Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od milbi » 28.5.2009 13:06

2217 píše:Páni dobrý! To jsou informace jak noha! A ještě s hrubkou ve slově výluka. :cry:
Musím se DPP zastat, ale hrubka tam není (nebo jí na fotce nevidím) - viz obrázek v plné velikosti: http://lh5.ggpht.com/_atTj0GZQBzs/Shmsg ... 220721.JPG

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 2217 » 28.5.2009 11:11

Páni dobrý! To jsou informace jak noha! A ještě s hrubkou ve slově výluka. :cry:
viz příspěvek uživatele Milbi níže. Veřejně se omlouvám DPP. V malém provedení obrázku nebyla ta jedna nožka toho ypsilonu por mě dost zřetelná.
Naposledy upravil(a) 2217 dne 28.5.2009 17:48, celkem upraveno 1 x.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od milbi » 28.5.2009 9:17

krysarr píše:No to je narez, tak to rozhodne souhlas, protoze tohle vypada jak takovy ty vtipny pisemky ze zakladky, co obcas kolujou po netu :roll: :)
Ve chvíli, kdy jsem šel na Trojský most fotit a viděl jsem docela početnou skupinu potenciálních cestujících, mi bylo za DPP hanba, a tak jsem využil svůj hlasový fond a co nejvíc nahlas oznámil, že tramvaje nejezdí a ať jdou na autobus. Pochopitelně někteří nevěřili a papírkem (který jsem vyfotil) nebyli přesvědčeni o nic víc.

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od krysarr » 27.5.2009 23:28

No to je narez, tak to rozhodne souhlas, protoze tohle vypada jak takovy ty vtipny pisemky ze zakladky, co obcas kolujou po netu :roll: :)

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od milbi » 27.5.2009 22:50

krysarr píše:Nezni to spatne, ale je tam akorat asi ten problem, ze pokud nejsou nekteri cestujici schopni pochytit zmeneny jizdni rady, ikonku, tabule, kratky hlaseni a to, ze linky jezdi 3 tydny jinak, pochybuju, ze by jim takovyhle hlaseni na pul minuty nejak dal pomohlo ;)...
Pokud vypadá tabule s výlukou jako ve stanici Trojská během víkendu 23/24.5. (výluka kvůli tunelu Blanka, viz obrázek), potom by i krátké hlášení mohlo pomoci... Cestující aspoň tuší, že se něco děje a nebude si myslet, že uvedený papír pod jízdním řádem je jen nejapný žert nějakého puberťáka.
Obrázek

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od krysarr » 27.5.2009 21:29

Nezni to spatne, ale je tam akorat asi ten problem, ze pokud nejsou nekteri cestujici schopni pochytit zmeneny jizdni rady, ikonku, tabule, kratky hlaseni a to, ze linky jezdi 3 tydny jinak, pochybuju, ze by jim takovyhle hlaseni na pul minuty nejak dal pomohlo ;) Kdo nechce, nepochopi, kdo ma snahu, pochopi i z tabule. A pomalejs vnimajici duchodce to stejne nestihne vstrebat. A cizinci nebo nepravidelni cestujici, tem rychly vycet linek a stanic taky asi moc neda. Zkusit se ma vsechno, ale asi by to nemelo valnyho vyznamu :)

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od milbi » 27.5.2009 16:40

nk8215 píše:...
Že by se třeba ve voze linky 7 na Zborovské směr Laurová ozvalo: "<trylek> Zborovská, příští zastávka Anděl, přestup na linku B směr Zličín a Černý Most, 4 (edit 3: , 9 ) a 10 směr Sídliště Řepy, 6 směr Kotlářka, 123 směr Kavalírka, 130 směr Sídliště Stodůlky a 167 směr Nemocnice Na Homolce." Já vím, je to asi sci-fi, ale krásná 8-)
Stejně jako v Lipsku to funguje (a dobře) ve Frankfurtu nad Mohanem (a asi i v jiných německých městech). Po odjezdu z předchozí stanice je nahlášena stanice následující (jen číslo, pokud není výluka), turistické lokality a poté přestupní vazby (pokud nějaká linka má i další společnou zastávku, hlášena není).
Dokázal bych si představit, že v Praze by to mohlo být asi následující (teď při výluce Anděl - Újezd):
  • Tram 3 z Vodičkovy do Lazarské: Příští stanice Lazarská, přestup na linky 9 a 20. Linka 9 je vedena odklonem přes zastávky Myslíkova a Zborovská do zastávky Anděl a dále po své trase. Linka 20 je vedena odklonem přes zastávku Národní třída do zastávky Újezd a dále po své trase.
  • Tram 20 z Národní třídy směr Národní divadlo: Příští stanice Národní divadlo, přestup na linky 12, 17 a 18 a P4. Linka 12 je vedena odklonem mezi stanicemi Anděl a Malostranská přes zastávky Jiráskovo náměstí a Staroměstská.
Délka hlášení není tak dlouhá, aby se to mezi stanicemi nedalo stihnout (viz současná hlášení o výluce) a ani, aby se nevešla do systému (který má jistě kapacitní omezení).

