Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.6.2014 10:22

Žádnej ředitel informací ;-). Měl jsem na starost jen externí informátory postupně v počtu až 45 lidí. Jelikož si letos DP zajistil své lidi cca na půlku míst (výluka metra A a Vodičkovy), nebyl jsem už schopný garantovat souhrnnou vysokou kvalitu služby. Současně jsem zlobil orgány DP tím, že jsem vytvářel aktuální mapy provozu a dokonce si dovolil je v určité míře distribuovat mezi lidi - včetně omezeného výlepu na zastávkách, kde byli mí lidé. Současně z distribuce těchto map měli problémy i někteří informátoři...

Dále jsem svévolně posílal informátory na více vytížená místa (např. místo vytrhaných kolejí u zastávky Vodičkova do Lazarské), což mi bylo též vytýkáno. Při výluce Vodičkovy se sešlo tragické označení zastávek s tragickým působením informátorů DP, což vyvrcholilo chybným posíláním lidí, což pak odnášeli mí lidé o pozice vedle. A tam člověk narazí na hranice, které už řešit neumí - když za kolegy od DP neodpovídá.

Nebo na důležitých místech typu Masarykovo nádr. dlouho (i hodinu a půl nikdo nebyl), což se mi dařilo kontrolovat a pokrývat vlastními zdroji jen v omezené míře. Usoudil jsem, že z takové práce, kdy se s kolegy ještě snažíme, ale jakákoli snaha je terčem výtek ze strany DP, nemůžu mít radost. A pro radost jsem to vždycky dělal. Nabyl jsem dojmu, že DP má přítomnost obtěžuje a kromě toho se ty starosti a konflikty výrazně podepisovaly na mém zdraví. Od dubna má DP klid a mně je líp. Externí informátory má na starost stále můj kolega, ale už budou v činnosti asi jen při výlukách metra v říjnu a listopadu. Aktuální informace při výlukách jsou již zcela v režii DP.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 29.6.2014 7:27

Kdo nečte zelené, tentokrát by měl: http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3123342
Pan MŠ nám rezignoval na funkci ředitele informací. :shock:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 28.6.2014 23:54

petr91 píše: co mě ale překvapuje, že se v novém provedení stínu (dle fotky) již nenachází nájezd cyklistů na chodník.
Nájezd tam je, jen na fotce není vidět (je víc vpravo).

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od petr91 » 28.6.2014 22:23

ElWapp píše:Malá procházka Prahou...

http://elwapp.rajce.idnes.cz/Tramvaje_28.6.2014
Balisety zmizely kvůli opravě povrchu vozovky, co mě ale překvapuje, že se v novém provedení stínu (dle fotky) již nenachází nájezd cyklistů na chodník.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.6.2014 22:00

Dnes jsem šel okolo 34 zastávkových sloupků a OK podle standardů DP byl JEDEN, a to ještě ne úplně - Albertov od Výtoně. A to je ještě na fotkách níže s tím žlutým řádkem nad linkami, ale to myslím můžeme uznat. Všude jinde buď chyběly přeškrtnuté linky, co tam nejedou, nebo, pokud tam být nemají, tak přebývaly přeškrtnuté linky 4, 6 apod - škrtané dodatečně. Na Palačáku k Moráni visí linka 58, na Štěpánské k Pavláku je to pověšené i s návodem pro věšeče, který dolní část čísel překrývá ;-). Jinak to není žádná tragédie, všechno jen detaily, ale přece jen je to divné, že se na to musí vydávat manuál, který je zcela nedodržitelný ;-). Cestující si těch chybek ale tentokrát ani nevšimnou, samozřejmě všude jsou špatně ty páteřní 3 a 22 - asi by bylo vhodné se na tohle značení vykašlat, když se s ním neumí pracovat. Že jsou na každém místě jiné polohy nápisů, jiná skladba šipek a plus ty chyby, co jsou k vidění níže...no comment.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 28.6.2014 18:08


Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od mart337 » 28.6.2014 1:01

Martin Šubrt píše:von Špilberk: To je prostě strašný... Tohle nejsou náhodné chyby, to je absolutní rozvrat služby. Je úplnej nesmysl, aby na sloupku visela nepřeškrtnutá linka 6, buď ať tam není žádná zde nejezdící linka, nebo musí být škrtnutá. Výluka se bude měnit za 3 týdny a půjde pryč 23, takže je absurdní tam držet tu šestku. Jako to se prostě omlouvám, ale tohle už je činnost profesionálních provozních dezinformací... Mimochodem, na Labuti do centra visela linka 52 ve směru k Masaryčce celé ty dva měsíce od dubna - tři opravy k nápravě nestačily. Na Republice chyběla 55 po třetí opravě též 2 měsíce. Proboha, alespoň širší centrum od Florence po Palačák, Anděl, Pavlák, Malá Strana - to musí být označeno perfektně. Menší chybka v Hostivaři sice možná někoho zmate, ale nebudou to stovky lidí.

Ingliš není ani pověšená mapa celého provozu, byť tam by stačilo přeložit nadpis a čtyři řádky legendy.
Souhlasím, ... Tohle se opravdu nepovedlo. Když jsem jel navečer ze služby, tak jsem byl taky překvapený 6 na Moráni.
Pokavad se dobře pamatuju, tak bylo tradicí, že se o prázdninách nejedoucí linky přeškrtávaly a do tabulí byly vloženy JŘ s textem, že nejsou po dobu prázdnin v provozu. A co se týče výluk, taky bych je tam ponechal a přeškrtával. To lidi spíš trkne, než když tam ta linka nebude uvedena.
Jinak by ty problémy se šipkami šly řešit i jako v Kobylisích (jeden řádek směr Palmovka a druhý směr Troja) - udělat řádek směr Vodičkova, směr Myslíkova a KN.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.6.2014 21:21

von Špilberk: To je prostě strašný... Tohle nejsou náhodné chyby, to je absolutní rozvrat služby. Je úplnej nesmysl, aby na sloupku visela nepřeškrtnutá linka 6, buď ať tam není žádná zde nejezdící linka, nebo musí být škrtnutá. Výluka se bude měnit za 3 týdny a půjde pryč 23, takže je absurdní tam držet tu šestku. Jako to se prostě omlouvám, ale tohle už je činnost profesionálních provozních dezinformací... Mimochodem, na Labuti do centra visela linka 52 ve směru k Masaryčce celé ty dva měsíce od dubna - tři opravy k nápravě nestačily. Na Republice chyběla 55 po třetí opravě též 2 měsíce. Proboha, alespoň širší centrum od Florence po Palačák, Anděl, Pavlák, Malá Strana - to musí být označeno perfektně. Menší chybka v Hostivaři sice možná někoho zmate, ale nebudou to stovky lidí.

Ingliš není ani pověšená mapa celého provozu, byť tam by stačilo přeložit nadpis a čtyři řádky legendy.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Jenda1989 » 27.6.2014 20:09

von Špilberk píše:Jenda1989: Ale neukamenujeme. Tam jde o to, že by to hlavně mělo být všude stejně. Proto ukazuji, že na Botanické zahradě nejedoucí linky zmizely, ale na Národce jsou škrtnuté. Co je lepší nevím, ale měla by se udržovat jednotná logika.
L.6:
Jenda1989 píše:neb se domnívám, že by na stanicích měly viset vždy jen linky, které tam v tu danou chvíli jezdí.
Tak by měla l.6 taky zmizet a ušetřit papír A4 s trapným nápisem: "Nejede to." Nebo ne :?:
Že se šipka doprava u Divadla ZC týká linky 53, vím. Já ano a ostatní? Srovnejte s Národní třídou DC a Bílou labutí ZC, kde jsou jiné blbosti, ale zase je první řádek důsledně vyhrazen pro šipky směru. Proč u Divadla ZC ne, když místo by bylo :?:

