Reklamní nátěry tramvají

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Pepa » 30.12.2011 14:36

jaluh píše:7071.7012 bez CVR na BBC Praha fitness... Dnes na d-22.
Již od 25.11. :roll:

jaluh
Uživatel
Příspěvky: 354
Registrován: 29.4.2006 20:34
Bydliště: na vesnici, vedle HK a nyní i Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od jaluh » 30.12.2011 13:39

7071.7012 bez CVR na BBC Praha fitness... Dnes na d-22.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od OMH » 27.12.2011 7:52

Řekl bych, že to tu dramatizujete. Pokud něco změnit, tak zvětšit piktogram na čele vozidla. To je přeci hlavní znak nízkopodlažnosti a né, zda má okno takové, či onaké.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Láďa » 26.12.2011 22:33

Tak jasně, ale jak tady byla řeč o splynutí KTN s KT a tím pádem nevhodnosti umístění reklamy na KTN, tak reklamou se zakryje 1 odlišovací prvek, ale jsou tu i další, které spíše pomohou (a věřím, že občas i opravdu pomohu) KTN odlišit... K splynutí: Ano, reklama ten nízkopodlažní článek "zamaskovává", ale stačí se pořádně podívat. V tom bych neviděl velký problém. Stačí dát dopředu řádný piktogram.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Proxy » 25.12.2011 21:57

Hhoonnzzaa píše:Reklama je bohužel dobrý příjem pro DP, ale mě už všechna ta reklama v televizi, v kině, na domech, na oknech, na autech, na stěnách domů, na lampách, v podstatě na všem štve. Proto se nemůžu smířit, že se i MHD podílí na téhle naprosté přesyceností reklamou.
Příjem to sice dobrý je, ale nikoliv pro DP, ale spíš pro Rencar nebo nějakého lobbistu :-( právě kolem smluv na reklamy v DP je další velké tajemno, které doufám nové vedení rozetne...
Láďa píše:Umístěním reklamy na nízkou kachnu se zakryje jen 1 odlišovací prvek. Zakulacený bílý pruh pod čelním oknem... Stále zbývají: polopantograf, plenty kolem spřáhla, BUSEčka, odlišný zvuk a interiér, piktogram vozíčkáře. Myslím, že ten pruh tam nehraje až tak velkou roli.
Promiň, ale tohle je šotopohled, který obávám se běžný cestující nebo vozíčkář příliš nevnímá. Navíc reklama poutá pozornost od těch dalších rozlišovacích prvků a přitahuje ji na sebe (což je úkol reklamy). Myslím, že odkazy na fotky níže ukazují, jak snadno ty jedny nízkopodlažní dveře zaniknou v barevném nátěru kolem...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.12.2011 10:36

9001 píše:... Spíš ho rozhodí když místo wany, kterou jezdí půl roku najednou přijede kachna a nebo 14T. ...
Naprostý souhlas - pamatuji když (před)loni(?) na 2 G pořadí l.11 místo MO 14T vyjely HL KTN, ale je-li (jako tehdy ten "můj" vozíčkář na NBS DC) chytrý, tak se zeptá ve smyslu, kde se zdržel ten jeho nízkopodlažní spoj a řidič odpoví, že nikde - jen je na něj vypraven tento jiný NP typ TRAM.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Láďa » 25.12.2011 9:44

Umístěním reklamy na nízkou kachnu se zakryje jen 1 odlišovací prvek. Zakulacený bílý pruh pod čelním oknem... Stále zbývají: polopantograf, plenty kolem spřáhla, BUSEčka, odlišný zvuk a interiér, piktogram vozíčkáře. Myslím, že ten pruh tam nehraje až tak velkou roli.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od 9001 » 25.12.2011 1:50

honza: Zase bych to tak nedramatizoval. Vozíčkář pravidelně cestující MHD je naprosto stejně zběhlý jako mobilní nešotoušský cestující. Pozná svůj spoj, ví kam jede. Spíš ho rozhodí když místo wany, kterou jezdí půl roku najednou přijede kachna a nebo 14T. Takže reklamu bych jako problém neviděl.

