Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 24.9.2014 17:26

ElWapp píše:Ten jezdící a blikající blázinec, co na áčku odpočítává příjezd další soupravy, je už definitivum, nebo se k tomu ještě dostane někdo se špetkou vkusu a soudnosti?
Já to původně raději nechtěl psát, ale připomíná to blikající vývěsku veřejného domu nebo herny lákající gamblery ;-). Já nějak nechápu, proč to musí jezdit ze stany, dolů, nahoru... Proč se odpočítává do vteřin, když zcela stačí informace v celých minutách... Když jsem se na to chvilku díval, začala se mi z toho motat hlava. Méně je někdy více. Stačil by na jednom obraze čas a pak prostě maličko menším písmem, aby se vešly stejnou formou všechny konečné Dejvická 2 min, s frekvencí měnění nejméně po minutě, ne proboha po pěti sekundách, nebo jak je to nastavený. A na C a v případě pásem by bylo klidně fajn, aby byly pod sebou dvě konečné a dva časy, nebude to vidět z celého nástupiště, ale kdo chce, ten si okolo projde.

ElWapp
Uživatel

Příspěvek od ElWapp » 24.9.2014 13:08

Ten jezdící a blikající blázinec, co na áčku odpočítává příjezd další soupravy, je už definitivum, nebo se k tomu ještě dostane někdo se špetkou vkusu a soudnosti?

Petrpes
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrpes » 16.9.2014 9:43

Ano, z Cardmanu (Plzeňská karta, nebo Plzeňská jízdenka) na 24 hod (60.-) a papírová na den (70.-). A kdo má Plzeňskou kartu, může si nabít i jednodenní předplatné (52.-) :×)

syverin
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 16.9.2014 0:26

MM-Mikulovsky píše:já teda:
1.) ještě obojí v jedné MHD neviděl
Mám dojem, že v Plzni se jeden čas daly koupit obě, ale na mojí děravou hlavu je to už moc dávno.

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 15.9.2014 20:26

MM-Mikulovsky píše:já teda:
V jedné MHD ne, ale v jedné oblasti s překryvem jízdenek ano - třeba Děčín nebo Ústí nad Labem má jízdenku platnou 24 hodin a zároveň uznávají regionální jízdenku Labe-Elbe, která platí jeden kalendářní den (byť s překryvem do 4:00, který stejně k většinové absenci nočních spojů je jen kosmetický).

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.9.2014 18:41

já teda:
2.) a nevidím ani tady, že by někdo tvrdil opak - spíše jde o upozornění, že pro některé nepozorné cestovatele může být rozdíl platnosti těch dvou jízdenek matoucí (tak jako jiné již uvedené skutečnosti - např. někde 24h jízdenka platí od koupě a jinde od označení v prostředku MHD)

thriller2
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thriller2 » 15.9.2014 16:16

Kde se dá koupit obojí? Jak celodenní tak i 24h? To jsem ještě nikde neviděl. Buď mají zavedenou 24h jízdenku nebo celodenní (obvykle s platností do ukončení denního provozu), ale že by někde prodávali obojí?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.9.2014 16:11

Bobik píše:
Karosák píše:A ještě jedna kulišárna je rozdíl mezi 1-denní jízdenkou a 24-hodinovou jízdenkou.
Která je dražší? Abych věděl, zdali tamní den má více nebo méně než 24 hod. :lol:
Kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo tápe vážně a nikoliv ve vtipu, tak:
- Jednodenní je dražší - ona totiž platí na jeden KALENDÁŘNÍ DEN = když si ji člověk nekoupí v 0:01 toho dne, tak ji NEMŮŽE (z rozhodnutí provozovatele/organizátora MHD) využívat 24 hodin.
- Zatímco, když si člověk koupí 24 hodinovou jízdenku a ve městě přespí, tak následující DEN může jezdit do doby její(ho) koupě/označení v 1. den platnosti, a skutečnost častého nevyužití této možnosti je jen pouze rozhodnutím cestujícího.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 15.9.2014 12:00

Tak by to chtělo lepší prezentaci...

MF
Uživatel

Příspěvek od MF » 15.9.2014 11:50

to je docela slušný! To se mi líbí.

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 15.9.2014 9:05

9001 píše:...by se možná Praha měla inspirovat zahraničím v "Citycard". Za nějaký poplatek podle počtu dní máte lístek na MHD, vstupy do muzea a dalších objektů města...
Třeba toto: http://www.praguecard.com/index.php?lang=cz?

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 15.9.2014 9:00

Možná než řešit "přitroublé" turisty, kteří se ztratí i doma a potřebují na všechno návod by se možná Praha měla inspirovat zahraničím v "Citycard". Za nějaký poplatek podle počtu dní máte lístek na MHD, vstupy do muzea a dalších objektů města...

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 15.9.2014 7:38

Karosák píše:A ještě jedna kulišárna je rozdíl mezi 1-denní jízdenkou a 24-hodinovou jízdenkou.
Která je dražší? Abych věděl, zdali tamní den má více nebo méně než 24 hod. :lol:

milbi
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milbi » 14.9.2014 19:48

V Německu je většinou platný systém "koupíš a hned platí", takže kupovat si do zásoby nelze (a je za trest spěchat na příměstský vlak, když vám automat plive vaše drobné - naštěstí se dá většinou rychleji zaplatit kartou). To platí jak pro jednotlivé, tak i "časové" jízdenky a vyzkoušeno v Hannoveru, Frankfurtu.
Třeba v takovém Milanu, pokud jsem to správně pochopil, si jízdenku musíte označit v každém prostředku i při přestupu nebo i delší platnosti jízdenky (stejně jako byste se měli z vozu při vystupování "odhlásit"), ale koupit do zásoby se také nedala.
V Madridu a Barceloně je naopak většinou systém alá PID.

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 14.9.2014 19:14

Já se taky chytil do pasti-při svých prvních šotocestách jsem dle vzoru automatu v 11 LBC-JBC (což byl tak nějak první provoz, kde jsem si musel v životě kupoval lístek-v Praze jsem měl vždy lítačku a jinde jsem nebyl), který vydává již označené lupeny, jsem si v Brně koupil 24-hodinovou a nějak mi na ní nepřišel patrný proužek pro označení. Zato bylo na lístku napsáno, že byl vydán automatem č.XX v XX:XX hod, X.Y.Z. Vyšel jsem z toho, že je vystaráno, dokonce se mi ruka zastavila při manévru jízdenku označit-všiml jsem si toho údaje z automatu, no a vystaráno bylo nakonec bez debaty 700 CZK na dřevo :zadnice To jsem dodneška nezkousl a ještě teď při vzpomínce zuřím, nenechal si to vysvětlit :evil:
A ještě jedna kulišárna je rozdíl mezi 1-denní jízdenkou a 24-hodinovou jízdenkou. Rozdíl je patrný, ale nemusí na to přijít každý hned na první pokus. Tady však nehrozí nějaký extra přehmat, spíš zbytečný výdaj.

Odpovědět