Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od slimman » 13.1.2008 15:08

Petr píše:Ano, je prý velmi povedená. Má zpátky chyby, co tam byly původně a zběsile omezuje při jízdě z kopce, když jsou ve voze jen dvě osoby #-o
Takže tam nahráli zpět tu starou s nějakými úpravami ?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od Petr » 13.1.2008 11:08

slimman píše:Na 9121 se už prý zkouší nová verze softu.
Ano, je prý velmi povedená. Má zpátky chyby, co tam byly původně a zběsile omezuje při jízdě z kopce, když jsou ve voze jen dvě osoby #-o

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od slimman » 13.1.2008 11:07

I.am.good píše: Ale to je fuk, o to tu nejde. Ale k té 14T - když je to tedy prů..r, tak proč s tím nikdo nic nedělá? Nechal bych výrobci uhradit veškeré náklady na brus a následné brzské přezování kol, která se předčasně zničí.. :?
Na 9121 se už prý zkouší nová verze softu.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od DavidD » 13.1.2008 11:00

I.am.good píše:Je s podivem, že inženýři výrobce nedokázali do tramvaje za 60M vyvinout účinnou, blbuvzdornou skluzovku. Nerozumím tomu, vždyť to řídí computer, tak to prostě snad nemůže jít obout, ne? I kdyby se mi kousnul celej podvozek, tak to podle ostatních pozná, že to není v pořádku...
Myslím, že to takhle jednoduché není, on totiž programátor a konstruktér ochrany proti smyku/skluzu to musí vymyslet někde v laboratoři bez možnosti reálného provozu..pak s tím jdou na zkušebky, ale tam se taky na vše nemusí přijít.(zvlášť když to testují v létě třeba).Programátor ochrání všechny možnosti na obutí až na jednu, která se neukáže při zkouškách no a pak přijde zima a občas se vyskytne právě ta jedna chyba a než se vůbec zjistí kde je, tak už jsou obutý všechny....pak se musí vymyslet co s tím...znova zkušebky a papírování..tohle všechno je práce na dobré 2 měsíce...

I.am.good

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od I.am.good » 13.1.2008 10:28

Petr píše:...je nádherně vidět, jak sis podřízl větev sám pod sebou... ...Inu politika, politika, politika...
Teda, pane Petr, chtěl bych vidět ten kmen, co bych musel přeřezat, aby mě unesl.. :lol:
Navíc ten názor byl názor laika, kterej o tom ví prd, ale logicky dojde k níže napsanému. :wink:
A řidiče UD na lince jsem akorát párkrát potkal, nejel jsem s nima. Takže nemohu soudit. :)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od Petr » 13.1.2008 9:47

I.am.good píše:Tak víte co, drahý admine, když na to přijde, tak "jet jako čuně" (ne že tak jezdím - a mám i odsud svědky :) ) je povinností zkušebního řidiče z UD. :wink: Ono když si dá člověk "vyhlídkovou" jízdu kolem města jen tak lážo plážo, tak se nemusí přijít, že třeba při agresivní jízdě na "dohonění zpoždění" prostě pojede pomalu pilotmotor a zrychlovač nebude stíhat a bude se napalovat. Podobné problémy mohou být u nastavení softu na T3R.P, kdy by třeba měnič mohl být natolik přetížen, že by něco odešlo. Proto je to zkušební jízda, ten vůz se musí otestovat ve všech režimech jízdy, v jakých následně bude a nemějme růžové představy o některých řidičích.
Ale to je fuk, o to tu nejde. Ale k té 14T - když je to tedy prů..r, tak proč s tím nikdo nic nedělá? Nechal bych výrobci uhradit veškeré náklady na brus a následné brzské přezování kol, která se předčasně zničí.. :?
Ty zkazky o řidičích ÚDU se samozřejmě týkaly jejich výkonu na lince a s cestujícími. Velmi těžko je asi někdo bude hodnotit za čunačinky ve chvíli, kdy tam sedí jen dva lidé z ÚDU. A proč že se s tou chybou nic nedělá? Tady je nádherně vidět, jak sis podřízl větev sám pod sebou... Ono se totiž dělá... Že se řešení klube jak hlemýžď? Že to všechno trvá? Že se DP nenaštve a vozy do vyřešení téhle chyby neodstaví? Inu politika, politika, politika...

