Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Jabberwocky
ďábelský pedagog

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Jabberwocky » 03.9.2012 12:57

Rámečky se mi čtou podstatně hůř.

Sirka
Uživatel

Příspěvek od Sirka » 02.9.2012 17:03

willyjeff píše:V čem je teda ten rozdíl oproti jiným linkám?
Očekávej odpověď ve stylu "je to nadstavbová síť, často jezdící nová spojení, která je třeba lidem zvýraznit"

Petrpes
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrpes » 02.9.2012 7:14

Rotoped metrolinkama doslova dýchá, jsme teď 1 světová skupina...
Ale jejich odlišení od ostatních linek je naprosto zbytečné až neopodstatněné.
Snad že to nasere ještě více lidí, bo to nejni vidět :]

I ten systém, které linky M jsou a které nikoli je dementní.
MoP již vysvětloval v sekci Humor.
Ale i tak, 176 a 191 jsou M i po 20-30 minutách a 107 a 143 M nejsou i při 5 minutách, protože o víkendu mají 20 a 30, což není dost eM.

Prostě konina...

XSC
Uživatel

Příspěvek od XSC » 02.9.2012 0:48

willyjeff píše:V čem je teda ten rozdíl oproti jiným linkám?
V tom, že se Ropid svou blbostí ještě potřebuje chlubit. Jinak žádný důvod k odlišení neexistuje. Kdyby chtěli, tak si mohli pro metrolinky vyhradit třeba řadu 100 a pro zbytek 200. Přečíslovávalo a měnilo se toho stejně dost.

willyjeff
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 02.9.2012 0:32

V pondělí mi začne dovolená, tak když si na to vzpomenu, plánuju sesmolit nějaký oficiální dotaz na R@pid, co je vedlo k tomu, že chtějí metrobusy odlišit. Vždyť tam platí úplně stejný tarif, jezdí tam obyčejné vozy, nemají žádné speciální výhody v provozu. V čem je teda ten rozdíl oproti jiným linkám?

P_V
Uživatel

Příspěvek od P_V » 02.9.2012 0:20

Musím potvrdit, že číslo v rámečku nepřečtu ani já, kromě z bezprostřední blízkosti když autobus stojí, nebo jede přímo proti mému výhledu. Ta čára okolo rozbíjí obrysy číslic. Nejhorší jsou SORy, kde diody blikají a při pohybu (hlavy nebo autobusu) je to změť pixelů. Terčíkové displeje jsou o něco lepší, ale jen o trochu.
Žádné čáry, ani pouze vodorovné, bych nedělal. Vhodnější by byl puntík ¦136 nebo písmeno, ale s mezerou, aby to nerušilo M-136. A nejvhodnější by bylo nezvýrazňovat vůbec.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.9.2012 22:30

Když už nějak chtějí odlišit zobrazení čísel metrolinek, tak nešlo by to odvodit od označení na ZJŘ = místo tamního slova "METROBUS" nad symbolem BUS na vnějších orientacích vozidel jen snížit výšku číslic (nechat běžnou celkovou šířku a sílu čar) a nad nimi udělat vodorovnou čáru (cca o síle dvou bodů)?

Karotka
Uživatel

Příspěvek od Karotka » 31.8.2012 21:48

Absolut píše:Zajímaly by mě nějaké postřehy o čitelnosti od někoho se zdravým zrakem. Jak jste na tom?
Stačilo by od někoho s "optimální korekcí"? (se současnými brejlemi u očařky přečtu i poslední řádek)
Podle mě je čitelnost třetinová. Bez rámečku číslo rozeznám ve dne na tři "koňské délky", s rámečkem až když bus vjíždí do zálivu. Myslím, že lepší než rámečkování by byla změna fontu - kulatější číslice, co používá např. Veolia na příměstských linkách, mi přijdou čitelnější.

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2012 11:30

P_V píše:Podle Filipa Drápala, taktéž z Ropidu, se na JŘ 14/24 nedají další zastávky dopsat proto, že by se tam nevešly. Takže licence už najednou není problém. A že by se tam nevešly aspoň ty významnější, už tu také někdo vyvrátil.
No, pojem významnější zastávky zastávkový j.ř. nezná. Buď ve sloupečku všechny, nebo nic. Souvětí, že dále pokračuje jako linka 24 přes zastávky Pražská tržnice, Vltavská, Bílá Labuť, Masarykovo nádraží, Václavské náměstí, Karlovo náměstí, Moráň, Albertov, Koh-i-noor, ... nikdo luštit nebude (a taky tam není čas aby věděl kam dojede na jednorázový lístek).
Pokud jde o mne, ponechal bych u 14/24 současný stav.

Víc mi vadí poznámky u 5. :roll:

Fořtík
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 31.8.2012 11:17

Nebuď zbytečně skromnej, Milane. Tak Tě neoznačují jenom mazáci... 8-)

Martin Šubrt
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 31.8.2012 10:21

P_V píše:Podle Filipa Drápala, taktéž z Ropidu, se na JŘ 14/24 nedají další zastávky dopsat proto, že by se tam nevešly. Takže licence už najednou není problém. A že by se tam nevešly aspoň ty významnější, už tu také někdo vyvrátil.
Kolik jezdí na Orteňáku linek? 6 těžko. Tj. místo na jeden JŘ navíc v podobě klasické infocedule, která se dává při výlukách, tam je, takže se tam ta trasa dalšího pokračovaní linky dá klidně vypsat. Ropid ale hlavně nepochopil, kde je problém, teď hraje hru, že to věděl, ale že to nejde a za pár dnů to bez problémů vyřešit půjde...

P_V
Uživatel

Příspěvek od P_V » 31.8.2012 10:02

Podle Filipa Drápala, taktéž z Ropidu, se na JŘ 14/24 nedají další zastávky dopsat proto, že by se tam nevešly. Takže licence už najednou není problém. A že by se tam nevešly aspoň ty významnější, už tu také někdo vyvrátil.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.8.2012 9:46

Fořtík píše:
Nemáš zač! Každému, co jeho jest! 8-)
důležité bylo "- takže zejména od "mazáků", kteří viditelně často neznají mnohdy své pracovní povinnosti!" = od kolegů trpících "provozní slepotou" = chovajících mnohdy k cestujícím jako "k otravnému hmyzu" - viz diskuze okolo tohoto příspěvku!

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2012 9:00

Absolut píše:Ráno jsem obdivoval rámečky na Nemocnici Krč. Začínají mi připadat fakt strašné. Zajímaly by mě nějaké postřehy o čitelnosti od někoho se zdravým zrakem. Jak jste na tom? Já jsem na dálku poznal kdejakou třístovku nebo vymeták typu a-293, ale s metrolinkami 150, 193, 215 apod. jsem měl problém.
Na BUSE je písmo tenčí, jednička splývá s rámečkem. Čitelnost je výrazně horší. (rozlišitelnost 4/5/6/8)
Ale bylo mi na dotaz na ROPIDu sděleno, že to zkoušeli, a že na SORech to je čitelnost lepší než nyní.
Nejen že to je strašné, je to naprosto zbytečné.

Petr: To by snad mohli depáci za noc zmáknout.

Absolut
Moderátor

Příspěvek od Absolut » 31.8.2012 8:44

Ráno jsem obdivoval rámečky na Nemocnici Krč. Začínají mi připadat fakt strašné. Zajímaly by mě nějaké postřehy o čitelnosti od někoho se zdravým zrakem. Jak jste na tom? Já jsem na dálku poznal kdejakou třístovku nebo vymeták typu a-293, ale s metrolinkami 150, 193, 215 apod. jsem měl problém.

Odpovědět