říct, že to žluté místo v autobuse taky na první pohled nevypadá pro někoho nebezpečně, ale když nemá řidič výhled tak to nebezpečné je. lidí holt nechápou důsledky svého bezmyšlenkového jednání.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 05.4.2007 13:35

mechurav píše:... zachvilku budeme mít nápisy asi úplně na všem ... ach jo, kam ten národ spěje ... atd.
A co Tě na tom tak dráždí? Tak to nám nedovtipům přej :-)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 05.4.2007 13:13

I když... ted musim vopravit sam sebe - koukam na obrazek prvnich RO busů a tem se skladačka otevirala kloubem VEN, tedy dveře zustavaly špinavou stranou k cestujicim. Jojo.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 05.4.2007 13:04

Káem píše:)
Jaxe otevíraly ikarusí dveře jinak? Už si to nevybavuju, vím že tam byl nápis Otevírají se dovnitř, ale to snad každá skládačka ne? :?:
no právě, v tom je ta legrace. otevírají se stejným směrem jako každá jiná skládačka, ale pro nechápající tam musel být nápis. zachvilku budeme mít nápisy asi úplně na všem, třeba si polepíme i vlastní osobní auto - pozor, bezpečnostní pás vás přimáčkne k sedačce a pod. :lol:
ach jo, kam ten národ spěje, za chvilku si začnu myslet že američani jsou chytřejší. dneska jsem byl nakupovat a na dortu (jeho krabici), který měl na vrchu kopec krému a šlehačky a postavičky z marcipánu, byl nápis, neotáčejte...to snad každýho napadne, že když ten dort otočím, celé to zdobení se rozmáčkne o dno krabice. ale 99% čechů to asi neví, stejně jako u skládacích dveří, bezpečnostního pásu v metru, měchů u kloubových tramvají - každýmu přijde přeci divný že se v kloubové tramvaji něco otáčí, ale čechům asi fakt ne. úplně jsem se třeba smál, když člověk přecházel ulici po přechodu, auto ho pustilo ale tramvaj už ne, ale on čekla že ho pustí. větší komedii jsem neviděl když ho pak vyndalali po kousíčkách. :lol:
Naposledy upravil(a) mechurav dne 05.4.2007 13:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 05.4.2007 10:42

Káem píše:Jaxe otevíraly ikarusí dveře jinak? Už si to nevybavuju, vím že tam byl nápis Otevírají se dovnitř, ale to snad každá skládačka ne?
No, zasyčelo to a pak se to s ránou prudce otevřelo. Nebylo to jinak než třeba T3, zato to bylo pěkně zostra.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 05.4.2007 10:33

Jabberwocky píše:Však to taky byly jen příklady. A ty cedule mají primárně sloužit rodičům, kteří s menšími dětmi jedou, aby odhadli, že tam je pro dítě nezdravo. O účinku na samotné děti si iluse nedělám :-) Jo a dveří v ikarusu jsem se jako dítě dost bál, ani mě nemusely profackovat. Stačila cedule a ikarusí způsob otvírání.
To je výborný, celý pražský šotoušstvo včetně vybraných profesionálů, fotografů a adminů bude mít vomačkaný palice od měchu 14T :-) Dospělej má mít dost rozumu i bez nápisů, když nemá, je jako dítě a cedule nepomůže. To ostatně vidíme na ctěném šotoušstvu (Nic proti tomu, už od včerejška bojuju s pokušením taky si to vyzkoušet a vidím to tak , že podlehnu :P )
Jaxe otevíraly ikarusí dveře jinak? Už si to nevybavuju, vím že tam byl nápis Otevírají se dovnitř, ale to snad každá skládačka ne? :?:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6708
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 05.4.2007 10:18

mechurav píše:když by viděl, že ho měch ve 14T mačká kousek popojde a je to. zkus příště napsat lepší argument
To nebyl argument, těch tady není vůbec třeba ! :roll:
To bylo pouhé konstatování faktu, které se navíc 14T netýkalo...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 05.4.2007 10:10

Smurfx píše:(...)To jak tu někdo říkal, že se to dalo bez problému odtlačit tak to je opravdu hloupost. Vydutý měch je opravdu dost tvrdý. Když jsem viděl tu přimáčklou holčičku tak se tatínek opravdu snažil ten měch odtlačit a nic... (...)
Ano, chce to trochu síly, ale odtlačit jde a na tom jaksi trvám. Neodtlačí ho člověk, který je účastníkem, ale druhý ano. Včera jsme to s kolegou prakticky vyzkoušeli...

Odpovědět