Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.12.2014 17:35

Asi to dám sem:
Jeden kolega mi dnes říkal, že někde asi na fejsu viděl nějakou poučku pro cestující ve významu/znění:
"Kdy je pravý čas zmáčknout tlačítko dveří? Ihned po jejich zavření!"
[-o< no potěš koště!

- Sice už mne osobně před lety přešlo znovu otevírání dveří "zaspávajícím" cestujícím žádostivých pozdního výstupu - páč razím heslo "Když kdokoliv něco chce, tak proto musí také něco udělat a to zavčas!"
- Ovšem to si můžu automatické zavírání dveří rovnou strčit do :zadnice , protože při jeho použití zmáčknutí tlačítka (tzv. předvolby) dveří se mi tyto ihned znovu otevřou = ze zastávky se nerozjedu, páč při otevřených dveřích je správně blokována jízda!

Neviděl výše uvedenou, dle mne zcela chybnou, poučku někdo někde (a kde) či ví někdo kdo jí zveřejnil - ať mu to můžeme "omlátit o hlavu"?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 01.12.2014 19:47

P_V píše:Firefox se neustále vyvíjí a vylepšuje
Ale zároveň má vyšší nároky na HW. Já bych řekl, že to prostě ten komp nestíhá vypočítávat. Novější mají lepší procesor, tak to stíhaj.
Pokud to jsou flash objekty, tak se neni čemu divit, s těma maj problémy i běžný kancelářský šunky. Nebo to nějaký odvážlivec nakreslil a nastyloval v pure HTML plus něco málo javascriptu?
Mosquit píše:"server", generující HTML
Věděl bys podrobnosti, na čem to tam běží? Předpokládám, že Linux - LAMP a generování pomocí PHP.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od P_V » 01.12.2014 19:06

martin8211 píše:V nových SORech už jsou ale obrazovky krásně plynulé.
Asi novější verze FF, nebo novější ovladače grafiky s akcelerací :) Firefox se neustále vyvíjí a vylepšuje, tak možná že pouhá aktualizace by urychlila i starší infosystémy.

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od martin8211 » 01.12.2014 18:59

V nových SORech už jsou ale obrazovky krásně plynulé.

Mosquit
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 13.2.2009 22:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Mosquit » 01.12.2014 18:29

kruťák píše: Mě zarazil ten fakt, že to informační prostředí neni program, ale obyčejná webová stránka zobrazená ve Firefoxu)
To je docela častá věc. Někde ve voze je umístěn "server", generující HTML, a prohlížeče se na něj normálně připojí a jen to zobrazují ve fullscreenu. Někde to běží na Win ( i internet explorer), někde na Linuxu.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od XSC » 01.12.2014 16:17

To mě samozřejmě zarazilo taky, když jsem to poprvé viděl. Je to zaručeně příčina té lenosti zobrazení, i když ta mi moc nevadí. Že mašina umí zobrazovat i rychle ukázal poslední DOD na metru A, kde na těch samých panelech běželo bez problémů video.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 01.12.2014 16:13

Aha, tak to jsme se nepochopili :) Mě zarazil ten fakt, že to informační prostředí neni program, ale obyčejná webová stránka zobrazená ve Firefoxu. (Se všemi výhodami i nevýhodami, které takové řešení nese.)

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od XSC » 01.12.2014 16:05

kruťák píše:Pro zajímavost, při bootování LCD v SORce jsem si dnes všiml, že to informační prostředí běží v Mozilla Firefox. Záhada trhavých pohybů objasněna :-D
Tak to běží už dlouho. Taky je vidět boot linuxu, co je pod tím.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 01.12.2014 15:30

Nevim, jestli něco zanedbávaj. To je asi jedno, ale ta mašina to prostě buď nezvládá vypočítat, anebo je tam nastaven (vlastně ze stejného důvodu) dlouhý interval pro překreslení.
Mě na tom spíš zarazilo, že to je vubec dělaný v html/javascriptu, to neni (resp. donedávna nebýval) průmyslový standard pro takové užití.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 01.12.2014 15:13

kruťák píše:Pro zajímavost, při bootování LCD v SORce jsem si dnes všiml, že to informační prostředí běží v Mozilla Firefox. Záhada trhavých pohybů objasněna :-D
Že by zanedbávali aktualizaci pluginů? A mají tam antivir? :D (na druhou stranu pod Linuxem těch prohlížečů moc nebude, ještě tak Opera, ale ta potřebuje X windows)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 01.12.2014 15:00

Pro zajímavost, při bootování LCD v SORce jsem si dnes všiml, že to informační prostředí běží v Mozilla Firefox. Záhada trhavých pohybů objasněna :-D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 30.11.2014 21:03

MM-Mikulovsky píše:
9001 píše:To bych spíš tipoval na šotouše, který to chtěl mít doma jako exponát, vzhledem k tomu, že to štípnul při posledním půlkole, aby tam celý den byly...
Ale na jeden jediný poslední den výluky (ten páteční) se musely určitě vytisknout 2 nové oboustranné výlukové boční cedule = dost otravná práce, když na tak krátkou dobu.

Myslím, že na rozdíl od ZJŘ nemá nikdo jiný než tzv. šotouši důvod brát cedule z TRAM, ale proč s těmi výlukovými atypy bočních musel zase vzít i tu zadní číselnou, kterou pravděpodobně má ten chmaták z dřívějška?
Zajdi si někdy do skladu vozovny kde mají papírové cedule... Od doby co jsem viděl na Žižkově vytisknutou a myslím že i nalepenou 54 se sídlištěm Barrandov (modrá), tak to není žádná práce. Navíc vždy pár náhradních určitě je a papírů jsou desítky navíc... Sám jsem za své praxe na Žižkově vyškemral cca 50 kusů bočních papírů z výluky Anděla, kdy vyjely cedulové 12 a 20... a ty by jinak šli rovnou do koše...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.11.2014 20:54

9001 píše:To bych spíš tipoval na šotouše, který to chtěl mít doma jako exponát, vzhledem k tomu, že to štípnul při posledním půlkole, aby tam celý den byly...
Ale na jeden jediný poslední den výluky (ten páteční) se musely určitě vytisknout 2 nové oboustranné výlukové boční cedule = dost otravná práce, když na tak krátkou dobu.

Myslím, že na rozdíl od ZJŘ nemá nikdo jiný než tzv. šotouši důvod brát cedule z TRAM, ale proč s těmi výlukovými atypy bočních musel zase vzít i tu zadní číselnou, kterou pravděpodobně má ten chmaták z dřívějška?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 30.11.2014 20:27

To bych spíš tipoval na šotouše, který to chtěl mít doma jako exponát, vzhledem k tomu, že to štípnul při posledním půlkole, aby tam celý den byly...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.11.2014 19:35

gabuliatko píše:
DG7021 píše:Cedule na 26 byly tři soupravy T3SUCS ze Žižkova. Stačilo tam včera poslat tři soupravy T6 (kterých v tamním depu prostálo den asi 8), kde žádná trasa uvnitř není, a byl by klid.
To by šotoušstvo nemělo co fotit. :D
a nenechavci očesávat/krást - jako ze zadního vozu obě boční žluté výlukové cedule a zadní číselnou asi před 23.hodinou ve čtvrtek při posledním půlkole 8.p/l.20 z Divoké Šárky na Spojovací, řízené mou hostující maličkostí na ŽI.

PS: Dotyčný si může být zcela jist, že mu nic pěkného nepřeji!

Odpovědět