nk8215
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 26.5.2006 12:17
Bydliště: Dresden. 70 pod okny ovšem zůstala.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od nk8215 » 27.5.2009 0:19

trainzjohny píše:Možná nápad pěkný, ale pak v některých stanicích bude hlášení až na další zastávku (Smíchovské nádraží, Anděl, Palmovka,Letňany ...)
Souhlas, ona i ta zdejší 89 se s tím hlášením vejde do času asi jen proto, že mezi předchozí zastávkou a onou konečnou-CPB je křižovatka, kde se 2 až 3 minuty stojí...
Zřejmě proto se tu taky narozdíl od Prahy nehlásí při příjezdu do dotyčné zastávky, ale už po odjezdu z té předchozí.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od trainzjohny » 26.5.2009 23:21

Možná nápad pěkný, ale pak v některých stanicích bude hlášení až na další zastávku (Smíchovské nádraží, Anděl, Palmovka,Letňany ...)

nk8215
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 26.5.2006 12:17
Bydliště: Dresden. 70 pod okny ovšem zůstala.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od nk8215 » 26.5.2009 22:50

Zdravím,

momentálně se zdržuju v Lipsku (viz údaj "bydliště" v profilu :) ) a zdejší MHD používám prakticky denně. Přitom mě mile překvapila kvalita informací, co jdou do salonu - pokud je v nějaké zastávce přestup, zdejší kolegyně paní Hazdrové vám to dá na vědomí i s údajem o lince a směru. Centrální přestupní body (4x a i ve dne, ne jako Lazarská) jsou navíc namluvené ještě anglicky a francouzsky (trochu se s odkazem na historii divím, proč není i ruská verze), stejně jako hlášení na konečné, které je mimochodem o mnoho zdvořilejší než v Praze (takže v busu 89, který končí v centrálním přestupním bodě, to vytvoří minutový projev :) - edit 2: viz příloha) No a co nezvládne paní ze záznamu, to pohotově doplní řidič(ka) - včera (edit: už předevčírem - to to letí :) ) tu skončila dlouhodobá (6 týdnů) výluka jednoho z oněch čtyř CPB (resp. jeho poloviny) a instrukce pro klienty dotčených linek, kudy na tu druhou půlku, se hlásily naživo a občas to byl docela zážitek - jednou nás vezl zřejmě nějaký saský zemský patriot a já s dvanácti lety němčiny rozuměl cca každému třetímu slovu :) )
Konec úvodu.
Nešlo by něco takového naučit i Apex?
Že by se třeba ve voze linky 7 na Zborovské směr Laurová ozvalo: "<trylek> Zborovská, příští zastávka Anděl, přestup na linku B směr Zličín a Černý Most, 4 (edit 3: , 9 ) a 10 směr Sídliště Řepy, 6 směr Kotlářka, 123 směr Kavalírka, 130 směr Sídliště Stodůlky a 167 směr Nemocnice Na Homolce." Já vím, je to asi sci-fi, ale krásná 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) nk8215 dne 27.5.2009 0:41, celkem upraveno 2 x.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od martyn » 14.8.2008 20:34

V týdnu se v noci brousilo mezi Malovankou a Bílou Horou, to asi bude příčina.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MF » 14.8.2008 18:53

Syrda píše:V posledních dnech jsem večer potkal krnováky na 36 a jako cílová zast. byla Malovanka (mésto Bílé Hory). Stejně tak veškeré další displeje uvnitř vozu. JŘ ale o ničem takovým neví. Ten zná akorát, že pár spojů koční u vokovické vozovny. To se jen řidiči nechce jet až tak daleko :wink: ?
Tak se asi točily do času. Zřejmě se zdržely za nějakou MU.

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Syrda » 14.8.2008 18:34

V posledních dnech jsem večer potkal krnováky na 36 a jako cílová zast. byla Malovanka (mésto Bílé Hory). Stejně tak veškeré další displeje uvnitř vozu. JŘ ale o ničem takovým neví. Ten zná akorát, že pár spojů koční u vokovické vozovny. To se jen řidiči nechce jet až tak daleko :wink: ?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 27.7.2008 21:23

Proxy píše:
9001 píše:Já jsem trochu jinýho názoru. Želivského u Strojimportu má znak metra i při normálním provozu vyjma linky 11. Zkuste se podívat na ostatní linky :wink:
...ale o Želivského snad přeci nejde 8-) spíš o jedno ztracené písmenko :oops:
Beru zpět. Jsem se chytil reakce Toma 11

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Proxy » 27.7.2008 21:04

9001 píše:Já jsem trochu jinýho názoru. Želivského u Strojimportu má znak metra i při normálním provozu vyjma linky 11. Zkuste se podívat na ostatní linky :wink:
...ale o Želivského snad přeci nejde 8-) spíš o jedno ztracené písmenko :oops:

Odpovědět