Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 27.2.2007 16:46

martyn píše:Na šejdra ti postačí jeden řidič, zatímco na túráka potřebuješ dva. A že to s počtem řidičů vlastnících oprávnění na 14T není v Motole stále ještě bůhvíjaké, víme všichni... :wink:
To je spíš trapná vizitka dopravního podniku... :wink:

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyn » 27.2.2007 15:20

Na šejdra ti postačí jeden řidič, zatímco na túráka potřebuješ dva. A že to s počtem řidičů vlastnících oprávnění na 14T není v Motole stále ještě bůhvíjaké, víme všichni... :wink:

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 27.2.2007 15:12

Petr píše:A co takhle 23/9, která ZATAHUJE z ranní části do vozovny Motol z centra? :lol:
Hele a proč si je DP šanuje na šejdrech, tahle logika je na hlavu postavená :(

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 27.2.2007 10:42

Proxy píše:Řekl bych, ž u tramvaje za 60 mega budou trochu záruční podmínky než u běžného osobního auta za půl milionu 8-) Proto pochybuji, že bylo nutné lakovat čelo Poršetry v Plzni...
No samozřejmě, jen s tím "pravidelným" nákupem asi ještě nejsme tak daleko.
Každopádně si nejsem jistej, jestli si Škodovka udělá servisní středisko zrovna v Motole. Na bezprašný prostředí pro lakování dílů to tam zrovna dvakrát nevypadá a o dostatku místa by se taky dalo úspěšně pochybovat.
Proto se mluví u vymezení prostoru (koleje) pro servis Škody v ÚD.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 27.2.2007 10:05

demon píše:Určitě mohli, ale viděl jsi jak dopadl pokus o opravu 9112 v domácích podmínkách ?
Taky si doma opravuješ auto který máš v záruce ? Několik týdnů to snad nebude...
Řekl bych, ž u tramvaje za 60 mega budou trochu záruční podmínky než u běžného osobního auta za půl milionu 8-)

Např, když ti u osobáku odejdou po 5000 km brzdové destičky, tak u většiny značek (Peugeot, Renault, Hyundai) si je platíš ze svého.
Když se ti tohle stane u kamionu za několik milionů (např. u Dafu), výměna bude zdarma.
Když pravidelně kupuješ větší počet autobusů u jednoho výrobce, tak dostaneš status autorizovaného servisu nebo smluvního opravce. (viz. servisy Karosy, servisy Soru, servisy Mercedesu)
Proto pochybuji, že bylo nutné lakovat čelo Poršetry v Plzni...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 27.2.2007 9:36

Smurfx píše:Dnes kolem čtvrt na deset jela 9117 směr sídliště řepy, ale s orientaci na vozovnu motol. To už zase nějaká porucha?
A co takhle 23/9, která ZATAHUJE z ranní části do vozovny Motol z centra? :lol:

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Příspěvek od Bobek » 27.2.2007 9:34

Smurfx píše:Dnes kolem čtvrt na deset jela 9117 směr sídliště řepy, ale s orientaci na vozovnu motol. To už zase nějaká porucha?
A nebyl to třeba šejdr?
Edit: Odpovím si sám - byl. (Voz. Motol 9:21)
Naposledy upravil(a) Bobek dne 27.2.2007 9:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 27.2.2007 9:22

Dnes kolem čtvrt na deset jela 9117 směr sídliště řepy, ale s orientaci na vozovnu motol. To už zase nějaká porucha?

Uživatelský avatar
zastavaman
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 07.2.2007 20:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zastavaman » 27.2.2007 7:55

při dnešní ranní jízdě 9113 nn žižkov-václavské náměstí jsem konečně zjistil, jak dopravní podnik vyřešil problém s nešťastnym uspořádánim interiéru u 14t - prodloužil interval mezi dvěma předchozíma t3 na cca 5,5 minuty, čili ta tramvaj bezprostředně před porší byla narvaná až skoro lidi vypadávali ven a milá nová nízkopodlažní a nízkokapacitní kráska, co přijela dvě minuty po předchozí devítce, byla poloprázdná :)

admirak

Příspěvek od admirak » 27.2.2007 6:45

Tom 11 píše:Při dnešní jízdě 9117 jsem viděl,slyšel následující:

Nejdříve nastupovala jedna paní,které čekala u předních dveří,avšak marně,za chvíli začala mačkat upozornění o tom,že dveře jsou pouze pro řidiče a nakonec mě rozesmála tím,když prohlásila ve voze: Na těch předních dveřích zapomněli dát tlačítko... :D

Pak ještě několik cestujících mačkalo samolepku,celkem jsem byl překvapen,kolik lidí to zkoušelo přes samolepku!