K reklamě obecně. Dokud bude mít reklama vliv jaký má, tak se jí nezbavíme. Stači zavzpomínat, když se otevíral první ElectroWorld na Zličíně a nebo i už dneska legendární Český sen, který se otevíral 31.května. Znám i bohužel lidi, kteří kdyby v televizy propagovali shnilé jablko tak ho koupí.
Třeba já se taky nechal ovlinit reklamou. Nejvíc Klasa a Old spice.

matejbrozek
ovocnář
Příspěvky: 128
Registrován: 20.9.2010 15:34

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od matejbrozek » 25.12.2011 0:57

Ale při plánování trasy mi snad internet ukáže v kolik jede nízkopodlažní garance. A typ vozu je lidem stejně úplně jedno.(až na pár vyjímek)

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 25.12.2011 0:17

matejbrozek píše:Vždyť oni to stejně nepoznaj.
Teď postiženým lidem velmi křivdíte! Narozdíl od ostatních lidí, kteří se mohou volně pohybovat po nohou, oni musí každou cestu pečlivě naplánovat! Pro ně (narozdíl od ostatního kaštanstva) je rozlišení nízkopodlažního vozidla velmi důležité a proto to zvládají. Stejně jako si velmi dobře pamatují, na který chodník mohou najet a na který ne, znají kdejaký sjezd a nájezd. Vědí, že na určité zastávky nemohou a naopak vědí, kudy pro ně bude cesta nejsnadnější. Pokud tedy uvidí vozíčkář blížící se KT s reklamou, bude se mu obtížně usuzovat, zda jede nízkopodlažní či nikoli. (a teď mě napadlo, že ani po znízkopodlažnění všech KT to asi nebude z tohoto důvodu možné, protože se KT můžou splést s T6.)

A ano, rozeznat jde všechno, ale proč to těm lidem, kteří to mají i tak dost těžké, ještě více ztěžovat? Měli bychom se snažit jim spíš rozlišování sunadňovat.

Reklama je bohužel dobrý příjem pro DP, ale mě už všechna ta reklama v televizi, v kině, na domech, na oknech, na autech, na stěnách domů, na lampách, v podstatě na všem štve. Proto se nemůžu smířit, že se i MHD podílí na téhle naprosté přesyceností reklamou.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od 9001 » 25.12.2011 0:09

Souhlas s matějem. Hlavně i s reklamou jde poznat NP vůz. Sice fotky odjinud, ale pro představu naprosto postačující.
Brno
KT8D5N http://foto.bmhd.cz/foto.php?7278
KT8N2 http://foto.bmhd.cz/foto.php?17366
Plzeň
http://www.plzensketramvaje.cz/reklamy/290-12p.jpg
http://www.plzensketramvaje.cz/reklamy/298-23p.jpg

Tady je krásně vidět, reklama není problém. Možná mě napadá menší reklamní plocha, ale to od doby co se lepí přes okna už by to taky nemusel být probém. A nebo jak jednou psal MOp. Reklamní T6 bude až si ji někdo objedná. To samé platí nejspíš u KT.

matejbrozek
ovocnář
Příspěvky: 128
Registrován: 20.9.2010 15:34

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od matejbrozek » 24.12.2011 23:57

Vždyť oni to stejně nepoznaj.

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 24.12.2011 23:57

U nízkých a vysokých KT jde o to, aby cestující na zastávce na první pohled zpředu viděl, že jde o nízkopodlažní tramvaj.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Láďa » 24.12.2011 18:59

Já jsem rád, že se ten slib u 14T nedodržel. Všechny CVR (dle mě krom uhlí) vzhled 14T vylepšily. Na tom jsme se tady už párkrát shodli. Wany je zapotřebí od ostatních T3 odlišit kvůli průjezdnímu profilu, u nízkých kachen to zapotřebí není (s KT bez reko je průjezdní profil stejný), takže ta reklama se tam může bez problémů nalepit. Všechny KT mají dveře na každé straně a to je krásný odlišovací prvek od ostatních tram.

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Reklamní nátěry tramvají

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 24.12.2011 18:22

Chemik: Na KT8D5.RN2P asi reklama nebude kvůli odlišení od KT8D5 na první pohled (podobně jako u T3R.PLF). Třeba až budou všechny KT nízké, tak se třeba pak něco hne. Vzpomínám si, jak pan Bém hlásal, že na nové tramvaje se reklama lepit nebude a já se radoval, jak krásný krok udělal. A teď tu máme 14t na X způsobů...

Odpovědět