Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
vávra
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 06.11.2008 20:12

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od vávra » 15.12.2012 22:10

willyjeff píše:Divili byste se lidem, že jsou překvapení, když ta 11 doopravdy rovně nejede? http://josef.chodounsky.cz/Fotky/Ruzne/ ... loupek.jpg Předpokládám, že všichni poznáte, jaká zastávka a směr to je.
Jménem odd. Zastávky DPP můžu říct, že tentokrát jsme výjimečně z obliga...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 15.12.2012 20:46

Já jsem to tam viděl snad před třemi týdny, asi setrvalý stav...

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Damir Holas » 15.12.2012 18:22

willyjeff píše:Divili byste se lidem, že jsou překvapení, když ta 11 doopravdy rovně nejede? http://josef.chodounsky.cz/Fotky/Ruzne/ ... loupek.jpg Předpokládám, že všichni poznáte, jaká zastávka a směr to je.
Otakarova zc, že? :) Všiml jsem si toho už v pátek ráno...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 15.12.2012 17:48

Divili byste se lidem, že jsou překvapení, když ta 11 doopravdy rovně nejede? http://josef.chodounsky.cz/Fotky/Ruzne/ ... loupek.jpg Předpokládám, že všichni poznáte, jaká zastávka a směr to je.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 10.12.2012 19:51

Švec by i počkal, ale tak buď zajistím funkční signalizaci, nebo to zohledním v pozdních odjezdech, nebo zmírním buzeraci. Já bych na Spojovací taky nemusel vypálit na vteřinu a nezavíral před nosem, ale další volno bůhvíkdy a to už zase znamená žhavit drát a to už je trochu drbání se levou nohou za pravým uchem a hlavně totálně zbytečně. Hlavně že je přechod na Svatoplukový. Ostatně před nedávnem (možná už rokem) jsem se tu ptal co s tou Šárinou bude. Grossák myslím říkal, že něco jo, bo je v záruce, ale o nějaké nápravě není stopy. A co ta Flora, Želivského....?? Mluví se o tom někde aspoň, nebo se poplácali po zádech jak tam dali preferenční prvky a za xx a to pro úspěch stačí, zapínat už se to nebude? Na co se do--jzlu čeká? Ten přechod na Želvě v zastávce je další....než T6 sepne dveře, lup a je to na stůj, další možná za minutu...v neděli v 6 ráno na prázdné ulici #-o

-KUBI-
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: 05.2.2012 18:39

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od -KUBI- » 10.12.2012 18:16

Takto se zobrazuje už delší dobu, určitě víc jak dva týdny. Už jsem tam viděl i nějakou snahu o opravu, leč zjevně byla neúspěšná.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 10.12.2012 18:09

Dnes odpoledne ukazoval elektronický sloupek na zastávce Národní divadlo na nábřeží tyto informace:
nardiv.jpg
Což se hodí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 10.12.2012 9:02

Brejšín píše: Tak radši nas*reme každou ujetou tramvají 2 lidi, a to že si v tom řidiči libují.
A to se zas budu hádat. Nelibují. Prostě jedou. Padnul čas odjezdu a díky "skvěle fungujícím" světlům, "pohodovému" průjezdu po Evropské atd. atd. není čas na hrdinství. Nadávej na systém, ne na ševce.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Brejšín » 08.12.2012 18:37

Ano mnohoset tisíc - teda by mě zajímalo kolik set tisíc stálo zobrazování na reklamních panelech.

Ono vůbec cokoli co by nějakým způsobem zpříjemnilo cestování MHD je strašně drahé, no nic za pár let to maršutky zvládnou taky dobře. Úplně ukázkový případ jak se s*ere na ty co nás živý, je obratiště Divoká Šárka, kde snad u každé odjíždějící tramvaje přebíhá 5 lidí a to i v důchodovém věku. Prostě na LED panel zobrazující první odjezd jsme moc chudí. Tak radši nas*reme každou ujetou tramvají 2 lidi, a to že si v tom řidiči libují.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.12.2012 16:50

asi to dám sem:
Lepší přestupování na metru Depo Hostivař - http://chodcisobe.cz/praha/podnety/440/ ... o-hostivar
Přestup z autobusů na metro by byl pohodlnější, pokud bychom věděli, za jak dlouho metro odjíždí. Část končí na Skalce a intervaly jsou na poměry metra dlouhé. Často souprava stojí ve stanici a lze jen hádat, odjede-li za čtyři minuty či deset vteřin. Přitom zde existují vhodné informační panely, které by mohly informace o době do odjezdu zobrazovat. ...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.11.2012 12:15

No od toho slouží rolování příští/next během jízdy + hlášení příští stanice...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 20.11.2012 12:13

Zjišťovat v okamžiku kdy to zastavilo kde jsme je pozdě. Už mezi zastávkami je potřeba vědět že chci vystoupit.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MPL » 20.11.2012 9:31

Též souhlasím. Já osobně s tím mám problém v tramvaji. Vlak stojí ve stanici a název aktuální stanice v tomto případě nelze získat skutečně NIKDE. Ano, je na zastávkovém sloupku, ale ten zevnitř jaksi "není vidět", že? A na vnitřním informačním panelu svítí na první pozici příští zastávka. Pokud se člověk zamyslí (nebo vzhlédne od knížky), tak má automaticky pocit, že je v té stanici, co tam vidí napsanou. Ale ono ne, ona bude až příště :roll:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od P_V » 20.11.2012 1:12

Náhled na věc "ono to zastavilo, kde to vlastně jsem" je mi také bližší.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.11.2012 22:37

MŠ: Nevím, jestli ti neublížím, ale osobně musím souhlasit - když jsem dříve jezdil jako turista, tak na TRAM jsem se podíval/svezl se jimi nějaký "vyhlídkový" úsek, ale pro přepravení z místa na místo jsem preferoval metro - ovšem bedlivě jsem sledoval celou cestu hlášení. Co jsem u DP, tak metro využívám minimálně, ale už nevnímám hlášení a pak mám přesně tebou popsané problémy se orientovat ve vizuálně podobných stanicicích, kde se nacházím.
Tebou popsaný systém by orientaci umožnil určitě mnohem lépe než je dnes.

Odpovědět