I.am.good

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od I.am.good » 13.1.2008 0:54

Petr píše:...Mně se zase strašně líbilo, jak nám vyučující v kurzech říkali něco o řidičích z ÚDU....
Tak víte co, drahý admine, když na to přijde, tak "jet jako čuně" (ne že tak jezdím - a mám i odsud svědky :) ) je povinností zkušebního řidiče z UD. :wink: Ono když si dá člověk "vyhlídkovou" jízdu kolem města jen tak lážo plážo, tak se nemusí přijít, že třeba při agresivní jízdě na "dohonění zpoždění" prostě pojede pomalu pilotmotor a zrychlovač nebude stíhat a bude se napalovat. Podobné problémy mohou být u nastavení softu na T3R.P, kdy by třeba měnič mohl být natolik přetížen, že by něco odešlo. Proto je to zkušební jízda, ten vůz se musí otestovat ve všech režimech jízdy, v jakých následně bude a nemějme růžové představy o některých řidičích.
Ale to je fuk, o to tu nejde. Ale k té 14T - když je to tedy prů..r, tak proč s tím nikdo nic nedělá? Nechal bych výrobci uhradit veškeré náklady na brus a následné brzské přezování kol, která se předčasně zničí.. :?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od Petr » 13.1.2008 0:05

I.am.good píše:Jo, ve čtvrtek jsem potkal nějakou motolskou na d-9 (jestli jsem viděl dobře - hovado švec měl zhaslý transparenty), obutá jako blázen. Je s podivem, že inženýři výrobce nedokázali do tramvaje za 60M vyvinout účinnou, blbuvzdornou skluzovku. Nerozumím tomu, vždyť to řídí computer, tak to prostě snad nemůže jít obout, ne? I kdyby se mi kousnul celej podvozek, tak to podle ostatních pozná, že to není v pořádku... A i kdyby se kousl celý vůz, tak zase musí computeru dojít, že když mu senzory doteď ukazovaly rychlost 20km/hod, tak během sekundy ta tramvaj nestojí na místě.... :roll:
Na druhou stranu si přiznejme, že nejvíc a nejčastěji obuté vozy má Motol. Strašně se mi líbilo, jak nám v kurzu na T6 označoval vyučující většinu motolských řidičů - "házeči páky od Motola" (rozjezd - hop s pákou dopředu naplno, výběh, brzda - hop zaparkovat) :lol: Své na tom určitě má fakt, že ač SO na T6 je velice tragicky nedokonalá, tak přesto nějak funguje a řidiči na ní spoléhají a nepřizpůsobí tolik techniju jízdy, jako řidiči nas zrychlovačích..
Takže to je další zápor do názorů na vůz 14T. Zkusil někdo někdy dát si k sobě klady a zápory provozu vozů 14T v Praze? Asi raději ne, co? :D
Ano, a proto má všechny 14T obuté i vozovna Strašnice. Proto jsou tyto vozy leckdy obuté již ve chvíli, kdy do nich sedá řidič poprvé. (Po zkušebních jízdách v rámci najetí 100 km). Pane Dobrý, občas by to chtělo o problému (a dovolím si říci, že tahle chyba softu není problém ale pr***r) něco vědět. Pokud Vám při rychlosti 35 km/h tramvaj nouzově zastaví neb vyhodnotí, že nějaká náprava jede rychleji než by měla a zastaví tak, že nápravy toho podvozku zastaví, navíc ještě použije "C" magnety a řidič se jen může koukat, jak jeho tramvaje se veze dopředu a nemůže odbrzdit, prostě musí jen čekat až se to zastaví (vtipné je to při průjezdy magistrálou...) pak bych vážil býti vámi slova. Ano, v Motole jsou házeči pák a není jich málo. Pak je tam několik naprosto dokonalých jedinců, kteří dodržují snad i režim vyměšování a pak je tam spousta normálních a slušných řidičů. Mně se zase strašně líbilo, jak nám vyučující v kurzech říkali něco o řidičích z ÚDU....

