Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 02.5.2014 18:09

MM-Mikulovsky píše:ale i tzv. zastávkových hlaviček/čoček s názvem zastávky a čísly zastavujících linek + případně směry jízdy (ať již hned na následujícím větvení - pomocí jen šipky či na vzdálenějším/složitějším větvení vypsáním pod názvy významnějších směrů).
Čočky nemaj s Chapsem nic společného. A když jsem se zeptal, zda by nešlo generovat čočky automaticky tak jsem si vyslechl přednášku ze které jsem pochopil, že jsem rád že jsem šotouš. Btw pamatujete si, jak se zastávkové jízdní řády tvořily tak, že seznam zastávek byl jen jeden sloupek a když se nevešel tak se ručně na kopírce zmenšoval? Není to tak dávno.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.5.2014 8:53

ElWapp píše:Nepochopím, že se za deset nebo kolik let, co DP používá Chapsí software na jízdní řády, ještě nedala do kupy nějaká jednoduchá šablona na tyto krátkodobé změny. Pořád se to vyrábí ad hoc - někdo tam něco zvýrazní, jindy někdo jiný zas ne, někdy se vytisknou i sloupečky pro víkend, někdy se napíše že linka o víkendu nejede, i když jede, někdy se do spodního rámečku opíše platnost, jindy název akce, kvůli které se mění provoz, jindy popis dopravního opatření, datum platnosti je někdy inverzně a někdy ne... Proč se na to za deset let nevytvořil nějaký stručný manuál? To to nikomu nevadí?
=D> :smt023 přesně toto mne také #-o a to nejen u ZJŘ, ale i tzv. zastávkových hlaviček/čoček s názvem zastávky a čísly zastavujících linek + případně směry jízdy (ať již hned na následujícím větvení - pomocí jen šipky či na vzdálenějším/složitějším větvení vypsáním pod názvy významnějších směrů).

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 01.5.2014 21:01

Nepochopím, že se za deset nebo kolik let, co DP používá Chapsí software na jízdní řády, ještě nedala do kupy nějaká jednoduchá šablona na tyto krátkodobé změny. Pořád se to vyrábí ad hoc - někdo tam něco zvýrazní, jindy někdo jiný zas ne, někdy se vytisknou i sloupečky pro víkend, někdy se napíše že linka o víkendu nejede, i když jede, někdy se do spodního rámečku opíše platnost, jindy název akce, kvůli které se mění provoz, jindy popis dopravního opatření, datum platnosti je někdy inverzně a někdy ne... Proč se na to za deset let nevytvořil nějaký stručný manuál? To to nikomu nevadí?

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ZXS91 » 01.5.2014 20:49

ElWapp píše:Jízdní řád dělaný na jeden konkrétní den, čtvrtek 8. května. A stejně musí v záhlaví zůstat sobota? :( napsat tam Čtvrtek 8.5. a zinvertovat to by asi bylo nad síly celého slavného DPP... http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortal ... 69_1)T.pdf
A když to teda platí jen a pouze 8.5, proč je dole zmínka o 5.7.? #-o

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 01.5.2014 20:46

Jízdní řád dělaný na jeden konkrétní den, čtvrtek 8. května. A stejně musí v záhlaví zůstat sobota? :( napsat tam Čtvrtek 8.5. a zinvertovat to by asi bylo nad síly celého slavného DPP... http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortal ... 69_1)T.pdf

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 01.5.2014 13:14

Vylukove, cedule na lince 91 take nemaji chybu :-D Se divim, ze cesaci jeste nevyrazili.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 01.5.2014 10:32

Jenze presne o to jde - ma smysl takove informacni prvky pouzivat, kdyz se v tom nevyznaji ani sami tvurci techhle vyvesek? Asi ani ne...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 01.5.2014 8:08

ElWapp píše:Nemela by ta 29 byt v metroramecku? (Ne ze by mi na tom zalezelo, ale kdyz uz nekdo takovou vymozenost vymyslel...)
By mě zajímalo kolik lidí si všimne rámečku natož barvy čísla :lol:

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 01.5.2014 0:42

Nemela by ta 29 byt v metroramecku? (Ne ze by mi na tom zalezelo, ale kdyz uz nekdo takovou vymozenost vymyslel...)

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od petr91 » 30.4.2014 21:45

V cca 20:50 potkána zastávková služba v zastávce Lipanská, jak upravuje linkové vedení na sloupku dc., při přestupu na Olšanském náměstí jsem vyfotil (dokumentačně mobilem) již opravený stav. Doufám, že se zítra nezačnou na novo zjišťovat opět nějaké chyby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 30.4.2014 21:17

scoffer: Na Masaryčce je aktuálně škrtání dost důležitý, nejen kvůli denním, ale i nočním linkám. Je fakt, že tam toho (ne)jezdí moc, ale jak jsem na to koukal, aktuálně to je přehledný slušně v rámci možností. Trošku to komplikujou ty různé barvičky, rámečky atd. Ale nápad dávat škrtané linky dolů do řádku je velmi dobrý. Okamžitě bych jej použil. Aktuálně naráží ale na shahu škrtat i linku, co jede doprava a pak jí tam dát ve směru rovně žlutě znovu. To znamená škrtat pod šipkou v neplatném směru a pak to dolů nejde. Ale jak jsem psal, myslím si, že pokud linka zastávkou jede, jen jinam, změnu dostatečně vyznačuje žluté podbarvení pod jinou šipkou.

Jinak Hlavní nádraží do centra dnes již v pořádku se škrtlou linkou 9. Díky. Naopak Bílá labuť obousměrně, stále včerejší stav.

scoffer
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 30.8.2005 9:54

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od scoffer » 30.4.2014 19:17

MM: tak tam bude mit o ceduli vic :-) Ale reseni ala Olomouc by taky slo, akorad nebude na boku...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 30.4.2014 18:45

P_V píše:To by ale chtělo napsat stížnost, aby to probublalo mezi ty úvodní rozbory, proč se řidič špatně tvářil.
(-X Já očekávám řádný článek na 3 stránky s nadpisem: Proč jsme nedali výluku Lazarská na první dobrou...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.4.2014 18:39

Jenže l 29 není spojená-respektive řetězená linka, aby na ní mohl ŽI vypravovat tzv. ceduláky = řešení vzít po vzoru Olomouce = na vnějších orientacích v horním řádku "konečná (Spojovací/Kobylisy/Voz. Kobylisy)" a v dolním "přes hlavní nádraží"!

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od P_V » 30.4.2014 18:39

von Špilberk píše:
petr03 píše: peknej bordel v oznaceni. Ptam se do luftu, bude nekdo potrestanej ?? [-o<
To si určitě přečteme v příštím DP-kontaktu. 8-)
To by ale chtělo napsat stížnost, aby to probublalo mezi ty úvodní rozbory, proč se řidič špatně tvářil.

Odpovědět