Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Cross
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05.11.2006 23:22

Příspěvek od Mr.Cross » 16.5.2007 15:31

Smurfx píše:Neplánuje náhodou dopravní podnik vytvořit plošinu pro kočárky v 4.článku 14T tak, jak to má 16t ve Wroclavi? Poměrně pravidelně je totiž jediná "plošinka" v 2.článku zahlcena vozíčkáři a kočárkem a další maminky tak chodí do 4.článku v domnění, že bude stejný a najdou tam druhou plošinu. Jenže ouha. Pak tam stojí a blokují již beztak tragický průchod vozidlem.

Druhá plošina by tak rozhodně pomohla
Čtvrtý článek druhé(celkově čtvrté) dveře pro cestující = místo pro kočárek.

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Příspěvek od Martin » 16.5.2007 0:05

Smurfx píše:Neplánuje náhodou dopravní podnik vytvořit plošinu pro kočárky v 4.článku 14T tak, jak to má 16t ve Wroclavi? Poměrně pravidelně je totiž jediná "plošinka" v 2.článku zahlcena vozíčkáři a kočárkem a další maminky tak chodí do 4.článku v domnění, že bude stejný a najdou tam druhou plošinu. Jenže ouha. Pak tam stojí a blokují již beztak tragický průchod vozidlem.

Druhá plošina by tak rozhodně pomohla
Já si zase až teď všimnul, že ve druhém článku u 2. dveří (resp. naproti nim) je piktogram s označením místa pro nevidomé. No nedokážu si nějak představit, jak se na té dvousedačce zmáčkne slepec s vodicím psem.

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 15.5.2007 22:50

Neplánuje náhodou dopravní podnik vytvořit plošinu pro kočárky v 4.článku 14T tak, jak to má 16t ve Wroclavi? Poměrně pravidelně je totiž jediná "plošinka" v 2.článku zahlcena vozíčkáři a kočárkem a další maminky tak chodí do 4.článku v domnění, že bude stejný a najdou tam druhou plošinu. Jenže ouha. Pak tam stojí a blokují již beztak tragický průchod vozidlem.

Druhá plošina by tak rozhodně pomohla

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Příspěvek od Martin » 11.5.2007 18:36

Proxy píše:Vysvětlení je prosté, ikdyž ne bohužel pěkné: Zkus se na to podívat očima řidiče. Chodils někdy pravidelně do práce nebo na brigádu? Jaké jsi v té práci měl pocity?

mmch, tímto to nechci obhajovat "špatné" řidiče, je prostě konstatuji, že to tak je :-(
To víš, že zkušenosti s pracovním procesem mám. Já svojí práci dělal docela rád, ale je fakt, že občas se někdo postaral o znepříjemnění. A snažil jsem se dělat pořádně, protože si moji práci mohl kdykoliv přijít šéf zkontrolovat. A kdyby se mu výsledek nelíbil, příjemný by nebyl.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 11.5.2007 15:51

I.am.good píše:O tom nevím, ale jestli ano, tak škoda, že jsem tě nepřejel, protože podle předpisů tam nemá nikdo mimo zkušebáků co dělat . :D :lol:
Abych se tě začal bát, co ? :?
Škoda, že jsi neměl podobnej názor dneska, když tam byla ta sešlost dispečerů a vedoucích (to taky nejsou zkušebáci) a místo toho jsi radši telefonoval... :wink: :P
I.am.good píše:Já jezdím jak čuně...
To můžu potvrdit :D :lol:

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 11.5.2007 15:36

MOp píše:to vis, s tebou jsme jeste nejeli, tak nemuzeme pochvalit, pripadne vynadat :-)
Já jezdím jak čuně :) Ale rozhodně když jedu s tyristorkou, tak si to vychutnávám, tu možnost plynulé změny zrychlení či zpoždění.
Ono to taky chce dělat s láskou. Ti řidiči, co je pro ně práce jen zdrojem peněz tomu asi moc nedají. Nemají důvod. Ale to je ve všech profesích... :wink:

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 11.5.2007 15:34

demon píše:Chtěl mě přejet na jízdárně ! Já bych ho rozhodně nechválil... :P :P :P
O tom nevím, ale jestli ano, tak škoda, že jsem tě nepřejel, protože podle předpisů tam nemá nikdo mimo zkušebáků co dělat . :D :lol:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 11.5.2007 13:43

Martin píše:Ale vysvětlete mi prosím někdo, proč když si řidič přesedne ze staré tétrojky do Poršety, jede s tím stejně. Vždyť už jenom to, že řídí rukou, by ho mělo přešaltovat na jiný styl jízdy, nebo ne? Nebo je to jenom můj pocit laika?
Vysvětlení je prosté, ikdyž ne bohužel pěkné: Zkus se na to podívat očima řidiče. Chodils někdy pravidelně do práce nebo na brigádu? Jaké jsi v té práci měl pocity?

mmch, tímto to nechci obhajovat "špatné" řidiče, je prostě konstatuji, že to tak je :-(

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Příspěvek od Martin » 11.5.2007 2:03

I.am.good píše:Smutný je, že Petra máte za super extra skvělýho řidiče. Rozhodně souhlasím, ale hned si člověk uvědomí, jak je na tom ten DP vlastně špatně s lidskými zdroji (ŘED), že defacto standartní práce řidiče tramvaje vám přijde jako zázrak. Velice mnoho to vypovídá o úrovni techniky jízdy dalších řidičů a je to opravdu velice smutné. :cry:
Bohužel musím souhlasit. Ale vysvětlete mi prosím někdo, proč když si řidič přesedne ze staré tétrojky do Poršety, jede s tím stejně. Vždyť už jenom to, že řídí rukou, by ho mělo přešaltovat na jiný styl jízdy, nebo ne? Nebo je to jenom můj pocit laika?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 10.5.2007 22:39

MOp píše:to vis, s tebou jsme jeste nejeli, tak nemuzeme pochvalit, pripadne vynadat :-)
Chtěl mě přejet na jízdárně ! Já bych ho rozhodně nechválil... :P :P :P

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 10.5.2007 22:30

I.am.good píše:Smutný je, že Petra máte za super extra skvělýho řidiče. Rozhodně souhlasím, ale hned si člověk uvědomí, jak je na tom ten DP vlastně špatně s lidskými zdroji (ŘED), že defacto standartní práce řidiče tramvaje vám přijde jako zázrak. Velice mnoho to vypovídá o úrovni techniky jízdy dalších řidičů a je to opravdu velice smutné. :cry:
to vis, s tebou jsme jeste nejeli, tak nemuzeme pochvalit, pripadne vynadat :-)

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 10.5.2007 22:19

Martin píše:Absolut: To teda je. Takové svezení přeju opravdu všem.
Smutný je, že Petra máte za super extra skvělýho řidiče. Rozhodně souhlasím, ale hned si člověk uvědomí, jak je na tom ten DP vlastně špatně s lidskými zdroji (ŘED), že defacto standartní práce řidiče tramvaje vám přijde jako zázrak. Velice mnoho to vypovídá o úrovni techniky jízdy dalších řidičů a je to opravdu velice smutné. :cry:

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Příspěvek od Martin » 10.5.2007 21:53

Absolut: To teda je. Takové svezení přeju opravdu všem.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 10.5.2007 16:51

Martin: Bo Admin Petr je prostě extra třída :D

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 10.5.2007 16:42

zato já teď jel 9114@26 a byla to dost hrůza...systém zrychlovač a k tomu prudké rozjezdy/brždění.

Odpovědět