I.am.good

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od I.am.good » 12.1.2008 23:53

Paulie píše:...Už by měl někdo jejich provoz alespoň po desáté večerní zakázat.
Jo, ve čtvrtek jsem potkal nějakou motolskou na d-9 (jestli jsem viděl dobře - hovado švec měl zhaslý transparenty), obutá jako blázen. Je s podivem, že inženýři výrobce nedokázali do tramvaje za 60M vyvinout účinnou, blbuvzdornou skluzovku. Nerozumím tomu, vždyť to řídí computer, tak to prostě snad nemůže jít obout, ne? I kdyby se mi kousnul celej podvozek, tak to podle ostatních pozná, že to není v pořádku... A i kdyby se kousl celý vůz, tak zase musí computeru dojít, že když mu senzory doteď ukazovaly rychlost 20km/hod, tak během sekundy ta tramvaj nestojí na místě.... :roll:
Na druhou stranu si přiznejme, že nejvíc a nejčastěji obuté vozy má Motol. Strašně se mi líbilo, jak nám v kurzu na T6 označoval vyučující většinu motolských řidičů - "házeči páky od Motola" (rozjezd - hop s pákou dopředu naplno, výběh, brzda - hop zaparkovat) :lol: Své na tom určitě má fakt, že ač SO na T6 je velice tragicky nedokonalá, tak přesto nějak funguje a řidiči na ní spoléhají a nepřizpůsobí tolik techniju jízdy, jako řidiči nas zrychlovačích..
Takže to je další zápor do názorů na vůz 14T. Zkusil někdo někdy dát si k sobě klady a zápory provozu vozů 14T v Praze? Asi raději ne, co? :D

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od Paulie » 12.1.2008 23:38

Tak jsem teď večer potkal na Seifertce 9118 na 26. Co mě překvapilo bylo, jak bačkory středního podvozku poskakovaly do rytmu přesně podle toho, jak schovaný bubeník v prostředním podvozku bubnoval... :shock: Stálo to za to, ta už je pořádně obutá. Už by měl někdo jejich provoz alespoň po desáté večerní zakázat.

admirak

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od admirak » 12.1.2008 21:29

Oskar píše:
fricoolinek2 píše:(nebo co mohl tenkrát ten dvoumístný rychoměr ukazovat :lol: :lol: :lol: )
Mohl ukazovat A9 :lol: 8-)
Dnešní oranžový dvoumístný rychloměr dokáže při rychlosti 100 Km/h a vyšší napsat "Er" (?tedy jestli tomu ještě pořád tak je?). :) Červený to myslím neumí. :)

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od Oskar » 12.1.2008 17:53

fricoolinek2 píše:(nebo co mohl tenkrát ten dvoumístný rychoměr ukazovat :lol: :lol: :lol: )
Mohl ukazovat A9 :lol: 8-)

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od PvvS » 12.1.2008 12:02

Bodejt by ne , kdyz podvozky se podobaji spis tem z lokomotiv :)

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od fricoolinek2 » 12.1.2008 11:41

Brejšín píše:K té 100 km/h
Nezapomeňte, že tenkrát se ten vůz zkoušel, měl tam různé měřící zařízení a také byla potřeba zjistit co to snese, když se s RTšmejdem počítal i pro vyšší rychlosti než 60km/h. A pravdou je, že na kvalitním svršku se chodové vlasnosti RTšmejdu rovnali zážitku i ve vysokých rychlostech. (a to v tom nejlepším slova smyslu)
To je fakt, RT6N1 měla oficiálně stanovenou maximálku na 80 km/h...

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Škoda 14T (Porschetra)

Příspěvek od Brejšín » 12.1.2008 11:21

K té 100 km/h
Nezapomeňte, že tenkrát se ten vůz zkoušel, měl tam různé měřící zařízení a také byla potřeba zjistit co to snese, když se s RTšmejdem počítal i pro vyšší rychlosti než 60km/h. A pravdou je, že na kvalitním svršku se chodové vlasnosti RTšmejdu rovnali zážitku i ve vysokých rychlostech. (a to v tom nejlepším slova smyslu)

Odpovědět