Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jeffer
Uživatel

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od jeffer » 16.12.2009 18:14

"Upozorňujeme cestující, že pokud si nebudou dávat pozor na osobní věci, pojede jejich peněženka odklonem přes … a nikdy více po své trase."

Oskar
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 16.12.2009 10:28

dušan píše:jedna perla - linka 12 na palmě zc: "Palmovka, přestup na metro, konečná stanice, prosíme vystupte . Upozornění pro cestující, nacházíte se v zóně..........."
to aby to mělo reprák z venku, když nikoho nevezu
Ještě lepší to bude mít linka 4 na SN :) :
„Smíchovské nádraží, přestup na metro, přestup na linky S a další vlakové spoje, konečná zastávka, prosíme vystupte... Městská policie a dopravní podnik hlavního města prahy vás upozorňují, že se nacházíte v místě zvýšeného výskytu kapesních krádeží. Buďte opatrní na svoje osobní věci.“

Osobně bych to hlášení kromě jazykových mutací také zkrátil. Myslím, že je úplně zbytečné říkat, kdo upozorňuje, takže by stačila i minimální forma: „Prosím pozor. Buďte opatrní, na svoje osobní věci.“ Nebo o něco delší, skoro-výluková varianta: „Upozorňujeme cestující, že se nacházejí v místě zvýšeného výskytu kapesních krádeží.“

jendelin.i
Uživatel

Příspěvek od jendelin.i » 16.12.2009 9:16

jendelin.i píše: Třebenická 14.12.09: 348 nám asi sežrala linku 345
Dnes ráno již opraveno =D>
Tedy, jestli jsem nebyl ještě ve snách.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 16.12.2009 2:28

Připomíná mi to Murphy zákony o dopravě - po upozornění na kapsáře v MHD si všichni cestují automaticky sáhnou na peněženku takže kapsáři pak mají usnadněnou práci. :D Jiný smysl v tom nenalézám.

dušan
Uživatel
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 16.12.2009 2:18

fibou píše:
OMH píše:A totéž na 22 směr Brusnice, na každé zast. myslím. Já to slyšel poprvé někdy v 23h večer a to docela "prudí" cestující každou zast. slyšet v této době, kdy tramvaj poloprázdná. Jinak je to správné, jen ta anglická verze chybí :roll:
Já měl v sobotu 3 a hlásí to v podstatě pd výtoně v jednom kuse až snad k Pražský tržnici (to teď nevim jistě, už sem to moc nevnímal potom). Pak ti ještě snad zakdáká na Palmovce a už je klid.
jedna perla - linka 12 na palmě zc: "Palmovka, přestup na metro, konečná stanice, prosíme vystupte . Upozornění pro cestující, nacházíte se v zóně..........."
to aby to mělo reprák z venku, když nikoho nevezu

fibou
Uživatel

Příspěvek od fibou » 15.12.2009 12:08

OMH píše:A totéž na 22 směr Brusnice, na každé zast. myslím. Já to slyšel poprvé někdy v 23h večer a to docela "prudí" cestující každou zast. slyšet v této době, kdy tramvaj poloprázdná. Jinak je to správné, jen ta anglická verze chybí :roll:
Já měl v sobotu 3 a hlásí to v podstatě pd výtoně v jednom kuse až snad k Pražský tržnici (to teď nevim jistě, už sem to moc nevnímal potom). Pak ti ještě snad zakdáká na Palmovce a už je klid.

OMH
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OMH » 15.12.2009 11:38

Oskar píše:Já hlášení zažil už v pátek na lince 22 v relaci Újezd - Národní Třída. Nejvíc mě na něm rozčiluje stejný jingle jako u hlášení zastávek. Vždycky si myslím, že se řidič umáčkl a vyhlašuje další zastávku.
A totéž na 22 směr Brusnice, na každé zast. myslím. Já to slyšel poprvé někdy v 23h večer a to docela "prudí" cestující každou zast. slyšet v této době, kdy tramvaj poloprázdná. Jinak je to správné, jen ta anglická verze chybí :roll:

Oskar
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 15.12.2009 11:31

To je podle mě stejný problém jako s jinglem – nedostatečná kapacita hlásiče.

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 15.12.2009 11:15

Jiny jingle bude asi comp problem. Mne spis zarazi, proc je to jen v cestine. To to nejde stridat po zastavkach cesky/anglicky/nemecky, kdyz uz se to musi hlasit na kazde zastavce?

Oskar
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 15.12.2009 10:38

Já hlášení zažil už v pátek na lince 22 v relaci Újezd - Národní Třída. Nejvíc mě na něm rozčiluje stejný jingle jako u hlášení zastávek. Vždycky si myslím, že se řidič umáčkl a vyhlašuje další zastávku.

MOp
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 15.12.2009 10:36

d-8 zatim bez hlaseni

trainzjohny
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 15.12.2009 10:24

A do předvánočního zmatku nám DPP zase začal hlásit o krádežích ... ovšem narozdíl od poslední vlny tentokrát skoro všude v centru. Taková linka 10/16 vám zahlásí krádeže na Andělu, Palačáku, Karláku, Štěpánské a i na I.P.P a to nepochybuji že i na Míráku (tam už jsem nejel)
a když člověk má v tramvaji trávit osmihodinovou směnu a poslouchat to na každý druhý stanici tak už mu to pomalu i leze krkem, ještě že dnes budu na busech

minarjo
Uživatel

Příspěvek od minarjo » 15.12.2009 2:23

fibou píše:... za chvíli budou dávat i blbě názvy zastávek, vůbec by mě to už nepřekvapilo.
Ale to už tu taky bylo! A to zhruba před půlrokem v létě, kdy se začaly houfně na zastávkách užívat místo "nálepkových" označení linek ty celopapírové i s názvem zastávky, tak šikovní pracovníci na tram zastávku Sídliště Zahradní město ZC dali papírovou ceduli s linkami označenou Zahradní město a naopak, zkrátka prohození názvů 2 zastávek v terénu jako nic :) Bylo to tak min. týden (pozoroval jsem to z 22), už jsem to skoro chtěl sám nahlásit na KGX (přeci jen záměna názvů zastávek, to už je slušné matení), ale někdo mě asi předběhl, další den už bylo prohozem opraveno. Aneb - možné je opravdu vše...

fibou
Uživatel

Příspěvek od fibou » 15.12.2009 0:49

milbi píše:Něco podobného bylo na Palmovce, když byla výluka Krejcárku. Na stojanu byla 2x přeškrtnutá linka 19 (resp. dvě linky 19, každá jednou přeškrtnutá) a desítka chyběla. Takže to jistě bude rukama a ne náhodou :cry:
Ono tohle neni ojedinělý případ, to se neustále opakuje. Jsou prohozený JŘ (např. DC a ZC), jsou blbě linky, za chvíli budou dávat i blbě názvy zastávek, vůbec by mě to už nepřekvapilo.

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 15.12.2009 0:43

jendelin.i píše:Nesouvisí to sice s tramvajemi, ale nová REGIONÁLNÍ METROLINKA 348 nám asi sežrala linku 345 :smt022
Jó, vrána, židlička, sněhulák nebo koule, je to věda těžká! :?
Něco podobného bylo na Palmovce, když byla výluka Krejcárku. Na stojanu byla 2x přeškrtnutá linka 19 (resp. dvě linky 19, každá jednou přeškrtnutá) a desítka chyběla. Takže to jistě bude rukama a ne náhodou :cry:

Odpovědět