Poté zase pán chtěl vystoupit předem a tak se dobýval do kabiny,když zjistil,že je zamčená,tak se rval s taškama ke dveřím,asi 2 cestující se s ním pustili do hádky,kvůli tomu,že je omlacuje taškama...

Jinak ten bílý interiér zrovna nemusím,ten krémový byl mnohem lepší/hezčí,takhle mi připadá takový divný,několik cestujících prohlásilo,že to je jak v nemocnici.

Zatím mi přijde celkem tichá,ale přece jen je nová,takže určitě taky začne...
Asi 10 let u nás jezdí T6ky, ale spousta lidi ještě na zastávce ukazuje na řidiče prostředníček, že mu se mu neotevřeli ty jeho dveře. Přitom má před sebou Ne zrovna malé, žluté tlačítko které by mohly zmáčknout...

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 27.2.2007 0:39

Tom 11 píše:Při dnešní jízdě 9117 jsem viděl,slyšel následující:

Nejdříve nastupovala jedna paní,které čekala u předních dveří,avšak marně,za chvíli začala mačkat upozornění o tom,že dveře jsou pouze pro řidiče a nakonec mě rozesmála tím,když prohlásila ve voze: Na těch předních dveřích zapomněli dát tlačítko... :D

Pak ještě několik cestujících mačkalo samolepku,celkem jsem byl překvapen,kolik lidí to zkoušelo přes samolepku!

Poté zase pán chtěl vystoupit předem a tak se dobýval do kabiny,když zjistil,že je zamčená,tak se rval s taškama ke dveřím,asi 2 cestující se s ním pustili do hádky,kvůli tomu,že je omlacuje taškama...

Jinak ten bílý interiér zrovna nemusím,ten krémový byl mnohem lepší/hezčí,takhle mi připadá takový divný,několik cestujících prohlásilo,že to je jak v nemocnici.

Zatím mi přijde celkem tichá,ale přece jen je nová,takže určitě taky začne...
No jo, lid si ještě nestačil zvyknout :lol:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 27.2.2007 0:10

Tak hlavně aby jezdily... zanedlouho tu bude 9121... prý eště v tomto týdnu... ale jinak uvidíme, nějak začli posunovat termíny i u metra, kde to má být tuto sobotu... :idea:

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 27.2.2007 0:00

Při dnešní jízdě 9117 jsem viděl,slyšel následující:

Nejdříve nastupovala jedna paní,které čekala u předních dveří,avšak marně,za chvíli začala mačkat upozornění o tom,že dveře jsou pouze pro řidiče a nakonec mě rozesmála tím,když prohlásila ve voze: Na těch předních dveřích zapomněli dát tlačítko... :D

Pak ještě několik cestujících mačkalo samolepku,celkem jsem byl překvapen,kolik lidí to zkoušelo přes samolepku!

Poté zase pán chtěl vystoupit předem a tak se dobýval do kabiny,když zjistil,že je zamčená,tak se rval s taškama ke dveřím,asi 2 cestující se s ním pustili do hádky,kvůli tomu,že je omlacuje taškama...

Jinak ten bílý interiér zrovna nemusím,ten krémový byl mnohem lepší/hezčí,takhle mi připadá takový divný,několik cestujících prohlásilo,že to je jak v nemocnici.

Zatím mi přijde celkem tichá,ale přece jen je nová,takže určitě taky začne...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 26.2.2007 23:29

pan Vedoucí píše:Až na to, že se nejspíše lakovalo v Motole a již za 2 dny bylo zpět ve strašnicích.
Máš nepřesné informace, čelo bylo dopoledne odmontováno, a odpoledne bylo zase zpátky... Kde se to přesně lakovalo nevím, ale prý v Plzni.

(pro některé nechápající jedná se o několik dní starou záležitost :) )

Uživatelský avatar
pan Vedoucí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 07.12.2006 10:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od pan Vedoucí » 26.2.2007 23:24

Až na to, že se nejspíše lakovalo v Motole a již za 2 dny bylo zpět ve strašnicích.

Odpovědět