Jo a když už musí viset JŘ nejezdících linek, tak ta informace, že linka o prázdninách nejede vůbec, by např. mohla být napsána i "ingliš". Je to jedna věta, vešla by se, místa dost. Takhle to mate, jízdní řád tam je, seznam zastávek taky: Co když je tam napsáno, že linka jede tak často, že tam ani nejsou časy :?: :D
Stejně by u linky 91 mohlo být "ingliš", že jezdí jen o víkendu. Už jsem na Výstavišti nepočítaněkrát rozháněl turisty ve všední den od sloupku v nástupní.
Tak s tím prvním řádkem pro šipky či info "igliš" naprosto souhlasím.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 27.6.2014 18:32

Jenda1989: Ale neukamenujeme. Tam jde o to, že by to hlavně mělo být všude stejně. Proto ukazuji, že na Botanické zahradě nejedoucí linky zmizely, ale na Národce jsou škrtnuté. Co je lepší nevím, ale měla by se udržovat jednotná logika.
L.6:
Jenda1989 píše:neb se domnívám, že by na stanicích měly viset vždy jen linky, které tam v tu danou chvíli jezdí.
Tak by měla l.6 taky zmizet a ušetřit papír A4 s trapným nápisem: "Nejede to." Nebo ne :?:
Že se šipka doprava u Divadla ZC týká linky 53, vím. Já ano a ostatní? Srovnejte s Národní třídou DC a Bílou labutí ZC, kde jsou jiné blbosti, ale zase je první řádek důsledně vyhrazen pro šipky směru. Proč u Divadla ZC ne, když místo by bylo :?:

Jo a když už musí viset JŘ nejezdících linek, tak ta informace, že linka o prázdninách nejede vůbec, by např. mohla být napsána i "ingliš". Je to jedna věta, vešla by se, místa dost. Takhle to mate, jízdní řád tam je, seznam zastávek taky: Co když je tam napsáno, že linka jede tak často, že tam ani nejsou časy :?: :D
Stejně by u linky 91 mohlo být "ingliš", že jezdí jen o víkendu. Už jsem na Výstavišti nepočítaněkrát rozháněl turisty ve všední den od sloupku v nástupní.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Jenda1989 » 27.6.2014 18:20

von Špilberk píše:A pak mám ještě dotaz, proč nejedoucí linky zmizely úplně a nejsou jen škrtnuté, a proč l.6 nezmizela a ani není škrtnutá :?:
DSC00009.JPG
A ještě jedna opravdu jen drobná a zdánlivá: kam jedou od Divadla ZC ty noční linky :?:
DSC00011.JPG
Vím, že mně asi všichni ukamenujete, ale to že ve vyloučeném úseku úplně zmizely odkloněné linky opravdu kvituji, neb se domnívám, že by na stanicích mněli viset vždy jen linky, které tam v tu danou chvíli jezdí. Co se l.č. 6 týká, tak ta po dobu prázdnin nejezdí na což upozorňuje i informace v jízdním řádu. No a co se šipky doprava ve stanici Národní divadlo (z.c.) týká, tak ta se týká l.č. 53.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4082
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od P_V » 27.6.2014 16:13

Náš útvar zastávkové služby opět zvládá změnu značení na první dobrou. Tohle je nultá. :)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 27.6.2014 14:23

A pak mám ještě dotaz, proč nejedoucí linky zmizely úplně a nejsou jen škrtnuté, a proč l.6 nezmizela a ani není škrtnutá :?:
DSC00009.JPG
A ještě jedna opravdu jen drobná a zdánlivá: kam jedou od Divadla ZC ty noční linky :?:
DSC00011.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ZXS91 » 27.6.2014 14:21

A na Okrouhlické DC se nám objevuje 510

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 27.6.2014 14:07

A nedají si říct, a nedají... 8-)
Např. bych chtěl vědět, kde se na Bílé labuti vzala l. 55, proč se pomnožila l.14 a proč má l.3 rámeček, když nemá páteřní interval :?:
DSC00013.JPG
Pak bych chtěl třeba vědět, proč na Národní třídě ZC nejede l.23, a proč l.6 jede, i když nejede kvůli prázdninám :?:
DSC00010.JPG
Naopak na Národní třídě DC l. 23 jede, l. 22 jede i nejede. L. 18 rovně nejede, ale l.6 rovně jede.
DSC00014.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět