Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 02.10.2013 15:02

Dotaz čistě ze zvědavosti, která verze vám přijde přehlednější?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Sirka » 22.9.2013 22:45

kruťák píše:Byly tam totiž správně zastávky linky 8 na Hradčanskou, jenže po Hradčanský následovalo: Hradčanská, Sparta, Letenské náměstí, atd. - no zkrátka totéž pozpátku. Číslo vozu ani čas si už nepamatuju, ale je to takhle na všech?
Taky jsem to viděl a mám za to, že při vyhlášení "konečné" Hradčanské se to srovnalo...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 21.9.2013 12:56

Linka 5 jezdí jako Vozovna ŽI/KO už z ÚDDP. Z trasy sjíždí na Hradčanské...
Ta 8 se myslím ještě změní na 20 :)

Jak už jsem psal nejednou, tohle by měl mít DPP nějak automaticky ošetřené!
Aby se to samo změnilo až vhodnou zastávku na Vozovnu, do té doby 5 Hradčanská.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 20.9.2013 23:42

Já včera před půlnocí doprovázel na náměstí Republiky kamarádku, která bydlí na Kamenické. Přijela 2xT6 "8 Vozovna Žižkov" - kamarádka ví, že se trochu motám okolo tramvají, ale na otázku, jestli jí to zaveze domů, jsem z fleku odpovědět nedokázal. Nakonec to vypadá, že to jelo přes Letnou až na Hradčanskou a odtamtud dolů po nábřeží do vozovny. Ale poznat to je fakt náročné, hlavně když uvnitř vozu není o trase žádná informace (teploměr).

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 20.9.2013 22:43

Netuším, já měl včera na 820 2xT3RP a v odrazu okna KTN jsem sledoval, kdy se vlastně přepíše 8 na 20. Tak že až po odkecání balastu, při slově příští ;)
A vzhledem k tomu, ze jsem pejsek hravý, dělal jsem i pokusy.
Nejprve jsem směrem 208 dal na Malostranské do orientace 8, resp. 0208. Enter až při rozjezdu. Cestou na mě vyskočil dotaz Harfa? Tak jsem jej potvrdil a jako 8 Harfa, ale s 20 ve hlásiči přijel na Hradčanskou, kde jsem již pustil hlášení s normálním, ne kvůli retězení s přehnaným předstihem.
Druhý pokus byl stejný, ovšem na dotaz na konečnou jsem dal ESC. Tak že už od Sparty jsem jel jako linka 20 Hradčanská a s hlášením se jen přepsala Hradčanská na Barrandov.

Každopádně jednu z těchto variant by to mělo dělat automaticky, ne aby řidič musel mačkat hlášení u Jeleního příkopu ;)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 20.9.2013 22:25

Dneska odpoledne jsem jel ze Strossu na Anděl linkou 820 a docela mě zarazil seznam zastávek na tom ledkovym jezevčíku v salounu. Byly tam totiž správně zastávky linky 8 na Hradčanskou, jenže po Hradčanský následovalo: Hradčanská, Sparta, Letenské náměstí, atd. - no zkrátka totéž pozpátku. Číslo vozu ani čas si už nepamatuju, ale je to takhle na všech? Já se teď moc do terénu (a na linku 820 tuplem) nedostal, tak nevim. Ale pokud je to tak na všech, tak to docela mate. Určitě by bylo mnohem lepší tam mít HR jako ostrou konečnou, když už se ty linky musí spojovat. A pokud si dobře vzpomínám, tak tam tenhle seznam visel až na Malostranskou, pak to teprve přehodilo na seznam 20. Tou dobou už to ale zase, myslím, na hlavním transparentu zobrazovalo správně 20. Tak kde může být chyba? Software? Hardware? Nebo mezi sedačkou a apexem?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2013 22:15

Sirka píše:
gabuliatko píše: @3646
Tato komplexní odpověď znamená, že jsem uvěřil nějakejm kecům a pořád tato užitečná věc neexistuje? Díky.
Číst umíš za jedna.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.8.2013 18:41

Sirka píše:
gabuliatko píše: @3646
Tato komplexní odpověď znamená, že jsem uvěřil nějakejm kecům a pořád tato užitečná věc neexistuje? Díky.
Já si také vzomínám, že měl (zkušebně 1) jízdenkový automat přijímající bankovky existovat - a to snad na letišti, ale páč tam fakt se nerad pohybuji, tak se tam běžně nevyskytuji a nemohu sloužit při ověřování dané informace.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Sirka » 31.8.2013 18:14

gabuliatko píše: @3646
Tato komplexní odpověď znamená, že jsem uvěřil nějakejm kecům a pořád tato užitečná věc neexistuje? Díky.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.8.2013 12:11

Špilberk: Když už nechceš být "markatingově vhodnější", tak ovšem buď stále přesný (viz podtrženo) = v ČJ V úseku Braník - Modřany v provozu pouze vybrané spoje během špiček pracovních dnů. a v AJ také rozhodně uvést co nejpřesněji (významem nejpodobněji ČJ), protože človeče nevím proč, ale cizince vídám hodně na Belárii + asi i v řadách cizinců jsou šotouši úmyslně jezdící až do konečných MHD (netvrdín však, že vždy jejich cílem je přímo TRAM/MHD - může to být i zvyk "prohlížet si životní styl obyvatel, jimi navštívených, měst").

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2013 9:23

Já bych se přikláněl k formulaci: V úseku Braník - Modřany v provozu pouze vybrané spoje během špičky. A anglicky bych se se na to vykašlal a nechal bych stávající formulaci. Provoz turistů je zde minimální a vysvětlovat turistům všechny ROPIDí záhady není potřeba. Jen doufám, že neexistuje nějaký předpis, že info letáčky v cizích jazycích musí 100% odpovídat češtině.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.8.2013 21:30

Martin Šubrt píše:
MOp píše:Jak jsem ti rikal drive - nejlepsi a nejuniverzalnejsi formulace je "jen vybrane spoje". Jenze to muze znamenat take jen 2 za hodinu.
;-) Ok, všude budu psát, že tady jezdí jen Ropidem vybrané spoje ;-).
Né, já se přikláním k sjednocení s, tebou už jinde používanou, (jak napsal 9001) "markatingově vhodnější" formulací (ne)zkrácený interval = "3 - V úseku Nádraží Braník - Sídliště Modřany(Levského) je vprovozu pouze v nezkráceném intervalu během špiček pracovních dnů." = uvedený úsek není ve špičce PD chudčí o 1/2 spojů, ale naopak ostatní část trasy je bohatší o posílení na 200%.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.8.2013 12:44

MOp píše:Jak jsem ti rikal drive - nejlepsi a nejuniverzalnejsi formulace je "jen vybrane spoje". Jenze to muze znamenat take jen 2 za hodinu.
;-) Ok, všude budu psát, že tady jezdí jen Ropidem vybrané spoje ;-).

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MOp » 29.8.2013 12:21

Jak jsem ti rikal drive - nejlepsi a nejuniverzalnejsi formulace je "jen vybrane spoje". Jenze to muze znamenat take jen 2 za hodinu.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.8.2013 12:14

MM-Mikulovsky píše:#-o #-o #-o jsem blbý já či autor a schvalovatel nových plánků LV - viz přiložený detail popisu provozních parametrů (pásmování apod.) jednotlivých linek.

Jsem přesvědčen, že popisek u l.3 značně klame cestující a pak není divu jejich neorientace v praxi!
Mělo by tam být uvedeno " V úseku Nádraží Braník - Sídliště Modřany (Levského) jezdí pouze ve špičnách pracovních dnů a to jen každý druhý spoj.

3 (ve špičkách PD) / 4 (ranní a odpolední špičce PD) / 16 (ve špičkách PD) / 22 (ranní a odpolední špičce PD) - jsem přesvědčen, že popis určitého časového období má být jednotný a ne, že v jedné polovině případů je uveden nějak a v druhé jinak.

17/22 - opět dva různé popisy pro stejný stav (tzv. pásmování) - buď v obou uvádět "každý druhý spoj" či "běžný/poloviční interval"
Blbý autor nových plánků se hlásí ;-). U linky 3 jsem hodně váhal, jak to napsat, a kombinace jede jen ve špičkách a ještě jen každý druhý spoj vypadala zejména v anglině příšerně. Dvojité only. Nicméně uznávám, že to asi jinak nepůjde, naž to tam napsat opravdu polopatě. Hlavním cílem vysvětlivky bylo nyní hlavně zdůraznit, že mimo špičky už tam torjka nejede vůbec, dvojité zklamání ještě z půlky spojů mimo špičky by někdo najednou nemusel rozdýchat ;-). Dalším důvodem byla potřeba ušetřit dva řádky, jinak by se to tam nevešlo bez dalšího zmenšení písma. Mimochodem, ve druhém odstavci požaduješ, aby 3 i 4 a 16 byly psány stejně, takže ta 3 je pak skutečně napsána ve snaze to sjednotit (a tudíž pominout současný rozdíl, že jede ještě půlka spojů). 22 už ale stejná není, protože 3, 4 i 16 v těch špičkových úsecích jezdí jen ve špičkách.

Pokud jde o 17 a 22, tak samozřejmě nejde o stejný případ. 17 už jezdí do Kobylis trvale ve všech obdobích jen s polovinou spojů, zatímco 22 stále má ve špičkách do Hostivaře páteřní charakter. Kdybych ve stylu 17 napsal, že do Hostivaře jede mimo špičky 1/2 spojů, není z toho jasné, co tam tedy jede ve špičkách. Takže se zvolila formulace, že tam jede páteřní linka jen ve špičkách, z čehož víc vyplývá, že to tam jede i mimo špičky, ale ne tak často. Samozřejmě, pokud se tu shodnete na vhodnějších formulacích, zapracuju do další verze mapy.

Odpovědět