Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 22.10.2014 9:57

von Špilberk píše:
Martin Šubrt píše:bo od 15.11. by to neplatilo a nikdo to přelepovat nebude.
To by vůbec nevadilo, že by to pak nikdo nepřelepil, protože ta změna je úplně nepodstatná a klidně bych ji informačně pominul. Pro většinu lidí dotčených výlukou se tou změnou nic nezmění. :wink:

Ale abych jen nekritizoval: včera jsem měl l.18 a zatím jsem si na zastávkách nevšiml žádného špatného lamina s čísly a směry linek (pravda, noční jsem nezkoumal). Zastávková služba se asi vzpamatovala.
Vsadím se ,že by se našel jeden jedinej blb, který by dělal kvůli tomu vítr..

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 22.10.2014 7:55

Martin Šubrt píše:bo od 15.11. by to neplatilo a nikdo to přelepovat nebude.
To by vůbec nevadilo, že by to pak nikdo nepřelepil, protože ta změna je úplně nepodstatná a klidně bych ji informačně pominul. Pro většinu lidí dotčených výlukou se tou změnou nic nezmění. :wink:

Ale abych jen nekritizoval: včera jsem měl l.18 a zatím jsem si na zastávkách nevšiml žádného špatného lamina s čísly a směry linek (pravda, noční jsem nezkoumal). Zastávková služba se asi vzpamatovala.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.10.2014 13:05

Odpověděl sis v poslední větě. Protože se uzavřený úsek mění a napsat Anděl - Arbesovo nám. - Švandovo divadlo asi nešlo, bo od 15.11. by to neplatilo a nikdo to přelepovat nebude. Je pravda, že řada lidí včera na zastávce pekelně tápala, co to jako je za ulici, a kromě vyloženě místních o přesné lokalitě výluky neměl páru nikdo. Na těch velkých cedulích by ještě daleko lépe fungoval prostě velký nápis výluka, který by prostě přilákal čtenáře ;-).

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 21.10.2014 9:34

gab: To bych ještě přežil, byť by to tam taky mělo být.
Nápověda otázkou: Kolik % lidí cestujících z Barrandova a Řep do centra nebo z Dejvic, Holešovic a Žižkova k Andělu ví, že někde cestou projíždí nějakou Štefánikovou ulicí :?:
Proč není napsáno: v úseku Švandovo divadlo (změna 15.11.) - Anděl :?:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 21.10.2014 8:51

von Špilberk píše:Nechybí tu něco :?: :-k
Ne, proč? 36 a 39 nejsou ani změněné ani náhradní autobus. :D

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od von Špilberk » 21.10.2014 7:32

Nechybí tu něco :?: :-k
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 17.10.2014 19:03

Hodně dobrý... Bez termínu a i ta souprava zvláštní souprava zní dobře... Kolikpak asi DPP za tohle zaplatil...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 17.10.2014 1:02

Čtvrteční metro obsahovalo tento hodnotný informační materiál, pobavil nás všechny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Fořtík » 14.10.2014 14:04

willyjeff píše:A Nádraží Strašnice x Hostivař mě nenapadlo, to je ještě výživnější příklad, já jen, že jsem to včéra v Holešovicích viděl, ten úprk cestujících na refýži, jestli to je ta jejich 17 nebo zase ne...
Tam to, na rozdíl od Výstaviště, není takovej problém, protože tě ve Strašnicích tramvaj vyklopí na stejné zastávce, odkud odjíždí ta do Hostivaře. Kdežto na Výstavišti tě to odveze úplně do řitě...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 14.10.2014 9:10

MM-Mikulovsky píše:jaké blešení panelů?
- nové TRAM mají na čelech výrazně větší panely než REKOnstrukce T3, díky čemuž při dobrém software i konečná "Černokostelecká" tam je výrazná!
Ano blešení panelů... Nebo snad Výstaviště Holešovice je na 15T v jednom řádku?? Navíc 70% vozového parku má právě "malé" panely...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 14.10.2014 8:37

jaké blešení panelů?
- nové TRAM mají na čelech výrazně větší panely než REKOnstrukce T3, díky čemuž při dobrém software i konečná "Černokostelecká" tam je výrazná!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 14.10.2014 8:35

Ale v celém názvu, ne zkratkou. :lol:

dejvk
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 08.8.2012 11:39

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dejvk » 14.10.2014 8:19

MM-Mikulovsky píše:obratiště Výstaviště Holešovice se mělo přejmenovat na Stromovka
Obávám se, že současný trend v blešení panelů spíše nahrává návratu PKOJF :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Proxy » 13.10.2014 10:24

MM-Mikulovsky píše:
P_V píše:Problém s Nádražím lze snadno řešit obrácením pořadí. Hostivař, nádraží. Nebo s pomlčkou. To podstatnější na začátek. Nebude to nic neobvyklého, u příměstských autobusových linek se takhle pojmenovává kdeco. Budeme pak jezdit z Řep do Ďáblic a ne ze Sídliště na Sídliště. Češtináři si trhnou protézou, a možná to i sami uznají, když se jim rozumně vysvětlí, že požadavek na rychlou orientaci je v rozporu se stylistickým krásnem. Z vozoven by mohlo být Depo, to se s ničím nezamění a je to i kratší. ......
přesně toto jsem tujiž (snad i víckrát) navrhoval, ale nějak se to -prý kvůli té stylistice- nesetkalo s výrazně kladným ohlasem.
Stylisticky správná by byla změna přívlastku z neshodného na shodný - viz. Smíchovské nádraží. Je to sice delší, ale překvapivě pro cizince srozumitelnější.
Celkem často se mi stává, že se zahraniční turista chce dostat na "Náměstí Street", což je většinou "Náměstí Republiky", ale občas i "Náměstí Míru". Ještě hůř bude příští rok, až autobusy na letiště budou jezdit z "Nádraží Veleslavín". Obávám se, že neúmyslných záměn pak poroste...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.10.2014 16:44

P_V píše:Problém s Nádražím lze snadno řešit obrácením pořadí. Hostivař, nádraží. Nebo s pomlčkou. To podstatnější na začátek. Nebude to nic neobvyklého, u příměstských autobusových linek se takhle pojmenovává kdeco. Budeme pak jezdit z Řep do Ďáblic a ne ze Sídliště na Sídliště. Češtináři si trhnou protézou, a možná to i sami uznají, když se jim rozumně vysvětlí, že požadavek na rychlou orientaci je v rozporu se stylistickým krásnem. Z vozoven by mohlo být Depo, to se s ničím nezamění a je to i kratší. ......
přesně toto jsem tujiž (snad i víckrát) navrhoval, ale nějak se to -prý kvůli té stylistice- nesetkalo s výrazně kladným ohlasem.

Odpovědět